آموزش نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11 – زومیت


در اولین آپدیت بزرگی که چند هفته پیش برای ویندوز 11 منتشر شد، بالاخره قابلیت اجرای اپلیکیشن های اندروید از نسخه بتا حذف شد و در اختیار تمامی کاربران قرار گرفت. مهندسان مایکروسافت برای اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 11 برنامه ای به نام Windows Subsystem for Android یا “Windows Subsystem for Android” توسعه داده اند که این برنامه در واقع یک ماشین مجازی است که با نسخه کامل سیستم عامل اندروید عرضه می شود.

مایکروسافت برای دانلود و اجرای اپلیکیشن های اندروید با آمازون همکاری کرده است، بنابراین با نصب این اپلیکیشن، فروشگاه نرم افزاری آمازون نیز نصب می شود تا کاربران بتوانند اپلیکیشن مورد نظر خود را از این فروشگاه دانلود کنند. اما از آنجایی که تعداد اپلیکیشن های این فروشگاه در مقایسه با گوگل پلی بسیار محدود است و همه آن ها برای استفاده در ویندوز بهینه سازی نشده اند، اپلیکیشن های زیادی در آن یافت نمی شود. اما آیا راه دیگری برای نصب برنامه های اندروید در ویندوز وجود دارد؟ پاسخ بله است”.

مقالات پیشرو در تاریخ 11 اسفند 1400 با پیشرفت های ویدیویی بهبود یافته است.

در یوتیوب تماشا کنید

زیر سیستم ویندوز را برای اندروید دانلود و نصب کنید

قبل از انجام هر کاری، باید زیرسیستم ویندوز برای اندروید یا اپ استور آمازون را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید. توجه داشته باشید که برای انجام این کار به حداقل سیستم مورد نیاز زیر نیاز دارید:

  • پشتیبانی از فناوری مجازی سازی (مجازی سازی) و فعال سازی فضای آن BIOS / UEFI
  • حداقل هشت گیگابایت رم
  • ویندوز بر روی حافظه SSD نصب شده است (امکان اجرای برنامه های اندروید بر روی ویندوز نصب شده بر روی هارد دیسک یا هارد دیسک وجود دارد)

علاوه بر این، ناحیه ویندوز باید روی US تنظیم شود. پس از نصب یکی از برنامه های فوق، نوبت به نصب اپلیکیشن می رسد. همانطور که گفته شد راه رسمی نصب اپلیکیشن های اندروید فروشگاه آمازون است اما در این آموزش هر اپلیکیشن را با فرمت APK نصب می کنیم.

خوشبختانه مایکروسافت ویژگی های زیادی را ارائه کرده است که یکی از آنها دسترسی به تنظیمات برنامه نویس اندروید و فعال کردن دیباگ است. با کمک دستور اشکال زدایی اندروید (ADB) می توان کارهای مختلفی را در دستگاه های اندرویدی انجام داد و از یکی از دستورات برای نصب برنامه ها استفاده کرد. بنابراین، دانلود ساید بای ساید برنامه های خارج از فروشگاه آمازون در زیر سیستم ویندوز برای اندروید به راحتی از طریق دستورات ADB امکان پذیر است. پس با ادامه آموزش همراه باشید.

مراحل نصب اپلیکیشن اندروید در ویندوز 11

برای نصب اپلیکیشن اندروید روی ویندوز باید سه مرحله را طی کنید. در مرحله اول باید دیباگر اندروید را دانلود و راه اندازی کنید که با استفاده از دستور خط فرمان ویندوز کار می کند. در مرحله دوم فایل apk اپلیکیشن مورد نظر را آماده کرده و در مرحله آخر با استفاده از دستور ADB فایل apk را برای هاست ارسال و نصب کنید.

راه اندازی Android Debugging Bridge (ADB)

برای انجام این کار ابتدا باید ابزار ADB را در ویندوز اجرا کنید:

1. آخرین نسخه SDK Platform Tools را از اینجا دانلود کنید.

. فایل فشرده دانلود شده را باز کرده و در محل مناسب از حالت فشرده خارج کنید. برای این کار بر روی گزینه Extract All کلیک کرده و با انتخاب گزینه Browse مسیر مورد نظر را مشخص کرده و در نهایت بر روی گزینه Extract کلیک کنید.


مسیر استخراج پوشه platform-tools در ویندوز 11 را انتخاب کنید


3. پوشه استخراج شده را باز کرده و مسیر آن را از نوار آدرس کپی کنید.

مسیر استخراج شده را در پوشه platform-tools کپی کنید

اپلیکیشن اندروید را دانلود کنید

در این مرحله به فایل نصبی اپلیکیشن نیاز دارید که با پسوند apk شناخته می شود. برای دانلود apk برنامه مورد نظر می توانید از مخزن مورد اعتماد مورد نظر خود استفاده کنید. پس از دانلود apk، آن را به پوشه Tools همان پلتفرمی که در مرحله قبلی از حالت فشرده خارج کردید، منتقل کنید.

ساید دانلود نرم افزار اندروید

اکنون apk را به صورت دستی و خارج از فروشگاه آمازون نصب کنید، موارد زیر را انجام دهید:

1. منوی Start را باز کنید و Windows Subsystem for Android را جستجو کنید و بر روی اولین نتیجه کلیک کنید تا کادر Visit its settings باز شود.

نتایج جستجو برای زیرسیستم ویندوز برای اندروید در جستجوی ویندوز 11

2. در پنجره باز شده قسمت Developer Forms را پیدا کرده و نماد وضعیت آن را ON کنید تا گزینه های توسعه دهنده در محیط اندروید فعال شوند.

3- قسمت آدرس IP را پیدا کنید و به آدرس ارائه شده برای عیب یابی وایرلس نگاه کنید و با کلیک روی Copy آن را کپی کنید. از آنجایی که این ویژگی از شبکه خود ویندوز استفاده می کند. بنابراین، از یک آدرس IP محلی مانند 127.0.0.1 برای اتصال به شبکه استفاده می کند. با این حال، سیستم اندروید آن را به یک آدرس تصادفی از 172.30.0.0/24 تغییر می کند. اگر آدرس نمایش داده نشد، یک بار با کلیک روی Files یا Manage developer settings، ماشین مجازی را راه اندازی کنید، سپس در قسمت آدرس IP روی Refresh کلیک کنید و آدرس زیر را کپی کنید.

تنظیمات حالت توسعه دهنده را در زیرسیستم ویندوز برای اندروید فعال کنید

4. اکنون که ماشین مجازی اندروید در پس زمینه کار می کند، منوی Start را باز کرده و cmd را جستجو کنید. اولین نتیجه این است که یک خط فرمان ویندوز را باز کنید و عبارت cd و سپس همان مسیری را که از کلیپ بورد زیر کپی کرده اید، قرار دهید:

cd C:PATHTOplatform-tools

در اینجا “C: PATH TO platform-tools” در واقع همان مسیر پوشه platform-tools است. شما باید این جمله را با همان مسیر تکراری جایگزین کنید.

5. حال با استفاده از دستور زیر ابزار دیباگ اندروید فراخوانی شده و اتصال به رابط اشکال زدایی ماشین مجازی انجام می شود:

adb connect WSA-IP-ADDRESS

در اینجا آدرس IP میزبان را جایگزین «WSA-IP-ADDRESS» کنید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد:

  • آدرس های IP زیر لوکال هاست و پورت 58526 را وارد کنید:
adb connect 127.0.0.1:58526
  • آدرس IP ارائه شده در تنظیمات زیرسیستم ویندوز برای Android را که در بخش 3 کپی کرده اید، با “WSA-IP-ADDRESS” جایگزین کنید.

6- با استفاده از دستورات زیر برنامه های مورد نیاز را نصب کنید:

adb install ANDROID-APK-APPNAME

در اینجا باید کلمه “ANDROID-APK-APPNAME” را با نام اختصاص داده شده به فایل apk تغییر دهید. به عنوان مثال؛ برای نصب اپلیکیشن “Apple Music” از فایل apk آن apple-music-app.apk ثبت شده است، این دستور اجرا می شود:

adb install apple-music-app.apk

دستور Adb start و نصب اپلیکیشن اندروید برای WSA در ویندوز 11

لطفا توجه داشته باشید که فایل apk دانلود شده را در پوشه platform-tools قرار داده اید.


پس از انجام تمامی مراحل بالا، اپلیکیشن یا بازی مورد نظر شما نصب می شود و میانبر آن مانند سایر اپلیکیشن های ویندوز در منوی استارت قرار می گیرد. علاوه بر این، با کلیک راست بر روی یک میانبر و انتخاب گزینه تنظیمات برنامه، می توانید به تنظیمات آن برنامه در محیط اندروید دسترسی داشته باشید و با گزینه حذف نصب، آن را حذف کنید. اگر نماد در ابتدا ظاهر نشد، می توانید با دو دستور زیر در خط فرمان برنامه را فراخوانی کنید:

%LOCALAPPDATA%MicrosoftWindowsAppsMicrosoftCorporationII.WindowsSubsystemForAndroid_8wekyb3d8bbweWsaClient.exe /launch wsa://
adb shell monkey -p <PACKAGENAME> 1

اینجا <نام بسته> شناسه برنامه مورد نیاز است.

همچنین از این طریق می‌توانید فروشگاه‌های نرم‌افزار شخص ثالث را نصب کنید و چندین برنامه اندرویدی را از داخل یک فروشگاه نصب کنید، بدون اینکه نیازی به استفاده از دستور adb داشته باشید. این نیز با نصب مرورگر بر روی زیر سیستم و دانلود فایل apk از طریق همان مرورگر امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که اجرای اپلیکیشن های وابسته به سرویس های گوگل ممکن است با مشکل مواجه شود و یا به طور ناگهانی برنامه را ترک کنید. برای نصب زیرسیستم ویندوز اندروید به همراه سرویس های گوگل می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

آیا شما به طور رسمی شبیه ساز مایکروسافت برای اندروید را روی ویندوز 11 نصب کردید؟ نظر شما درباره تصمیم این شرکت برای اجرای برنامه های اندروید در محیط ویندوز چیست؟

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه