آیا ترامپ واقعاً ثروتمند است؟

[ad_1]

روآرو- این هفته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، ایمیلی به نیویورک تایمز ارسال کرد. در آن ایمیل، او با استناد به “بیانیه مالی مورخ 30 ژوئن 2014” و گفت که یک سال قبل از اعلام رقابت های ریاست جمهوری، دارایی او 5.8 میلیارد دلار ارزش دارد، ادعا کرد که بسیار ثروتمند است.

به گزارش فرارو به نقل از CNN; با این حال، همانطور که نیویورک تایمز اشاره کرد، زمانی که ترامپ در سال 2015 نامزدی خود را اعلام کرد، اظهار داشت که دارایی خالص او تا 30 ژوئن 2014 بالغ بر 8.7 میلیارد دلار بوده است. یک ماه بعد، ستاد انتخاباتی آقای ترامپ بیانیه دیگری درباره ثروت او منتشر کرد.

در این دوره ارزش املاک ترامپ در نیویورک، سانفرانسیسکو، میامی و سایر مکان‌هایی که وی دارای ملک است به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بدهی او درصد بسیار کمی از ارزش دارایی‌اش است. نرخ بهره بسیار پایین است. تاکنون دارایی خالص آقای ترامپ بیش از 10 میلیارد دلار است.

تعیین ارزش واقعی دارایی های ترامپ کار آسانی نیست، عمدتاً به این دلیل که روسای جمهور سابق اغلب اغراق می کنند. در سال 2012، زمانی که ترامپ در فکر نامزدی برای ریاست جمهوری بود، زمان گذاشت تا به همه بفهماند که بسیار ثروتمند است.

ترامپ در آن زمان به ABC News گفت: “یعنی بخشی از زیبایی من این است که بسیار ثروتمند هستم. بنابراین، اگر من 600 میلیون دلار بخواهم، می توانم 600 میلیون دلار به تنهایی سرمایه گذاری کنم. این یک مزیت است.” “این عالی است. باید به شما بگویم که این یک مزیت بزرگ نسبت به سایر نامزدهایی است که من با آنها سر و کار دارم.”

زمانی که سرانجام در ژوئن 2015 نامزدی خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرد، با تاکید بر ثروت خود این کار را انجام داد. ترامپ در جمع حاضران گفت: “من واقعاً ثروتمند هستم. دارایی خالص من 8.73 میلیارد دلار است. من این کار را برای خودنمایی انجام ندادم. من این کار را انجام دادم تا نشان دهم این ایده ای است که کشور ما می داند.” “.

آیا ترامپ واقعاً ثروتمند است؟ این سوالی بود که در دوران بزرگسالی از او پرسیده می شد و هنوز هم موضوع بحث های زیادی است. اوایل این هفته، شرکت حسابداری سابق ترامپ، Mazars، از کل گزارش مالی ترامپ بین سال‌های 2011 تا 2020 جدا شد و دوباره درباره میزان ثروت و بدهی این تاجر ثروتمند بحث کرد.

پاسخ به این سؤالات در ابتدا دشوار است زیرا ترامپ در یک اقدام سنتی مخرب از انتشار اظهارنامه های مالیاتی گذشته خود برای عموم خودداری کرده است و اصرار دارد که اظهارنامه مالیاتی اطلاعات زیادی در مورد وضعیت مالی افراد نشان نمی دهد. در حالی که واقعیت ها چیز دیگری را نشان می دهد.

فوربس مدت هاست که ثروت ترامپ را دنبال می کند. این نشریه خاطرنشان می کند که تا سپتامبر 2021، دارایی خالص واقعی ترامپ 2.5 میلیارد دلار است. بیشتر این ثروت شامل املاک و مستغلات (1.1 میلیارد دلار) به همراه زمین گلف و استراحتگاه او و 650 میلیون دلار دیگر است.

طبق برآورد فوربس، دارایی خالص ترامپ در سال 2015 به 4.5 میلیارد دلار رسید. در طول سال‌های حضور ترامپ در کاخ سفید، این ثروت به طور پیوسته کاهش یافته است، واقعیتی که ترامپ اغلب درباره آن صحبت کرده است.

در سال 2018، ترامپ به فاکس نیوز گفت: «به یکی از دوستانم که دوست بسیار ثروتمندی است گفتم: «می‌دانی، شرط می‌بندم 2 یا 3 میلیارد دلار برای من ارزش داشته باشد و به هر پنی می‌ارزد.» من پول نمی‌خواهم و ارزش هر پنی را دارد، زیرا من برای کشور بسیار کار می‌کنم.»

او در سال 2020 گفت: “میلیاردها دلار برای من هزینه کرد که رئیس جمهور ایالات متحده باشم. البته او اشتباه نمی کند!”

نکته دیگری که هنگام تلاش برای کشف ثروت واقعی ترامپ باید در نظر گرفت، تعهدات بدهی او است. به لطف گزارش شگفت انگیز نیویورک تایمز که سال ها پس از اظهارنامه مالیاتی ترامپ به روزنامه رسید، می دانیم که او پول زیادی بدهکار است و این بدهی در آینده نه چندان دور افزایش خواهد یافت.

همانطور که دیوید لئونهارت در سپتامبر 2020 بیان کرد: “در دهه 1990، ترامپ تقریباً وام خود را با صدها میلیون دلار تضمین شخصی خراب کرد و او گفت که متاسفم.” سوابق مالیاتی ترامپ نشان می دهد که او وام گرفته است. باز هم، به نظر می رسد که او 421 میلیون دلار وام بگیرد که بیشتر آن در چهار سال آینده پرداخت خواهد شد.

آقای ترامپ هنوز با بیش از 70 میلیون دلار خدمات درآمدی که در سال 2010 دریافت کرده است مخالف است. (در سال 2011، سرویس درآمد داخلی شروع به بررسی کرد که آیا ترامپ واقعاً مستحق این غرامت برای ضررهای تجاری است یا خیر. پرونده حل نشده باقی مانده است).

برای درک بهتر اقدامات ترامپ، باید به گزیده ای از آنچه او سال گذشته در The Art of Dealing نوشت نگاه کنیم: “کلید نهایی مسیر من نشان دادن شجاعت است. من با تخیل مردم بازی می کنم، مردم ممکن است بزرگ فکر نکنند.” “اما آنها همچنین می توانند از دیدن افرادی که این کار را انجام می دهند هیجان زده شوند، به همین دلیل است که اغراق های کوچک هرگز مضر نیستند. مردم می خواهند باور کنند که چیزی بزرگترین و تاثیرگذارترین است. آن را صادقانه بنامید، این نوعی خرافات است و این یک نوع خرافات است. شکل بسیار مؤثری از تبلیغات».

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

سیستم کنترل از راه دور: انقلابی در دنیای امنیت و اتوماسیون
سیستم صوتی هوشمند خانگی: یک نگاه جدید به اتصال صدا در خانه
Discover the Art of Tipping People in Livegirlcamshub.com
بازی انفجار چیست؟
دفتر کار درسی: ابزار مهم برای پویش تحصیلی
انتشارات پویش: کتاب کار ریاضی
تماس با ما