افتخاری برای لطف جان

[ad_1]

پرسپولیس امروز در هفته هفدهم لیگ برتر برای تجربه نیم فصلی جدید به مصاف نساجی می رود تا برای دفاع از عنوان قهرمانی بجنگد.

به گزارش شرق، آبی های تهرانی که در پنج فصل اخیر به هیچ تیمی فرصت نداده اند، این بار در شرایطی که در اوج نیستند و رقیب دیرینه شان استقلال سه نفر است، باید به سر کار برگردند. از آنها جلوتر است. پرسپولیس و سرمربی اش یحیی گل محمدی، سرمربی این تیم امیدوارند بازی با نساجی را به شیوه ها و شرایط مختلف برگزار کنند. حداقل او دوست دارد از خرید زمستانی خود در این تورنمنت رونمایی کند تا نشان دهد هنوز شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ برتر دارد.

با این حال شرایط پرسپولیس از یک سو و لیدر از سوی دیگر خوب نیست و باید با همان دارایی های نیم فصل اول شروع کنند. در واقع مهلت تعویض بازیکنان در پنجره زمستانی شب گذشته در شرایطی به پایان رسید که تا لحظه نگارش این خبر، پرسپولیس به جز دروازه بان گوهری بازیکن دیگری خریداری نکرده بود. اما اگر در فرصت باقی مانده تا آخرین روز مهلت قانونی بازیکن خریداری کنید، باز هم امکان ندارد در بازی امروز به بازیکن جدید فرصت دهد.

قبل از بررسی ادامه مسیر پرسپولیس اما باید از چند هفته قبل و به خصوص بعد از بازی با فولاد پرهیز کنیم. پس از این دیدار که با پیروزی پرسپولیس در هفته شانزدهم لیگ برتر رقم خورد، یحیی گل محمدی از سمت خود در این باشگاه استعفا داد و تلفن همراه خود را از دسترس خارج کرد. وی از برآورده نشدن نیازهای بازیکنان و اعضای کادر فنی باشگاه گلایه کرد.

یحیی نامه استعفای خود را به افشین پیروانی به عنوان مدیر و رضا درویش به عنوان مدیرعامل نوشت و رفت. با این حال یحیی گل محمدی پس از پیگیری های فراوان و البته همانطور که انتظار می رفت با بازگشت به پرسپولیس موافقت کرد اما این بار برای بازگشت سه شرط گذاشت. سه شرط یحیی پرداخت حداقل 50 درصد قرارداد به بازیکنان، خرید بازیکن طبق نیاز کادر فنی و ارائه امکانات تمرینی مناسب است. یحیی از سه شرط مذکور تنها به آخرین نقطه رسیده و به این مربی قول می دهد که دو شرط دیگر نیز در مدت کوتاهی محقق شود. با این حال یحیی در آخرین روز انتقال متوجه شد که چیزی جز وعده دریافت نکرده است. او که برای تقویت این تیم لیست 12 نفره ای را به مدیریت پرسپولیس داده بود، در نهایت لب به اعتراض گشود و گفت 10 درصد از بازیکنانی که درخواست کرده برای او جذب نمی شوند. خبر بدتر برای سرمربی پرسپولیس این است که هیچ بازیکنی از لیست او خریداری نشده است تا مشخص شود شرایط کمپ رد حساس تر از چیزی است که با استعفا نامه تهدیدآمیز حل شود یا خیر.

در همین حال، شنیده ها حاکی از آن است که باشگاه پرسپولیس تا یک روز قبل از پایان مهلت مقرر با دو بازیکن از لیست یایا گل محمد به توافق رسید اما هر دو در آخرین ثانیه از پساپولی کنار رفتند. مهمترین نکته در مورد احتمال حضور بازیکنان برزیلی در این تیم است. گل محمدی از مدت ها قبل به این تیم خارجی علاقه مند بود و به همین دلیل با این بازیگر برزیلی به توافق رسیدند. مدیرعامل پرسپولیس گفت: مذاکرات با این بازیکن مثبت بوده اما رقم 500 هزار دلاری که بازیکنان باشگاه برای کسب مجوز از آن درخواست می کردند به هم خورد.

این قسمت از اظهارات رضا داوود را نباید نادیده گرفت چرا که شاید دادن 500 هزار دلار از پول خود بازیکن سخت باشد اما در میان این بحث های تلویزیونی او پس از توافق با برزیل گفت. بازیکن، دو نفر از دوستانش بلیت خریدند، اما چون پول نداشتیم، با کمک دوستان، 100 میلیون تومان برای بلیت این سه نفر فراهم کردیم!

این موضوعی است که بیانیه جان را بی تردید غمگین نمی کند. چطور یک باشگاه بدون 100 میلیون تومان به دنبال بازیکنان صدها هزار دلاری است و چگونه این باشگاه از 12 نفر حداقل پنج یا شش نفر برای یحیی گل محمدی می خرد. لیست؟ این چیزی است که سرمربی پرسپولیس بیش از هرکسی خارج از باشگاه می داند. پرسپولیس ضمن خرید یا عدم خرید بازیکنان از لیست اصلی، لیست فرعی یحیی گل محمدی را ترک نکرد (دوباره تا زمان نگارش این مطلب) که رقبا کار راحتی داشتند.

سپاهان به راحتی رشید مظاهری و میلاد جهانی را جذب کرد و استقلال بی سر و صدا صالح حردانی را از فولاد و عزیزبک امانوف را از لوکوموتیو ازبکستان بدون سر و صدا به تهران کشاند تا تیمش در نیمه اول قدرتمندتر شود. حالا بسته به اتفاقی که افتاده، یحیی گل محمدی چاره ای نداشت. چه چون شرایطش فراهم نشد، کار را به حریف سپرد و رفت، یا ماند و جنگید.

گزینه اول که در این مرحله چندان کاربردی به نظر نمی رسد. پس باید به سراغ گزینه دوم برویم. یحیی علیرغم خریدهای تابستانی اش، به لطف بقیه اعضای تیم در فصل گذشته در پرسپولیس، چندان از آنها در تیم استفاده نکرد تا به سمت جلو حرکت کند. او با همین مرد در نیم فصل اول این تیم را در رده دوم جدول و در چند قدمی استقلال حفظ کرد و همچنان شانس خوبی برای قهرمانی و دفاع از این عنوان دارد.

شاید یحیی متوجه شود که امروز بالاتر از مهره، نیاز به دانش مربیگری برای قهرمان شدن است. موردی که او قبلا بارها نشان داده است و نباید از تکرار آن بترسد. برخلاف گذشته که نیاز به یک صندلی قوی داشت، از زمانی که پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد، شاید بتوان برای آنچه در لیگ و جام حذفی دارد، مبارزه کرد.

البته کار او مقابل رقبای سرسختی مثل استقلال، سپاهان، گل گهر و فولاد که خریدهای خوبی دارند بسیار سخت است اما تجربه بازیکنان پرسپولیس در قهرمانی برگ برنده ای است که اگر درست از آن استفاده شود می تواند خیلی ها را به دنبال داشته باشد. قرار گذاشتن.

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان