اولین تصویر از تلسکوپ فضایی جیمز وب منتشر شد – زومیت

[ad_1]

انتظار به پایان رسید. تیم مسئول تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا اولین تصویر مورد انتظار را از رصدخانه جمعه شب به وقت ایران منتشر کرد. تصویر اصلی که به هیچ وجه قدرت جیمز وب را در هنگام کارکرد کامل نشان نمی‌دهد، ستاره‌ای به نام HD 84406 را نشان می‌دهد و تنها بخشی از موزاییکی است که برای حدود 25 ساعت در طول فرآیند آینه‌کاری تلسکوپ تراز شده است.

مارسیا رایکبر اساس بیانیه ناسا، جیمز وب، ستاره شناس و محقق ارشد ابزارهای موقعیت یابی دانشگاه آریزونا، گفت: «تمام تیم وب خوشحال هستند که مرحله اول تصویربرداری و موقعیت یابی آینه امکان پذیر است.

جیمز وب در حال حاضر در چهل و هشتمین روز پس از پرتاب است و در مرحله راه اندازی است. انتظار می رود این مدت حدود 6 ماه طول بکشد. در اولین ماه حضور خود در فضا، این تلسکوپ پرتاب شد و به مقصدی در 1.5 میلیون کیلومتری زمین سفر کرد.

تا زمانی که جیمز وب مسئولیت را بر عهده نگیرد، دانشمندان بر روی پالایش تجهیزات و جایگزینی 18 قطعه شیشه ای تلسکوپی تمرکز خواهند کرد. هم ترازی دقیق آینه شرط لازم برای گرفتن دقیق و دقیق اعماق کیهان است. به گفته ناسا، این روند به خوبی پیش می رود.

18 نمای مختلف از جیمز وب از ستاره های HD 84406

اولین تصویر از تلسکوپ فضایی جیمز وب که ستاره HD84406 را نشان می دهد. نام هر قطعه تلسکوپی که از نماهای مختلف از ستارگان عکس می گیرد در کنار آن نوشته شده است.

با این حال، همانطور که تصاویر Star HD 84406 نشان می دهد، این تلسکوپ هنوز راه زیادی در پیش دارد. جین ریگبیجیمز وب، دانشمندی که پروژه جیمز وب را اجرا می کند، همزمان با روند باز کردن آینه در یک کنفرانس خبری گفت: اولین تصویر وحشتناک خواهد بود. ما 18 نمونه تصویر از سراسر آسمان خواهیم داشت.

تصویر جدید در واقع 18 نمای بیشتر از HD 84406 را نشان می دهد. ستاره ای که دانشمندان اعلام کردند به آن نگاه خواهند کرد، اولین هدف جیمز وب است. به گفته مقامات ناسا، “نخستین ستاره ای که جیمز وب خواهد دید HD84406 است، ستاره ای شبیه به خورشید که حدود 260 سال نوری از زمین فاصله دارد.” این صورت فلکی در صورت فلکی دب اکبر یا دب اکبر قرار دارد. اما از روی زمین بدون تلسکوپ قابل مشاهده نیست.

مقالات مرتبط:

از قضا، جیمز هرگز قادر به تماشای HD84406 در زندگی بعدی خود نخواهد بود. زیرا هنگامی که تلسکوپ فرآیند تمرکز را کامل می کند، نور ستاره بیش از حد قابل توجه خواهد بود. پیش از این، تیم جیمز وب اعلام کرده بود که دوربین‌های دوچشمی تا پایان ماه آوریل قابل مشاهده خواهند بود.

اگرچه تلسکوپ فضایی جیمز وب دید خود را گسترش می دهد، دومین فرآیند مهم در پس زمینه اتفاق می افتد: تلسکوپ گرمای باقیمانده از ظاهر زمین را دفع می کند. از آنجایی که جیمز وب برای مشاهده زمین در مادون قرمز طراحی شده بود، برای به دست آوردن اطلاعات دقیق مجبور بود در دمای بسیار سرد کار کند. دانشمندان ناسا انتظار دارند که شیشه هسته به منفی 223 درجه سانتیگراد یا 50 درجه سانتیگراد برسد. به گفته ناسا، این ابزار باید بسیار خنک تر باشد.

سلفی تلسکوپ فضایی جیمز وب

تصاویر سلفی 18 قسمت آینه اصلی تلسکوپ فضایی جیمز وب از منظر دوربین ویژه در داخل کیت دوربین مادون قرمز.

علاوه بر ستاره HD 84406، ناسا عکس های سلفی گرفته شده با یک لنز ویژه را نیز به اشتراک گذاشته است. این لنز به سمت آینه برج مراقبت قرار گرفته است تا به تیم تلسکوپ در طول فرآیند استقرار کمک کند.

به طور کلی، دانشمندان در مورد توسعه جیمز وب هیجان‌زده هستند. مایکل مک آلوین«پرتاب وب به فضا مطمئناً یک رویداد هیجان‌انگیز است؛ اما برای دانشمندان و مهندسان نوری، این نقطه اوج است؛» وقتی نور ستاره‌ها با موفقیت وارد سیستم می‌شود و به آشکارساز می‌رسد.

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
خرید عمده تیشرت مردانه: راهی برای تازیانه کردن استایل شما
تماس با ما