اوکراین در آستانه یک فاجعه انسانی استهشدار سفیر انگلیس در سازمان ملل در جلسه پارلمان جالب است بدانید اوکراین در آستانه یک فاجعه انسانی است.

با ادامه تهاجم نظامی روسیه علیه اوکراین، باربارا وودوارد، سفیر بریتانیا در سازمان ملل متحد، یکی از رهبرانی است که کرملین را برای انجام “حملات کور علیه مردان، زنان و کودکان” هدایت می کند و متهم به نقض قوانین بین المللی بشردوستانه است. .

وی گفت: با توجه به تصمیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای حمله کامل به اوکراین، این کشور با جمعیت 44 میلیون نفری در وضعیت وخیمی قرار دارد.

وودوارد افزود: این موشک ها به خارکف اصابت کرد و یک بمب گروهی را در یک منطقه مسکونی هدف قرار داد و چندین نفر را مجروح کرد. اختلال در زنجیره تامین مواد غذایی منجر به کمبود مواد غذایی در کراماتورسک شده است.

سفیر انگلیس در سازمان ملل متحد گفت: بمباران بی وقفه پمپ بنزین در واسیلکیف دود را در اطراف منطقه پخش کرده است. خشونت در کیف مردم را مجبور کرده است که به زیرزمین پناه ببرند و هزاران نفر از جمله افراد مسن و افراد دارای معلولیت قادر به ترک پناهگاه های زیرزمینی نیستند.

وودوارد در شورای امنیت گفت: در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین، صدها غیرنظامی کشته و 7 میلیون نفر آواره شده اند و این تعداد به سرعت در حال افزایش است.

سرگئی کیسلیتسیا، نماینده اوکراین در سازمان ملل گفت: کیف در حال حاضر تحت محاصره روسیه است و 352 نفر از جمله 16 کودک در درگیری های روز دوشنبه کشته شدند.

وی ارتش روسیه را به حمله به گاراژها و آمبولانس ها به قصد کشتن غیرنظامیان متهم کرد و گفت: «هیچ مشورتی صورت نگرفته است». اینها جنایات جنگی است.

اما نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، واسیلی نبنزیا، گفته است که نیروهای مسلح روسیه قصد اشغال آن، اوکراین یا آسیب رساندن به غیرنظامیان و مردم محلی را ندارند.

دادگاه کیفری بین‌المللی اعلام کرد: من قصد دارم در اسرع وقت تحقیقاتی را درباره جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت احتمالی در اوکراین آغاز کنم.

ولودیمیر زلینسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در سخنرانی روز دوشنبه خود اظهارات کیسلیتزیا را تکرار کرد و گفت که روسیه در پنج روز 56 موشک شلیک کرده و 113 موشک بالستیک به سمت اوکراین شلیک کرده است. ارتش روسیه روز دوشنبه خارکف را بمباران کرد که یک جنایت جنگی بود. خارکف شهری آرام و بدون امکانات نظامی است.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه