با تضمین آمریکا در برجام؛ روسیه نگران چه چیزی است؟

[ad_1]

روآرو- وزارت امور خارجه گفت: «تحریم‌های جدید علیه روسیه هیچ ربطی به توافق هسته‌ای با ایران ندارد و نه.» باید روسیه را تحت تأثیر قرار دهد. روسیه همچنین منافع عمومی در تضمین این موضوع دارد که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نکند.»

به گزارش فرارو، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش به صورت کتبی به آمریکا پیشنهاد داده است که تحریم های اوکراین بر روابط مسکو و تهران بر اساس توافق موسوم به برجام تأثیری نخواهد داشت.

او گفت: «ما به یک تضمین کتبی برای ادامه روند فعلی نیاز داریم.» ابتکارات آمریکا حقوق تجاری، همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری و همکاری را تضعیف نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت: بر اساس توافق هسته‌ای، روسیه و چین به ایران اجازه می‌دهند تا توسعه برنامه‌های هسته‌ای غیرنظامی تحت این معاهده گسترش پیدا نکند و تحریم‌ها بر این برنامه‌ها تأثیری نخواهد گذاشت.

بازی چند لایه ورق برجام پوتین و تصمیمات سخت ایرانروسیه نگران چه چیزی است؟
امیرعلی ابوالفتح کارشناس امور بین الملل با فرارو صحبت کن وی با بیان اینکه روسیه از آمریکا خواسته است تا از لغو تحریم ها اطمینان حاصل کند، گفت: بیانیه لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این زمینه بسیار کوتاه و ناخوانا است اما به دلیل اینکه آمریکا تحریم ها را اعلام کرد. از نظر روس ها این کشور ربطی به برجام ندارد، از سوی دیگر این درخواست روسیه و دولت رد کرده است.

وی افزود: اما می توان پیش بینی کرد که روسیه نگران دور دوم تحریم ها است. آمریکا ممکن است از روسیه استفاده کند، در این صورت باید با دو نوع تحریم مواجه شویم. کشورهای بعد از ایران». اشغال سفارت و بحران گروگان‌گیری، تحریم‌های اولیه را اعمال کرد و همه شرکت‌های آمریکایی را از تجارت با ایران مانند خرید نقدی یا صادرات و واردات باز داشت.

ابوالفتح می گوید اروپا به بهانه اینکه روسیه را تحریم کرده است، همین تحریم ها را علیه روسیه دارد، اتحادیه اروپا و آمریکا قبلاً روسیه را تحریم کرده اند، کشورهای دیگر مانند هند، چین یا ایران می توانند تجارت کنند. به روسیه.” بدون اینکه توسط غرب مجازات شود.

تحليلگران خارجي مي گويند از سال 1995 كه آمريكا ديد كه تحريم هاي اوليه براي ناكامي ايران، تحريم هاي ثانويه را عليه ايران اعمال كرده است كه شامل افراد، شركت ها و كشورهايي مي شود كه هدف قرار گرفته اند.روابط مالي و تجاري. ایران تحریم‌ها را اعمال خواهد کرد، بنابراین، این موضوعی است که ریسک‌های تجاری با ایران را به شدت افزایش می‌دهد و همچنان به همان کاری که امروز انجام می‌دهید، ادامه دهید.

وی افزود: روسیه همچنان نگران دور دوم تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا است که در صورت احیای برجام نمی توانند از بازار و فرصت های ساخته شده در ایران استفاده کنند. وزیر خارجه روسیه روسیه را رد کرده است و باید دید که آیا روسیه چه پاسخی به این مشکل خواهد داد؟ از برجام نیز خارج خواهد شد، بنابراین در چنین شرایطی نمی توان با دقت بیشتری پیش بینی کرد که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

ابوالفتح با اشاره به اینکه ایران هنوز در این خصوص اظهار نظر نکرده است، مرندی مشاور تیم مذاکره کننده نیز گفت: روسیه باید این موضوع را روشن کند و از سوی دیگر تحریم های روسیه را لغو کند. ایران باید تصمیم بگیرد که در صورت احیای برجام، بخواهد با چین و روسیه روابط اقتصادی داشته باشد، بر اساس برجام عمل کند، زیرا در صورت مذاکره با روسیه، توسط اوکراین مجازات خواهد شد که کار را پیچیده می کند. بنابراین، این یک انتخاب دشوار برای مقامات ایرانی است.

تحلیلگران خارجی می گویند: از یک طرف باید توجه داشت که آمریکا فشار آورده است.وعده های بد در گذشته و خارج از کنگره پس اگر جمهوری خواهان به قدرت برسند و کاخ سفید را تصرف کنند.در 3 هر لکه. سال ها بعد آمریکا از برجام خارج می شود، یک بار دیگر موضوعی که جمهوری خواهان بارها گفته اند، در آن شرایط کشور ما دوباره در شرایط سختی قرار می گیرد، حالا در این شرایط اگر بخواهیم با روسیه و چین کار کنیم. باز هم اگر روسیه محاصره شود، لغو تحریم روسیه سخت خواهد بود، تصمیم سختی برای کشور ما خواهد بود، اگر روسیه تنش ها را ممنوع کند و جنگ در اوکراین ادامه یابد.

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

سیستم کنترل از راه دور: انقلابی در دنیای امنیت و اتوماسیون
سیستم صوتی هوشمند خانگی: یک نگاه جدید به اتصال صدا در خانه
Discover the Art of Tipping People in Livegirlcamshub.com
بازی انفجار چیست؟
دفتر کار درسی: ابزار مهم برای پویش تحصیلی
انتشارات پویش: کتاب کار ریاضی
تماس با ما