بحث سرعت اینترنت; مشکل چگونه حل می شود؟

[ad_1]

روآرو- اسپیدتست که مرجع سنجش سرعت اینترنت در جهان است، در جدیدترین رتبه بندی رسمی، کیفیت سرعت اینترنت ایران در سال 2021 را نامطلوب و کیفیت سرعت اینترنت موبایل را قابل قبول ارزیابی کرد. این موضوع به محل مناقشه برخی رسانه ها و وزارت ارتباطات تبدیل شده است.

به قول آقای فرارو. این جنجال زمانی بالا گرفت که بخش فارسی یورونیوز سرعت اینترنت ایران را 7 امتیاز کاهش داد و پس از آن برخی سایت های خبری سرعت اینترنت داخلی را با افغانستان مقایسه کردند. در همین راستا روزنامه جمهوری اسلامی با عنوان سرعت اینترنت شبکه های ایران در کنار افغانستان به انتقاد از کیفیت اینترنت در کشور پرداخت.

اما در ادامه وزیر ارتباطات سریعاً این انتقاد را تأیید کرد و سرعت اینترنت ایران با افغانستان برابری نمی کند. زارع پور گفت: ما 100 قدم از افغانستان جلوتر هستیم، در واقع افغانستان 183 و 77 هستیم.

او در نهایت رسانه ها را به انتقاد از این دروغ ها و برچسب زدن متهم کرد.

اگرچه صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر ارتباطات در نهایت با تایید عقب ماندگی ایران از اینترنت در بخش ثابت، سرعت دانلود و آپلود حوزه موبایل را نزدیک به میانگین جهانی دانست، اما سرعت اینترنت ثابت ایران واقعی است. نامناسب.

وضعیت اینترنت ایران چگونه است؟

بررسی اخیر منتشر شده در سایت اسپیدتست در ژانویه 2022 نشان می دهد که میانگین سرعت دانلود جهانی اینترنت موبایل 29.62 مگابایت است که ایران با 23.10 مگابایت در رتبه 77 جهان قرار دارد که کمی بالاتر از میانگین است. دنیا پایین است.

بحث سرعت اینترنت;  مشکل چگونه حل می شود؟

در این بخش امارات، نروژ و قطر با سرعت دانلود به ترتیب 135، 118 و 109 مگابایت رتبه های 1 تا 3 جهان را از نظر سرعت اینترنت موبایل کسب کردند.

در بخش اینترنت ثابت میانگین سرعت دانلود جهانی 59.84 مگابایت است و ایران با 10.39 مگابایت در رتبه 141 جهان قرار دارد. این رقم نشان می دهد که ایران با ایدئولوژی جهانی فاصله دارد.

موناکو، سنگاپور و شیلی به ترتیب با 192.68، 192.01 و 189 مگابایت در رتبه های اول تا سوم جهان در اینترنت ثابت هستند.

اینترنت چگونه به اوج خود می رسد؟

طبق اعلام وزارت ارتباطات، اکنون سرعت اینترنت موبایل راحت‌تر از اینترنت است. اما با چالش سرعت کم و توقف مکرر نیز مواجه است. آنها این را بارگذاری کند سرعت ثابت اینترنت در اینترنت تلفن همراه می دانند.

به عبارت ساده تر، اکثر مردم در مواجهه با سرعت پایین اینترنت در خانه مجبور به استفاده از اینترنت همراه هستند. اما پهنای باند این شبکه محدود است و باید یک لایه جدید به پهنای باند اضافه شود. البته هفته گذشته وزیر ارتباطات از استفاده از باند فرکانسی 2300 برای ارتباطات سیار برای رفع چالش های پیش روی حوزه اینترنت همراه در شرایط فعلی خبر داد.

با این حال، این یک راه حل موقت است و برای رفع چالش ها، در کنار توسعه باند فرکانسی در بخش اینترنت موبایل، توسعه پهنای باند اینترنت پایدار همچنان باید مورد توجه قرار گیرد.

اما در حوزه اینترنت ثابت، مشکل حتی بزرگتر است. مسئولان وزارت ارتباطات چالش های این حوزه را مشکلات شبکه و عدم توسعه پایدار پهنای باند در کشور می دانند. آنها می گویند شبکه های تلفن ثابت خانگی نمی توانند خدمات پرسرعت و باکیفیت ارائه دهند، زیرا در حال حاضر اکثر شبکه های ثابت کشور از طریق سیم های مسی کار می کنند و باید با کابل های فیبر نوری جایگزین شوند.

زارع پور برای مقابله با این چالش گفت: اگر مردم صبور باشند، در نهایت دولت سیزدهمین بسته (3.5 سال به ازای هر آب)، 20 میلیون پورت پرسرعت فیبر نوری را به مردم تحویل خواهد داد. گفته می شود این برنامه به 60000 میلیارد اعتبار نیاز دارد.

اما اگرچه این طرح می تواند به بهبود وضعیت پایدار اینترنت ایران کمک کند، اما یک برنامه بلندمدت است و حتی در صورت اجرای دولت سیزدهم، اجرای آن تا سال 1404 ادامه خواهد داشت، اما به نظر می رسد بار استفاده از اینترنت بر دوش شبکه موبایل باقی بماند. و پهنای باند در چنین شرایطی اگر توسعه پهنای باند و پورت فیبر نوری به سرعت انجام نشود، وضعیت تلفن همراه و اینترنت خانگی در سال آینده به مرحله اضطراری خواهد رسید.

[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

سیستم کنترل از راه دور: انقلابی در دنیای امنیت و اتوماسیون
سیستم صوتی هوشمند خانگی: یک نگاه جدید به اتصال صدا در خانه
Discover the Art of Tipping People in Livegirlcamshub.com
بازی انفجار چیست؟
دفتر کار درسی: ابزار مهم برای پویش تحصیلی
انتشارات پویش: کتاب کار ریاضی
تماس با ما