بهانه وزیر ارتباطات برای کاهش سرعت اینترنت موبایلعیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روزنامه ایران نوشت: امروزه فضای مجازی و خدمات مبتنی بر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر تمامی عرصه های زندگی بشری از اقتصاد، آموزش و امنیت گرفته تا فرهنگ و جامعه تاثیر گذاشته است. در یک کلام، زندگی انسان مدرن به این فناوری حیاتی پیوسته است و هر روز قابلیت های جدیدی را برای جامعه بشری به ارمغان می آورد.

علیرغم توسعه شبکه های تلفن همراه، بستر اصلی خدمات پهنای باند جهانی همچنان بار ارتباطات ثابت را به دوش می کشد که می تواند بدون توجه به محدودیت منابع فرکانس ارتباطات سیار، سرعت صدها مگابیت در ثانیه را برای کاربران فراهم کند. در حال حاضر، میانگین جهانی سرعت پهنای باند در یک شبکه ثابت حدود دو برابر یک شبکه تلفن همراه است.

در دو دهه اخیر در کشور ما به دلایل مختلف توسعه شبکه ثابت از روند توسعه منطقی و طبیعی خارج شده و نقش مهم خود را در ارائه خدمات پهنای باند مسطح به اپراتورهای تلفن همراه داده است. سیاست‌های نامناسب، شرایط اقتصادی و تحریم‌ها، شرایط غیررقابتی در بخش ثابت و موانع سرمایه‌گذاری در این بخش اجازه نمی‌دهد شبکه فرسوده درون شهری از بستر مسی به شبکه فیبر نوری ارتقا یابد.

اجرای «پروژه خانه و مشاغل فیبر نوری» اکنون در دولت سیزدهم کلید خورده است. این پروژه راهبردی ملی مبتنی بر استقرار 20 میلیون پورت فیبر نوری تا پایان دولت اول 13 جز برای ایفای موثر نقش دستگاه های اجرایی کشور و مشارکت دولت و دولت امکان پذیر نیست. بخش خصوصی و مبادلات عمومی

در سال‌های اخیر دولت وظیفه طراحی شبکه زیرساخت ملی را با ساخت بیش از ۷۰ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری انجام داده است، اما در داخل شهر، این مأموریت بر عهده شرکت‌های مخابراتی ایران و سایر فعالان بخش خصوصی است. به. برنامه سه تا چهار ساله با شناسایی فعالان این بخش و ترمیم دولت پیش خواهد رفت.

افشای نقشه راه ملی توسعه اتصال فیبر نوری پرسرعت یا FTTx امروز با حضور فعالان خصوصی، رسانه ها و نمایندگان این بخش انجام شد. اسناد دولتی. قدم های بزرگ؛ رویکردی روشن که در نهایت هدف آن امکان دسترسی مردم به ارتباطات ایمن، باکیفیت، پرسرعت و ایمن در سراسر بسترهای شبکه ملی اطلاعات، از طریق توسعه انواع خدمات محلی مورد نیاز جامعه و ارائه پلت فرم است. برای انتشار محتوایی همسو با فرهنگ اسلامی ایران، شیرین کردن فناوری لوچی بیش از پیش سزاوار جان برادر عزیزمان است.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances