تا امروز 1400 ایرانی از مرز اوکراین وارد لهستان شده اندامیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی از تلاش‌های دولت لهستان برای کمک به آوارگان و پناهجویان در جنگ اوکراین به‌ویژه بازگرداندن اتباع ایرانی به کشور تشکر کرد.

زبیگنیو رائو وزیر امور خارجه لهستان نیز به تاریخچه روابط دو کشور به ویژه استقبال انسان دوستانه مردم ایران از پناهجویان لهستانی در جنگ جهانی دوم پرداخت و این روابط را افتخاری برای دو طرف دانست. لهستان از مرز اوکراین و تلاش افسران ما برای نجات آنها پس از حوادث غم انگیز اوکراین و ترک لهستان خاطرات خوبی است.

امیرعبداللهیان همچنین نگرش مثبت دو ملت را در روابط با آمریکا مهم توصیف کرد و از مدت ها قبل بین دو دولت و آمادگی ایران برای برگزاری مراسم مشترک یاد کرد.

وی به هلال احمر و کمیته بین المللی صلیب سرخ برای ارسال هواپیماهای کمک های بشردوستانه اشاره کرد و اعلام کرد که آماده ارسال کمک های بشردوستانه به اوکراین است.

امیرعبداللهیان موضع ایران را مبنی بر پایان دادن به بحران اوکراین از طریق راه حل سیاسی خواند و افزود: بر اساس اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و بدون اعمال استانداردهای دوگانه، در اوکراین و یمن به جنگ نخواهیم رفت. ” «افغانستان یا هر جای دنیا». راه حل را نمی دانیم.

زبیگنیو رائو همچنین بر لزوم ایجاد یک کریدور بشردوستانه برای مهاجرت زنان و کودکان و ارائه کمک های غذایی و پزشکی به مهاجران در اوکراین تاکید کرد. لهستان تا کنون 1.5 میلیون پناهجو از اوکراین پذیرفته است، رقمی که احتمالاً به آن رسیده است. پنج میلیون، حمایت بین المللی از همسایگان اوکراین قابل توجه است.

استقبال وزیر امور خارجه لهستان از تیم امداد و نجات ایران در لهستان با هماهنگی سفارت ایران در ورشو و واحد همکاری منطقه ای وزارت امور خارجه لهستان، و امیدوار است که مردم جامعه جهانی خطرناکتر باشند. افزایش کمک های بشردوستانه به اوکراین و همسایگانش

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances