تحریم های بین المللی علیه روسیه چه عوارضی دارد؟روآروفایننشال تایمز در گزارشی با اشاره به جنگ روسیه با اوکراین و متعاقب آن واکنش غرب به این بحران در قالب تحریم های اقتصادی گسترده علیه روسیه، تلاش کرد به این سوال که این تحریم ها علیه روسیه «عوارض جانبی» دارند، پاسخ دهد. و اقتصاد آن چگونه خواهد بود؟ به طور خاص، رسانه ها تاکید می کنند که علاوه بر درس گرفتن از اشتباهات و کاستی های گذشته در تمام مراحل اعمال تحریم ها علیه روسیه، با این حال، نشان می دهد که باید راهی برای خروج از فشار دولت روسیه وجود داشته باشد تا چیزی باشد. او در جریان جنگ اوکراین مجبور به کناره گیری از سمت خود شد.

به نوشته فایننشال تایمز، «تحریم های غرب و گسترده، اقتصاد روسیه را هدف گرفته است. قدرت های جهانی به رهبری ایالات متحده از زمان توقیف دارایی های خود مجموعه ای از تحریم های اقتصادی را اعمال کرده اند.بانک مرکزی روسیه خرید کالاهای خارجی از شبه جزیره کریمه را ممنوع کرده است. اخیرا دولت آمریکا میادین نفت و گاز روسیه را نیز هدف قرار داده است.
به گزارش فرارو، در این مدت شاهد بودیم که روبل روسیه (پول ملی این کشور) بیشتر ارزش خود را از دست داده، بورس روسیه تعطیل شده و نفت روسیه علاوه بر تحریم های گسترده، تخفیف های قابل توجهی نیز داشته است. سود روس ها در بازار بین المللی فروخته می شود.

کشورهای غربی به ویژه اشاره می کنند که تهاجم روسیه به اوکراین بیانگر اصول اصلی اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه است. در شرایط کنونی تحریم های غرب علیه روسیه می تواند ویرانگر باشد، این کشور باعث رکود بسیاری در این کشور شده است.

در این روند، برخی استدلال های اشتباه در مورد اعمال چنین محدودیت هایی بر روسیه مطرح شد. این باید به بانک ها و کسب و کارهای غربی کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه برخی از چالش های پیش روی خود را کاهش دهند. در این بین کشورهای غربی می توانند با یادگیری از تحریم های روسیه درس بگیرند.در مورد روند تحریم ها.

لازم به ذکر است که تحریم ها علیه روسیه می تواند پوتین و نزدیکان او و همچنین تجارت آنها را هدف قرار دهد. افراد نزدیک به پوتین طیف گسترده ای را پوشش می دهند، به ویژه اقتصاد روسیه که نمی تواند توضیح دهد. بر اساس گزارش ها، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا اخیرا فهرستی از 400 نامزد احتمالی روسیه را تهیه کرده اند که هدف تحریم های غرب قرار گرفته است. علاوه بر این، بیش از 600 شرکت بالقوه روسی نیز شناسایی شده است. با این حال، تعداد زیادی از الیگارش‌های روسی و شرکت‌های آنها خارج از فهرست تحریم‌های غرب از جمله فعالیت‌های الیگارشی روسی فعال در لندن باقی مانده‌اند. به طور کلی در تحریم شخصیت های روسی باید در نظر داشت که چه کسانی هستند و چه می کنند. البته این مشکل به دلیل عدم شفافیت شرکت های روسی است. هزاران فرد و شرکت روسی وجود دارند که از طریق فعالیت های کمتر شفاف خود، در واقع به نفع روسیه و دولت آن هستند.

علاوه بر همه اینها، باید توجه داشت که مدل کسب و کار اساسی کسب و کار مسلط در کشورهای باقی مانده از اتحاد جماهیر شوروی سابق این است که به عنوان مثال، افراد در یکی از بخش های روسیه به مقامات محلی بالای هزینه حفاظت پرداخت می کنند. با توسعه تجارت آنها، او همچنین با الیگارش های بلندپایه روسیه، که با شخصیت های برجسته کشور و اقدامات تضمین کننده بقا و گسترش تجارت در ارتباط بودند، همکاری کرد. بنابراین باید توجه داشته باشیم که این سیستم در نوع خود ساختار انعطاف پذیری در مواجهه با جریمه ها دارد. به عنوان مثال، اگر رده‌های بالا و الیگارش‌های روسیه مجازات می‌شدند، در سطوح پایین‌تر می‌توان از تحریم‌ها علیه روسیه اجتناب کرد. به این ترتیب بانک مرکزی روسیه می تواند بخش قابل توجهی از منابع مالی تحریم شده را جابجا کرده و در دسترس قرار دهد.

بانک های لندن و نیویورک نمی توانند مطمئن باشند که افراد و گروه هایی که با آنها ارتباط دارند. در نتیجه، این نهادها تنها بخش قابل توجهی از مشتریان روسی خود را در لیست قرمز قرار داده و تحریم کردند. این شوک روانی و عارضه جانبی تحریم هاست که اکثر کسب و کارها و بنگاه ها از تحریم ها علیه کشورشان متحمل شده اند.

شوک روانی و اثرات جانبی تحریم ها علیه روسیه به ویژه در حوزه پرداخت های مالی قابل توجه است. دلیل اصلی این امر این است که بانک بین المللی آمریکا به شدت از تحریم های دولت آمریکا علیه خود می ترسد. به لطف حاکمیت قانون ایالات متحده و نفوذ جهانی دلار و تسلط بر بازار ارز جهانی، می توان هزینه های سنگینی را بر دوش آن دسته از بانک های بین المللی که سعی در دور زدن تحریم های آمریکا علیه روسیه دارند، تحمیل کرد.

دقیقاً به دلیل تأثیرات روانی و عوارض جانبی تحریم ها است که گزارش های اخیر نشان می دهد که بسیاری از بانک ها و سرمایه گذاران بین المللی در حال دور شدن از موسسات مالی روسیه هستند. این امر کار را برای بانک های مطرح روسیه مانند گازپروم بانک، غول گاز روسیه، گازپروم، یکی از بانک های بزرگ این کشور، بسیار دشوار می کند.

با تشدید حملات روسیه به اوکراین، تحریم های غرب علیه روسیه افزایش خواهد یافت. در این راستا، کشورهایی مانند آمریکا تحریم‌های خود را بر بخش انرژی روسیه به صورت فردی و جمعی اعمال کرده‌اند تا از آسیب‌های جدی تحریم‌های مشترک علیه صنعت نفت و گاز روسیه به‌ویژه با شرکا و متحدانش بکاهند. در این راستا البته می بینیم که غرب ابتدا بانک مرکزی روسیه و دارایی های آن را هدف قرار داد تا از اجرای طرح های فروش یا انتقال دارایی های روسیه به این کشور جلوگیری کند. با این حال، جریان قدرت یک جریان مستمر است، در عین حال، غرب می تواند آن را اهرمی برای فشار بر روسیه بداند، با تاکید بر اینکه اگر روسیه به تنش آفرینی در معادلات اوکراین ادامه دهد، بدون شک تحریم های گسترده ای اعمال خواهد شد. . و در زمینه انرژی کمال بیشتری پیدا خواهد کرد.

«نظریه بازی» در روابط بین‌الملل نشان می‌دهد پوتین همچنان به دنبال راهی برای خروج از بحران کنونی است. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا متن واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. با این حال، اجرای این سیاست راهی واقعی برای وادار کردن روسیه به عقب نشینی از موضع است، به ویژه در زمینه جنگ اوکراین. باید توجه داشت که برای پیروزی در جنگ مالی و نظامی نیز نیازمند یک استراتژی مشخص هستیم.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances