دادگاه عالی کلمبیا سقط جنین را تا 24 هفته قانونی اعلام کردفعالان حقوق سقط جنین کلمبیایی روز دوشنبه را در بوگوتا پس از تایید حکم سقط جنین توسط دادگاه قانون اساسی جشن گرفتند و تمام محدودیت‌های این عمل تا هفته بیست و چهارم بارداری را لغو کردند.

فرناندو ورگارا / AP


زیرنویس ها را پنهان کنید

زیرنویس ها را تغییر دهید

فرناندو ورگارا / AP


فعالان حقوق سقط جنین کلمبیایی روز دوشنبه را در بوگوتا پس از تایید حکم سقط جنین توسط دادگاه قانون اساسی جشن گرفتند و تمام محدودیت‌های این عمل تا هفته بیست و چهارم بارداری را لغو کردند.

فرناندو ورگارا / AP

بوگوتا، کلمبیا – کلمبیا آخرین کشور در آمریکای لاتین شد که دسترسی به سقط جنین را در روز دوشنبه تمدید کرد، زیرا دادگاه قانون اساسی این کشور به اجازه بارداری قانونی تا هفته بیست و چهارم بارداری رای داد.

حکم دادگاه نه قاضی از انتظارات یک گروه محافظه کار جایگزین که سقط جنین در کلمبیا را تشویق کرده است، کمتر است. با این حال، هنوز از سوی گروه حقوق زنان که حدود 400000 زن را تخمین می زند، به عنوان یک رویداد تاریخی توصیف می شود و هر ساله سقط جنین مخفیانه در این کشور انجام می شود.

قبل از صدور حکم، کلمبیا تنها زمانی سقط جنین را مجاز می دانست که جان زن در خطر بود، جنین دارای نقص مادرزادی یا حاملگی ناشی از تجاوز جنسی بود.

زنان در کلمبیا از این پس می توانند تا هفته بیست و چهارم بارداری خود بدون ذکر دلیل سقط جنین کنند. پس از هفته بیست و چهارم بارداری، سقط جنین همچنان با محدودیت هایی مواجه است.

کریستینا روزرو، وکیل مرکز حقوق باروری، یک گروه مدافع مستقر در نیویورک که یکی از پنج سازمانی است که می‌گوید “ما در تلاش هستیم تا محکومیت کامل برای سقط جنین به دست آوریم… اما این هنوز یک گام تاریخی است.” در سال 2020 برای بررسی این لایحه شکایت کرد.

این دادخواست استدلال می‌کند که محدودیت‌های سقط جنین علیه زنان مناطق کم‌درآمدی که به سختی می‌توانند سقط جنین قانونی کنند، تبعیض‌آمیز است، زیرا دسترسی کمی به پزشکان، وکلا یا روان‌شناسانی دارند که می‌توانند به آنها کمک کنند تا ثابت کنند بارداری بر سلامتی آنها تأثیر می‌گذارد. خطر.

روزرو می‌گوید تغییر قوانین فعلی کلمبیا دسترسی افراد کم‌درآمد به سقط جنین را آسان‌تر می‌کند.

او گفت: “چالش ما اکنون این است که مطمئن شویم این دستور اجرا می شود.”

کشورهای دیگر در آمریکای لاتین، آرژانتین، اروگوئه و کوبا نیز اجازه سقط جنین بدون محدودیت را تا یک دوره مشخص بارداری می دهند، در حالی که در مکزیک، دادگاه عالی اخیراً حکم داد که زنان نمی توانند در دادگاه به دلیل سقط جنین محاکمه شوند.

آمریکای لاتین نیز منطقه‌ای است که برخی از کشورها سقط جنین بدون برنامه را ممنوع می‌کنند، مانند السالوادور، نیکاراگوئه، هندوراس و جمهوری دومینیکن.

در کلمبیا، جایی که اکثریت مردم سقط جنین کاتولیک رومی را به عنوان یک موضوع بحث برانگیز می شناسند که برای مدت طولانی مورد بحث قرار گرفته است. قضات بارها برای بررسی شکایت این گروه حقوق زنان بدون رأی گیری ملاقات کردند. در همین حال، گروه‌های حامی جایگزین که پرچم‌های سبز را تکان می‌دادند با معترضان حامی زندگی درگیر شدند.

جاناتان سیلوا، یکی از فعالان گروه متحد برای زندگی، گفت که از تصمیم روز دوشنبه تعجب کرده است. او گفت: «ما نمی‌دانیم چگونه این اتفاق افتاد. اما ما باید اعتراض کنیم و از قانونگذاران بخواهیم که سقط جنین را کنترل کنند.»

یک نظرسنجی که سال گذشته در کلمبیا انجام شد، نشان داد که 25 درصد از جمعیت، سقط جنین را جرم می‌دانند، در حالی که 42 درصد با این بیانیه مخالف بودند. در کلمبیا، زنانی که سقط جنین غیرقانونی انجام داده اند ممکن است تا سه سال حبس داشته باشند.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه