دستور وزیر خارجه درباره ماندن ایران در اوکراین

[ad_1]

دومین کنفرانس مجازی پس از شروع جنگ در اوکراین و به ویژه با موضوع ایران و دانشجویان مقیم این کشور به ریاست وزیر امور خارجه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در پی اقدامات چند هفته اخیر وزارت امور خارجه به ویژه پس از آغاز جنگ در اوکراین و به ویژه مسائل مربوط به ایران و دانشجویان مقیم این کشور، ظهر امروز دومین نشست مجازی برگزار شد. در این. به ریاست دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و با حضور معاون اداری و دارایی و رئیس دفتر وزارت امور خارجه اوکراین، معاون سرکنسول، مجلس و ایران، سخنگوی وزارت امور خارجه. . مدیر مرکز دیپلماسی جمهوری خواهان، مدیر منطقه آسیا و اروپای شرقی، مدیر مربوطه و سفرای جمهوری اسلامی ایران در اوکراین، روسیه، مجارستان، بلاروس، رومانی، استرالیا، روسیه، ترکیه، لهستان و سرکنسولگری ایران. کشور ما در استانبول برگزار شد.

امیر عبداللهیان در این دیدار مجازی ضمن تجلیل از پیامبر اسلام عید سعید فطر، بررسی اقدامات انجام شده در خصوص انتقال ایرانیان مقیم اوکراین، استماع گزارش سفیر و تاکید بر لزوم افزایش نظارت بر سفارت کشورمان. برای تامین امنیت و سلامت ایرانیان مقیم اوکراین.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تمامی گزینه ها برای خروج ایمن ایرانیان مقیم اوکراین از منطقه درگیری، آمار ایرانیان مقیم اوکراین را به تفکیک شهرها و همچنین خروج ایرانیان و توصیه هایی به سایر نقاط ایران بررسی کرد. و تدابیری صادر کند.

وی در این زمینه ضمن تاکید بر لزوم بسیج امکانات برای کمک به برخی سفارتخانه ها، تصریح کرد: پاسخگویی 24 ساعته سفارت و سفارت مربوطه ایران ادامه دارد و هیچ تقاضایی از سوی ایران وجود ندارد. تحت هر شرایطی باید بدون پاسخ رها شود.

در این دیدار نمایندگان، فرماندهان کل و سفرای جمهوری اسلامی ایران آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین، تسهیلات خروج از مناطق کلیدی، ساماندهی تخلیه ایرانیان به اوکراین از جمله اولین پرواز خصوصی بود که امشب در مسیر تهران – ورشو بود که مشکلات دانشجویان ایرانی از جمله مسائل دانشجویی، ادامه تحصیل دانشجویان در رشته های مختلف از جمله پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ایران را حل کردند. و همچنین وضعیت دیپلمات ها و خانواده های آنها.

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
خرید عمده تیشرت مردانه: راهی برای تازیانه کردن استایل شما
تماس با ما