دلیل اصلی آن قیمت بالای برنج است


روآرو- با افزایش بی سابقه قیمت کالاها، قیمت برنج و رشد مداوم کاهش یافته است.دوم، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای ملی گفت: برنج خارجی به قیمت نیم دلار معامله می شود، اما هنوز موجود نیست. بازار برنج خارجی 30000 تن است.

به گزارش فرارو، علیرضا عباسی با اشاره به اجرای قانون قوت ماموریت کشاورزی و واگذاری قدرت تجارت محصولات کشاورزی به این وزارتخانه گفت: مسئول اصلی قیمت های غیر منطقی برنج وزارتخانه است. کشاورزی. جهاد. وزارت زراعت و انکشاف دهات نتوانسته بازار را تنظیم کند و نظارتی بر قیمت ها نداشته است. ما این موضوع را در مجلس پیگیری می کنیم.

دلیل افزایش قیمت در بازار
علی قنبری اقتصاددان است با فرارو صحبت کن وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت برنج از سوی دولت دلایل زیادی دارد، گفت: اکنون نه تنها برنج تنها با افزایش قیمت مواجه نیست، اگر همچنان گوشت، مرغ، شیر، روغن، شکر، خانه، خودرو وجود داشته باشد. ، و غیره. همچنین به طور قابل توجهی افزایش می یابد، بنابراین زمانی که سطح عمومی قیمت ها به شدت افزایش می یابد تا رشد ثابتی داشته باشد، باید به دنبال علل در ساختار اقتصاد ایران باشید.

وی افزود: از آنجایی که اقتصاد ایران به دلیل تک محصولی، تنها متکی به صادرات نفت است، اساساً تورم است، با وجود اینکه برجام امضا شده، تورم در ایران تک رقمی شده است، اما حتی اگر نرخ تورم بالا باشد، تورم است. نرخ بالاست

قنبری با بیان اینکه عوامل زیادی در رشد قیمت ها به ویژه در کالاها و کالاها دخیل هستند، گفت: مردم در ابتدا جریمه ها و انسداد حواله های بانکی ما را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، مثلا در واردات کالاهای اساسی نیز وجود دارد. مواد خام. ” از حق نگذریم، این امر هزینه واردات را بالا می برد که تاثیر زیادی بر هزینه تولید کالاهای اساسی دارد که در نهایت کالاها را بیش از حد معمول در دسترس عموم قرار می دهد.

وی با بیان اینکه مورد دوم به دلیل ناکارآمدی کلی ساختار اقتصادی ایران، قیمت بالای کالاها و خدمات است، افزود: بسیاری از آنها اکنون می بینیم که اقتصاد به دلایل مختلف از یک سو به دلیل کمبود کراس دو برابر شده است. راهنمایی در بازار انجام می شود، چون دلال و واسطه وجود دارد، کالاها چندین بار چرخیده و سپس در بازار توزیع می شود که منجر به افزایش قیمت های متعدد می شود.

وی گفت: به عنوان مثال در مورد برنج شاهد هستیم که اگر مستقیماً از بازار و خرده فروشی برنج وارد کنیم در نهایت بین 20 تا 30 درصد بیشتر از قیمت خرید از کشاورزان می شود. کالا.” آخرین فروشنده اما متاسفانه با دلالان، قیمت برنج به مردم سه برابر شد، بنابراین وجود این واسطه دلیل اصلی افزایش قیمت کالاها بود. بازار.

اساتید دانشگاه هشدار می‌دهند که در آینده سیستم توزیع داخلی سازوکار ندارد، کالاها در طول مسیر در داخل توزیع نمی‌شوند، اما از طریق توزیع داخلی کالا در ابتدا هزینه‌ای وجود داشته است. روز به روز افزایش خواهد یافت در حالی که سیاست های اقتصادی دولت ها بر اساس شرایط موجود نیست و این گونه سیاست های نادرست قیمت های بازار را بیش از پیش بالا برده است.

قنبری گفت: در نتیجه ناکارآمدی های اقتصادی هر روز قدرت خرید مردم را کاهش می دهد، برنامه های آنها به مرور زمان کوچکتر می شود، بنابراین نیازمند اصلاحات ساختاری در حوزه حکمرانی اقتصادی و همچنین اصلاح سیاست ها برای بهره وری بیشتر بازارها هستیم. . برای مدیریت بهتر این اقدامات باید با وجود جریمه ها به آنها رسیدگی شود، زیرا تا زمانی که ساختار اقتصاد ایران را به طرق مختلف اصلاح نکنیم، نمی توان انتظار داشت که بازار به حالت عادی بازگردد.

وی افزود: همزمان با احیای برجام و لغو تحریم‌ها، باید روابط خلاقانه و مناسبی با کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای همسایه برای کنترل داشته باشیم تا در آینده فضای عمومی کشور را کنترل کنیم. . آرام باشید و به یکدیگر اعتماد کنید.» بازنده باید به عقب برگردد، زیرا سرمایه اجتماعی کشور در حال حاضر در سطح بسیار پایینی قرار دارد، بنابراین باید شکاف را تا درک داخلی بیشتر کرد، در غیر این صورت هرج و مرج را تجربه خواهیم کرد. باز هم حوزه اقتصادی خواهیم بود

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances