رئیسی: ایران به دنبال جهشی در روابط منطقه ای است

[ad_1]

وی گفت: «ایران به دنبال پیشرفت در روابط منطقه‌ای به‌ویژه در کشورهای خلیج‌فارس است».

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در نشست خبری مشترک با امیر قطر با تشکر از امیر قطر از شما دعوت می کند تا با دو هدف توسعه روابط دوجانبه ایران و قطر به دوحه سفر کنید. و صادرکنندگان گاز قطر موفق شده اند.

وی افزود: در این نشست موافقیم که دو کشور منتفع شوند، از فرصت های موجود برای گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف استفاده خواهیم کرد. دو طرف در راستای منافع متقابل خود تصمیم گرفتند روابط موجود را تقویت و گسترش دهند و گام‌هایی در این زمینه بردارند. ما مصمم به افزایش همکاری ها در زمینه های اقتصادی، تجاری، انرژی، زیرساخت ها، امنیت غذایی، بهداشت و فرهنگ هستیم.

او گفت: «ایران آمادگی کامل برای کمک به قطر برای میزبانی جام جهانی تا حد امکان را دارد.» این امکان وجود خواهد داشت. در عین حال، ایران به دنبال پیشرفت در روابط با کشورهای منطقه به ویژه حوزه خلیج فارس است. ما قویاً معتقدیم که سطح همکاری بین کشورهای منطقه با پتانسیل ها مطابقت ندارد. ایران در تلاش برای تقویت روابط است. هدف ما همگرایی منطقه ای است.

وی گفت: «ایران ثابت کرده است که در کنار بسیاری از کشورهای مستقل منطقه است.» این حقیقت را درک کنید و با هم تجربه کنید.

رئیسی همچنین گفت: ایران در میانه دو نبرد با تروریسم و ​​بالاترین فشار اقتصادی قرار دارد. اکنون آمریکا باید تمایل خود را برای لغو تحریم های اولیه و اعمال تحریم ها نشان دهد، قول توافقی معتبر را بدهید که تحریم ها را لغو کند.

او گفت: «منطقه وارد مرحله جدیدی می شود و منطقه در حال بازگشت به حالت عادی است.» دستان ملت. این پیروزی با مقاومت کشورها به دست آمد. در حال حاضر کشورهای منطقه نیاز به حل بحران از طریق مذاکرات درون منطقه ای از طریق مذاکرات بیشتر دارند. تجربه یک دهه گذشته نشان داده است که تجاوز محکوم به شکست و مقاومت است و هیچ مشکلی در منطقه با راه حل نظامی وجود ندارد.

وی افزود: در این نشست درباره مسائل منطقه ای از جمله مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم بحث و تبادل نظر شد و به اتفاق آرا توافق کردیم که یکی از اولویت های ما مبارزه با تروریسم است. همسایگان افغانستان باید به مردم و اقوام این کشور کمک کنند تا در این کشور حکومت واحدی تشکیل دهند وگرنه بی ثباتی به این کشور مظلوم باز خواهد گشت. ما همچنین از کشور مظلوم یمن صحبت کرده ایم و به لغو آن معتقدیم محاصره این ملت یک اقدام انسان دوستانه است و راه حل یمن متوقف کردن تجاوزات یمن است، مذاکرات یمن و یمن.

رئیسی در پایان گفت: دست روابط دوستانه را به سوی همه کشورهای منطقه به ویژه همسایگان دراز کرده ام. از مهمان نوازی امیر قطر و دولتش تشکر می کنم و امیدوارم این گفتگوها مثمر ثمر باشد.

قطر از توافق در وین استقبال کرد

پس از این دیدار، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر بر اهمیت اسناد دو کشور تاکید کرد.

در دیدار با رئیس جمهور ایران درباره مسائل منطقه ای و بین المللی گفت و گو کردیم و معتقدیم گفت و گو بهترین راه برای مقابله با چالش های منطقه ای است.

وی افزود: درباره مذاکرات در وین نیز صحبت کرده ایم. دولت قطر مذاکرات را زیر نظر دارد و امیدوار است به توافقی برسد که همه طرف ها و حقوق آنها را برآورده کند و استفاده از انرژی هسته ای رعایت خواهد شد. دولت قطر آماده هرگونه کمک در این زمینه است.

امیر قطر بر لزوم پایان دادن به تجاوزات اسرائیل علیه مردم فلسطین تاکید کرد و گفت: در این دیدار در مورد افغانستان، سوریه و یمن گفتگو کردیم.

وی با تبریک به ایران برای حضور در جام جهانی گفت: از رئیس جمهور و مردم ایران برای حضور در جام جهانی دعوت می کنیم و از حضور آنها در کشورمان استقبال می کنیم.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان