رضا کیانیان راست می گوید یا دختر رامین؟

[ad_1]

مهرداد خدیر در عصر ایران می نویسد: انتشار عکسی از «صالح رامین» دختر محمدعلی رامین، قائم مقام روزنامه جنجالی دولت احمدی نژاد در فضای مجازی که او را در صنعت مد اروپا نشان می دهد، باعث شده است. هم بزنید واکنش ها

ابتدا باید توضیح داد که تصویر با استعداد (سالیا / سالیا) با معیارهای علمی و سنت و هنجارهای طبقه متوسط ​​شهری امروزی مشکل چندانی ندارد و حتی برخی از دختران ما را نیز در بر می گیرد. هفتاد و هشتاد، اما آشکارا بر خلاف مخالفت شدید غربی او یا درخواست پدرش، درست برعکس آن چیزی بود که او می خواست در میان مسئولیت های فرهنگی خود به زور و پیروز شود.

فقط به این دلیل نیست که او دختر محمدعلی رامین است که ایده رد هولوکاست (نسل کشی یهودیان در جنگ جهانی دوم) به ذهن محمود احمدی نژاد (و برای ایران که سر و کله ای ندارد) رسید. سر. در این پاساژ) از پول برای ساخت استفاده می شود) خاص و غیر متعارف آن در زمان فعالیت مطبوعاتی در سال های 1367 و 1368. چرا که برادر صالحه – یاسین رامین – مدت‌هاست که به دلیل عدم قطعیت در فعالیت‌های اقتصادی و تجاری‌اش در فضای عمومی بوده و البته همسر سابقش مهناز افشار، بازیگر و علاقه‌مندی به اعضای خانواده، هرگز پیش از این در فضای عمومی نبوده است. .

فضای منفی نسبت به دختر رامین که نقش رضا کیانیان بازیگر سرشناس سینمای ایران را بازی می کرد، اما به سرعت کاهش یافت زیرا او نوشت:

«نمی دانم کی و کجا و وانمود می کنم که تو هستم [کیانیان] شما مرا بهترین گزینه برای ابراز تنفر از ریا می دانید. اما فکر نمی‌کنم در طول سال‌های زندگی‌ام کسی مرا بشناسد. اتفاقاً بزرگترین مانع زندگی من این بود که هرگز نخواستم ژست بگیرم. تنها کاری که در زندگی ام انجام نداده ام ریاکاری است و به همین دلیل است که در این شهر برای مجرد بودن پول بیشتری می دهم.

سال‌ها با خانواده‌ام، اطرافیانم، در مدرسه و جوامع اطرافم مبارزه کردم، نه آن چیزی که قضاوت می‌کردم، و شاید دخترانی مثل من کمترین کسانی بودند که درگیر گشت‌زنی و ضرب و شتم بودند. یکی در صورت دستگیری بیشتر از دیگران باید بازداشت شود تا پدر متوجه نشود!

من هم مثل بقیه مردم دنیا انتخاب نکردم که در کدام خانواده متولد شوم و پدرم چه آرمان هایی داشته باشد. اما من از زمانی که بزرگ شدم و مجبور شدم راه زندگی ام را انتخاب کردم و خودم را مسئول اعمال و رفتارم می دانم».

او گفت: من یک مدل نیستم. من یک طراح صحنه و لباس هستم و می خواهم همه در مورد لباس هایم بدانند.

او بارها برای اینکه مورد بی احترامی بازیگران بزرگ فیلم های ایرانی قرار نگیرد از رضا کیانیان به عنوان «عاشقانه» یاد کرد و در پایان گفت: «من اینطور فکر نمی کنم. تو آنقدر که بفهمی.»

البته رضا کیانیان نیز این پیام را در صفحه خود تایپ کرده است.

برای خوانندگانی که با نوشته های این نویسنده آشنا هستند، ممکن است تعجب کنند که چرا این بار در اینستاگرام به سراغ موضوعی می روم که هیچ فعالیتی در آن ندارم و گیج نمی شوم و پروفایل من محدود به پیام ها و تصاویر ارسالی است. دوستان قابل اعتماد و همانطور که در من می بینید به کلمات شکسته ای که صالحه یا سالیا نوشته اند به همین صورت اشاره نکنید (“من آن چیزی نیستم که شما فکر می کنید” من آن چیزی نیستم که شما فکر می کنید).

پاسخ این است که قضیه محمدعلی رامین فرق می کند. نه به خاطر پسرش یاسین یا عروس سابقش مهناز افشار. از آنجایی که وی یکی از متنوع ترین و عجیب ترین معاونت روزنامه نگاران تاریخ جمهوری اسلامی است و برای نشان دادن تنوع حاکمیت جمهوری اسلامی به یک مثال بسنده می کند که هم احمد بورقانی معاون وزارت اطلاعات است. و محمدعلی. رامین 10 سال بعد. یک طرف با طرف دیگر برابر است! و یقیناً نمونه ای از شعر مولانا «وای من دوتا متضاد را دوست دارم» نیست!

مردی که می خواهد روزنامه را کنترل کند اما در آغاز دوره ای جدید که اطلاعات از چاپ به دیجیتال منتقل می شود و به هدفش نمی رسد.

مردان به لوگوی روزنامه «تهران امروز» می چسبند که به دلیل انحنای آن ما را به یاد تصویر زنان می اندازد و آنها را متحول می کند! و یا به او قول پاداش برای استفاده از این سمت دادند و خوشبختانه به جای تایید رفتارش باعث برکناری وی شد، اما از وزیر ارشاد (معاون فعلی رییسی) خواستند تا اجازه برکناری او از حج را بدهد. .

حالا آیا رضا کیانیان با این توضیحات درست است؟ بله حق با او بود. صالح رامین چیست؟ آیا او باید مقصر باشد؟ نه! معلوم می شود نه.

حق با کیانیان و منتقدان است، چرا که با وجود اینکه نشانه ریا نیست و وصف شایسته هنرمند مقبول را در نظر می گیریم، نشان می دهد که کسی که در خانواده خود تأثیری نمی گذارد، می خواهد دیگران را وادار به پیروی از سلیقه خود کند. در زمینه امام خمینی سابق که خطاب به بختیار فرمودند: «شما که رفقای خود را قبول ندارید» می‌توان به رامین گفت: «تو که دخترت را قبول نمی‌کنی…».

مشکل دیگری که پیش می آید این است که «محیط» یا «نسب» در فرهنگ سازی مؤثر است. می دانیم که فرزندان رامین در آلمان به دنیا آمدند و بخشی از زندگی خود را در آن محیط گذراندند.

البته رسانه ها نگران زندگی شخصی سیاستمداران یا هنرمندان مشهور هستند. به عنوان مثال، زمانی که دختر یکی از رئیس جمهورهای فرانسه در تب و تاب رقابت برای انتخاب مجدد پدرش خودکشی کرد، تصمیم گرفتند بعد از انتخابات این خبر را منتشر کنند و از آن برای تخریب یکدیگر استفاده نکنند. اما کسانی که از «غنیمت» استفاده می کنند، باید حاضر به پرداخت «غرامت» نیز باشند. زیرا غنایم و غرامت با همه است.

اشتباه نکنید. منظورم این نیست که صالحه رامین غنائم را جبران کند، چون می گفت: «از 20 سالگی شروع به کار کردم.» با فروش در داروخانه و بعداً در فروشگاه لوازم خانگی، تا بتوانم مستقل باشم و هیچکس نتواند. برای من تصمیم بگیر.»

گویی راه روزنامه «پایتخت» را بست یا هموار کرد، روزنامه ای که تا وزیر اطلاعات زیاد خواند، در حالی که تحلیل ها و هشدارهای 12 سال قبل هنوز پابرجا بود و چند ماه بعد سرمایه گذاران « پول.”

با این اوصاف مشخص می شود که هم رضا کیانیان درست گفته (یعنی چون بعد از دریافت توضیحات آن موضع را نگرفته است) هم حق با صالحه رامین است و هم نویسنده این سطور که به تاپیک اینستاگرام رفته است. ، از روی عادت نبود!

به عبارت دیگر، در این مورد صحبت از ریا نیست. چون خیلی ها از ابتدا ادعای رامین را باور نمی کنند. ما از اختلاف فکری اعضای خانواده صحبت نمی کنیم، زیرا می تواند نمونه ای از خانواده آیت الله ابوالقاسم خزعلی باشد که هر فرزندی دیدگاه خاص خود را دارد.

با این حال، در این پاراگراف، ما در مورد زخم صحبت می کنیم. اهالی فرهنگ و هنر و مطبوعات وقتی عکس های سالیا یا سالیا را می بینند یاد زخم هایی می افتند که بی دلیل به زور ذائقه و ایدئولوژی فرهنگ و هنر مردم می پوسند. استعداد باید به جای سایه و جوشیدن شکوفا شود.

[ad_2]

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
خرید عمده تیشرت مردانه: راهی برای تازیانه کردن استایل شما
تماس با ما