ستاری: کارگران فکر می کنند اگر سفره هایشان را بگیرند از گرسنگی می میرندمعاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اشتغال دولت به معنای از بین رفتن ظرفیت کارآفرینی است. جوانان می توانند با دستان خود آینده را بسازند و با توانایی های خود ایده های خود را خلق کنند.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری در مراسم اختتامیه «مسابقه چهار مسیر» به همت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: توسعه یک مفهوم فرهنگی است تا یک مفهوم نرم افزاری و سخت افزاری. ; تفاوت کشور ما الان با کشوری که پارسال در زمان ابوریحان و فارابی داشتیم همین فرهنگ است.

وی گفت: آنچه در سال های اخیر به ویژه در سال های اخیر و پس از ظهور نفت در کشور رخ داده است، نابودی فرهنگ کارآفرینی و از بین رفتن نیروی کار کارآفرین است.

ستاری در مورد برنده این مسابقات گفت: تفاوت من که در آستانه 50 سالگی هستم با تو این است که وقت و آینده دارم. شما در دنیا انتخاب هایی دارید و هنوز زمان در پیش دارید. شما این آینده را با دستان خود خواهید ساخت و با توانایی های خود ایده های خود را خلق خواهید کرد.

او گفت: تصمیماتی که در جوانی می گیرید در شکل دادن به آینده شما بسیار مهم است و باید بدانید که بیش از هر چیز دیگری به اعتماد به نفس نیاز دارید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه نوآوری بزرگترین هدیه خداوند به انسان است، گفت: نوآوری است که انسان را از حیوان جدا می کند و این خلاقیت انسان است که تفاوت را رقم می زند.

ستاری افزود: اگر بخواهیم تحول اجتماعی ایجاد کنیم هزینه های فیزیکی و مالی زیادی دارد و این هزینه ها باید تغییر کند؛ رقابتی مانند راه نشان جوانان را برای آینده آماده می کند. تیم های منتخب نباید عقب بمانند، باید سیستمی برای پیگیری و دستیابی به فعالیت این جوانان و تعامل آنها با صنعت وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: بزرگترین خیانتی که پول نفت در حق ما کرد این است که فرهنگ کارآفرینی را از ما گرفته و به جایی رسیده ایم که این ملت بدون پول نفت نمی تواند زندگی کند. از گرسنگی بمیرند،” او گفت. اگر هر یک از این افراد توانایی و تحصیلات داشته باشند می توانند درآمد کسب کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان ابراز امیدواری کرد با ایجاد فضای کارآفرینی بین تیم ها، اتفاقات خوبی در بعد فرهنگی رخ دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم