عوارض فلوکستین، خواص، طرز مصرف و تاثیر بر لاغری و زودانزالی – سالم زیبا

فلوکستین اگر پاسخ رضایتبخشی با فلوکستین خوراکی یکبار در هفته گرفته نشود، باید تغییر در دوز روزانه فلوکستین با استفاده از فرمولهای خوراکی آزادشده فوری در نظر گرفته شود. درمان باید ابتدا با دوز 10 میلیگرم پروزاک شروع شود و در صورتی که بعد از یک هفته هیچ بهبودی در نشانههای بیماری دیده نشد، میزان مصرف را تا 20 میلیگرم افزایش داد. روش استفاده از قرص فلوکستین مانند داروهای دیگر چند بار در طول روز است ولی بسته به نوع و شدت بیماری برای بیماران مختلف، تعداد و بازه زمانی مصرف ان متفاوت است. قرص فلوکستین در عین تأثیرگذاری بر روی بیماریهای مختلف، همانند هر داروی دیگری دارای عوارض جانبی است که دانستن آن پیش از مصرف برای بیماران بهتر است.

 • قرص روکشدار فویکورا
 • مشکلات خواب(بی خوابی)، رویاهای عجیب و غریب
 • مواد افیونی فنتانیل و ترامادول
 • هر گونه خونریزی
 • قرص آلنیت 70 میلی گرم

بعضی از آقایان ممکن است در اثر مصرف قرص فلوکستین دچار نعوظ دردناک شوند. در این میان خانمها رکورددار هستند و این روزها «فلوکستین» جزو لاینفک وسایل داخل کیف بسیاری از خانمها شده است. براساس اطلاعات مربوط به داروهای مرتبط، این دارو ممکن است به شیر مادر منتقل شود و میتواند علائم نامطلوبی در نوزاد شیرخوار ایجاد کند. قرص فلوکسستین باعث خواب آلودگی نمی شود، اما می تواند عوارض جانبی دیگری ایجاد کند که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد. این دارو را فقط در صورتی که مزایای بالقوه خطرات بالقوه را توجیه کند باید مصرف کرد. قبل از هر گونه جراحی همهی داروهایی که مصرف میکنید را با پزشک یا دندانپزشک خود در میان بگذارید. از دیدگاه بیوشیمیایی، در بیماران افسرده، به نظر می رسد زعفران سطح برخی از انتقال دهنده های عصبی را به خوبی تنظیم می کند، به عنوان مثال، افزایش سطح سروتونین، مهار بازجذب سروتونین در سیناپس ها.

 1. قرص لوستار 50 میلی گرم
 2. مشکل در تلکم
 3. تیروئید پرکار
 4. پوست را پاک می کند
 5. حرکات وحشیانه ی غیرمعمول

بنابراین نمیتوان یک دوز مشخص برای همه بیماران تجویز کرد. در عین حال داروهای بهتری برای بارداران وجود دارد که در زمان بارداری یا شیردهی میتوان از آنها استفاده کرد. بنابراین باید مضرات و فواید پاروکستین در بارداری در کنار هم بررسی شود. در این مورد نیز باید طبق نظر پزشک عمل کنید. این دارو را دقیقا طبق تجویز مصرف کنید. بدون تایید پزشک مصرف هیچ دارویی را شروع یا متوقف نکنید و یا دوز داروها را تغییر ندهید. فهرستی از تمام داروها مانند داروهای نسخه ای/غیر نسخه ای و دارو گیاهی را به پزشک اطلاع دهید. بنابراین به هیچ عنوان این دارو را به صورت خودسرانه برای افزایش زمان انزال مصرف نکنید. ممکن است روز نخست درمان، مقدار مصرف این دارو بیشتر از سایر روزهای ادامه ی درمان باشد و مقدار مصرف دارو به تدریج در۵ تا ۱۰ روز کاهش یابد.

 • تورم و قرمزی چشم
 • قرص گلیدار 5 میلی گرم
 • قرص سرترالین-عبیدی 50 میلی گرم
 • لرزش غیرقابل کنترل قسمتی از بدن
 • مشکل در ادرار کردن

دوز متوسط: ۱۰ تا ۲۰ میلیگرم از راه خوراکی یک بار در روز. دوز مناسب برای کودکان، 10 یا 20 میلیگرم پروزاک و 5/2 میلیگرم زیپرکسا روزی یکبار است. دوز مناسب بزرگسالان عبارت از، 20 میلیگرم فلوکستین و 5 میلیگرم الانزاپین، روزی یکبار است. پزشک شما باید دستورالعمل خاص و دوز مناسب شما را مشخص کند. علائم اوردوز ممکن است شامل موارد زیر باشند: خواب آلودگی شدید، کند شدن واکنش های غیرارادی بدن، کند شدن تنفس، خستگی، از دست دادن هوشیاری.

 1. کپسول فروفورت گاین
 2. رقیق کننده خون – وارفارین، کومادین، یانوتون
 3. خون دماغ شدن
 4. حالت تهوع
 5. فلوکستین 10 میلی گرم
 6. شربت رانیتک 75 میلی گرم/5 میلی لیتر

موارد مصرف فلوکستین برای رفععلائم افسردگی است. گفته میشود که مصرف فلوکستین ممکن است سبب افزایش افکار و میل به خودکشی شود. پاروکستین میتواند باعث کاهش اشتها و میل شما به غذا شود، به این ترتیب ممکن است با شروع مصرف آن مقداری وزن کم کنید. البته برخی از افراد ممکن است دچار اختلالات جنسی نظیر اختلال در نعوظ یا کاهش میل جنسی شوند. در بیشتر افراد تاثیر داروهای افسردگی مدت سه هفته یا بیشتر زمان می برد تا ظاهر شود. 8. از مصرف همزمان دارو با الکل اجتناب کنید، زیرا باعث افزایش عوارض جانبی دارو می شود.

قرص فلوکستین 20

مصرف همزمان داروهای زیر به همراه فلوکستین می تواند ایجاد تداخل دارویی و بروز عارضه کند: – همزمان استفاده از مهارکننده های فلوکستین و مونوآمین اکسیداز – – MAOI ها ممنوع می باشد. اگر قبل از خوابیدن یادتان آمد که قرص را مصرف نکردید، همان موقع قرص را بخورید. داروهای ضد انعقاد و گلیکوزیدهای دیژیتال – مقدار این داروها یا فلوکستین در خون ممکن است افزایش یابد که احتمال بروز عوارض ناخواسته را زیاد مینماید. نوجوانان (در این مورد، کودکان سنین ۷ – ۱۸) با استفاده از فلوکستین برای اختلال وسواسی اجباری معمولا در ابتدا ۱۰ میلی گرم در هر روز تجویز میشود که ممکن است در صورت لزوم تا ۲۰ – ۳۰ میلی گرم در روز افزایش یابد. اگر دوز هفتگی در درمان شما وجود دارد و آن را فراموش کردهاید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید و دوز بعدی را ۷ روز بعد مصرف کنید.

 • خوابهای عجیب و غریب
 • مصرف همزمان با داروهای تیوریدازین و پیموزاید
 • بیماری کلیوی؛
 • اختلال اضطراب فراگیر یا تعمیمیافته (GAD)

مصرف این دارو برای افراد سالخورده ممکن است باعث افزایش حساسیت بیشتری نسبت به دیگران شود.عوارضی مانند خونریزی و QT طولانی و پایین امدن سطح سدیم خون به خصوص اگر داروهای مدر استفاده می کنند. فلوکستین از خانواده ی داروهای مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) بوده و به افزایش سروتنین (ماده شیمیایی در مغز که به حفظ تعادل روانی کمک می کند) در مغز افراد می شود. در صورت تجویز شکل خوراکی دارو، دوز مصرفی پیشنهادی در ابتدا ۵۰ تا ۱۰۰ میلیگرم است که در صورت نیاز باید با دوزهای مکرر تا حداکثر ۳۰۰ میلیگرم در روز تا زمان کنترل آشفتگی و پریشانی ادامه پیدا کند. دوز معمولی: 60 میلی گرم در روز که صبح مصرف میشود. ایجاد حالت تهوع در طول روز و بهویژه در اوایل مصرف دارو، از دیگر عوارض فلوکستین است.

جهت جلوگیری از تسکین بیش از حد در طول روز بهتر است دارو قبل از خواب تجویز شود. دکتر فاطمه رنجبر درمورد مصرف این دارو توسط کودکان و زنان باردار میگوید: «اگر نیاز به مصرف باشد، از دو سال به بالا ممکن است فلوکستین تجویز شود و اتفاقا جزو داروهای منتخب روانپزشکان است. به هیچ عنوان دو دوز از پاروکستین را همزمان مصرف نکنید. مصرف همزمان این دارو با لیتیم خطر سمیت CNS را افزایش می دهد.

 1. قرص گلوریپا 25 میلی گرم
 2. مشکل تنفس
 3. تنگی نفس همراه با درد قفسه سینه
 4. ضد افسردگی تتراسایکلیک

به همین خاطر سطح قندخون خود شما هنگام مصرف دارو به طور منظم کنترل می شود و باید نتیجه آنها با پزشکتان درمیان گذاشته شود. فلوکستین چگونه کار می کند؟ فلوکستین می تواند قضاوت، تفکر یا مهارت های حرکتی را مختل کند. بسیار مهم است که مصرف دارو را تا زمانیکه پزشک تجویز کرده ادامه دهید، حتی اگر فکر می کنید که مشکل شما بهبود یافته است. همچنین از بیمار خود بپرسید که در ۱۴ روز گذشته آیا مهار کننده MAO مصرف کرده است یا نه؟ چرا که در شروع روز این دارو، علیالخصوص در روزهای ابتدایی مصرف، میتواند شما را پرانرژی و با نشاط کند.

قرص فلوکستین ۱۰برای چیه

معمولا پزشک با توجه به مدت زمانی که دارو را مصرف کردهاید، یک برنامهی چند هفتهای برای شما تنظیم کرده و رفته رفته دوز دارو را کاهش میدهد تا از عوارض جانبی جلوگیری کند. فلوکستین یک داروی ضد افسردگی است .در حالت های افسردگی، اضطراب، ترس و .. که تعادل مواد شیمیایی مغز به هم می خورد این دارو به طور موثری می تواند عمل کند. اینکه تجویز سرخودی این دارو بدون توصیه پزشک چه قدر می تواند زیان بخش باشد بحث حائز اهمیتی است.

 • قرص والزومیکس 5/320 میلی گرم
 • اوپیوئیدها فنتانیل و ترامادول
 • کابوس شبانه
 • درد سینوس ها
 • داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی
 • اختلال خوردن

این عوارض در بیشتر موارد دو هفته پس از شروع مصرف دارو از بین میروند. قرص پاروکستین معمولا یک نوبت در روز و صبحها مصرف میشود. • کودکان کوچکتر: 10 میلی گرم خوراکی یک بار در روز ، در صورت عدم مشاهده بهبود بالینی کافی بعد از چند هفته افزایش می یابد. 1. دوز اولیه: 20 میلی گرم خوراکی یک بار در روز، بعد از چند هفته افزایش می یابد اگر بهبود کافی بالینی مشاهده نشود. غلظت پلاسمایی بعضی از داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای توسط این دارو افزایش می یابد. افزایش سروتونین به درمان علائم افسردگی، اختلال وسواس اجباری، پرخوری عصبی و حملات هراس کمک میکند و یا بهتر است بگوییم از علائم آن ها می کاهد. علائمی از جمله: تغییرات خلقی یا رفتاری، اضطراب، حملات وحشت، مشکل خواب. علائمی نظیر تغییر خلق و خو، حملات عصبی، بی خوابی، عصبانیت، ناارامی، بیش فعالی(روحی و فیزیکی)، تفکر خودکشی و خود آزاری .

فلوکستین برای چیست

فلوکستین غیر از کاربرد اصلی یعنی درمان افسردگی و اضطراب، در درمان برخی دیگر از اختلالات از جمله برخی اختلالات خوردن (پراشتهایی عصبی)، سندروم پیش از قاعدگی، حملات ترس (حملات غیرقابل پیشبینی و ناگهانی ترس و نگرانی شدید)، درمان مشکلات جنسی، اختلالات خواب و برخی دیگر از اختلالات نیز کاربرد داشته و براساس بررسی و نظر پزشک تجویز میشود. فلوسکتین برای درمان افسردگی، اختلال وسواسی جبری، بعضی از اختلالات خوردن و حملات ترس (حملات ناگهانی و غیرقابل پیش بینی ترس و نگرانی شدید) و بعضی از انواع سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شود.

 • مشکلات خواب (بی خوابی)، خواب های عجیب
 • هیپوناترمی یا پایین بودن سطح سدیم خون
 • دوز اولیه: 20 میلی گرم در روز که در صبح مصرف میشود
 • رقیقکنندههای خون مانند وارفارین
 • مهارکننده های بازجذب سروتونین (SSRI) مانند سرترالین
 • داروهای شل کننده عضلات
 • مشکلات دستگاه گوارش
 • فشار را در صورت لزوم تکرار کنید

این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعالی باشد که می توانند واکنش های آلرژیک و سایر مشکلات را ایجاد کنند. به همین دلیل پزشک باید وضعیت بدن شما را در مصرف طولانی این دارو تحت نظر داشته باشد. کسی که فلوکستین مصرف میکند، ممکن است در ابتدای درمان به لحاظ فیزیکی و ذهنی تا حدی فعال شود، در این زمان ممکن است به فکر خودکشی بیفتد. سالمندان ممکن است خطر عوارض جانبی این دارو بیشتر باشد. مصرف همزمان این دارو با داروهای دوپامینرژیک موجب تحریک CNS و زیادی فشار خون می گردد. اما نکتهی منفی استفادهی همزمان پروزاک و زیپرکسا این است که احتمال ایجاد و بروز عوارض جانبی هم افزایش پیدا میکند.

 • کاهش میزان گلوکز آزاد شده از کبد
 • صحبت بیشتر یا سریعتر از حد معمول
 • سفتشدن عضلات؛
 • افزایش فاصله QT (بسته به شرایط)
 • علائم شبه سرماخوردگی
 • خشکی دهان، عرق کردن، گرمازدگی

وارفارین مصرف همزمان این داروها ممکن است باعث افزایش خونریزی شود. فراموش نکنید که مصرف خودسرانه قرصهای ضد افسردگی به ایجاد عوارض نامناسبی منجر میشود که میتواند به شما آسیب برساند. فلوکستین (بخوانید: فلوکستین و شیردهی) می تواند به شیر مادر منتقل شود و ممکن است به نوزاد شیرخوار آسیب برساند. سازمان غذا و دارو در آمریکا معتقد است که مصرف داروهای ضد افسردگی همچون فلوکستین در دوران بارداری منجر به بروز مشکلات ریوی در نوزادان می شود. اگر یکی از دوزها را (یک وعده مصرف دارو) فراموش کرده اید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. در صورت از دست دادن دوز چه باید کرد: به محض یادآوری مقدار از دست داده خود را مصرف کنید. درزمان مصرف این دارو، از خوردن الکل اجتناب کنید. در صورت بروز هر کدام از این موارد بسیار نادر، اما بسیار جدی، به پزشک خود اطلاع دهید: غش، درد معده یا شکم، تهوع مداوم، استفراغ، خستگی، زردی چشم یا پوست، ادرار تیره، گلودرد و یا تب.

 • خمیازه کشیدن
 • کپسول گاباپنتین عبیدی 300 میلی گرم
 • قرص تئولیت 200 میلی گرم
 • خون در ادرار یا مدفوع
 • با خس خس سینه مواجه هستید
 • خوشبختی یا تحریک پذیری بیش از حد
 • قرص روپیکسون 20 میلی گرم

عوارض جانبی نادر ولی جدی فلوکستین – لطفا روی پست زیر کلیک کنید classori.ir هم عبارتند از: مدفوع خونی و سیاه، استفراغی که شبیه دانه های قهوه هست، تپش قلب، غش، تشنج، راش های پوستی و تغییر در مقدار ادرار. عوارض جانبی جدی فلوکستین بر حافظه نادر است (کمتر از 1 در 100 نفر). یک بررسی در سال 2016، 70 مطالعه را که روی 18526 نفر مصرفکنندهی داروهای ضدافسردگی انجام شده بود تحلیل کرد و نتیجهی حاصل این بود که مصرف داروهای بازدارندهی جذب مجدد سروتونین (SSRI) در کودکان و نوجوانان، ریسک افکار خودکشی و رفتارهای پرخاشگرانه را دو برابر میکند. تحقیقات نشان داده است که فلوکستین و سرترالین برای درمان افسردگی با نرخ پایبندی مشابه (احتمال مصرف دارو توسط فرد) به یک اندازه موثر هستند. همچنین این دارو از نظر درمانی در گروه داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی و زیرگروه داروهای روان درمانی قرار میگیرد.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

با سایت شرط بندی معتبر، همه چیز در دستان شماست!
سایت شرط بندی معتبر: بزرگترین و بهترین سایت پیشبینی و شرط بندی ورزشی
Sidebar Backlink Tips: Boost Your SEO with these Proven Strategies
بهترین سایت های شرط بندی: یک نگاه اجمالی
سایت شرط بندی فارسی: Unveiling the Thrilling World of Persian Online Betting
سایت شرط بندی: همه چیز درباره بازی و پیش بینی های ورزشی آنلاین
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما