قرص فلوکستین برای چیست؟

 • احساس خستگی و کوفتگی
 • اختلال عملکرد کلیه
 • مواد مخدر فنتانیل و ترامادول
 • کپسول پنتوپرازول-عبیدی 20 میلی گرم

فلوکستین class="lazyload lazyblur-up" 10 از آنجاییکه فلوکستین باعث ناراحتی یا مشکل خاصی برای معده نمی شود، می توانید آن را همراه با وعده غذایی یا بعد از آن مصرف کنید. این قرص برای غلبه بر بیماری های وسواسی و بیماری های غذایی مانند بی اشتهایی نیز استفاده می شود. دستگاه گوارش: تهوع ، اسهال، خشکی دهان، بی اشتهایی، سوء هاضمه، یبوست ، درد شکم ، استفراغ، تغییر حسچشایی، نفخ، گاستروآنتریت. برخی عوارض جانبی این قرص شامل عرق کردن، نگرانی، خواب های غیرطبیعی، اضطراب، خشک شدن دهان و حالت تهوع است. عوارض جانبی این دارو عبارتند از تهوع، تحریک، بی خوابی ، خواب آلودگی، لرزش، خشکی دهان و اختلال عملکرد جنسی. مصرف همزمان مهاركنندههای MAO باعث ایجاد سندرم سرتونین (بی قراری عصبی، لرز و تغییر سطح هوشیاری) می شوند.

 1. تغییر در میل جنسی و یا توانایی جنسی
 2. برخی از انواع سندرم قبل از قاعدگی
 3. اختلالات اضطرابی
 4. لرزشهای غیرقابل کنترل
 5. کپسول گلیدار 100 میلی گرم
 6. بثورات پوستی؛

سندرم سروتونین (بیقراری، گیجی، توهم، افزایش رفلكسها میوكلونوس، لرز تاكیكاردی) در مصرف همزمان SSRIها و داروهایی كه متابولیسم آن را كاهش می دهند پیش می آید. جوانها به این دلیل که کمتر آیندهنگر هستند و به دنبال رهایی یکباره از مشکلات هستند ممکن است بیشتر از سایرین چنین تفکراتی را داشته باشند. اشتها پیدا کرده و ممکن است حتی وزن اضافه کنند. هنگامی که نوزاد شما در بین هفته دوم و ششم است، کمبود وزن تقریبی او کمتر از 14 اونس است. به تاریخ انقضای داروی فلوکستین (Fluoxetine) توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام شده است، از مصرف آن خودداری کنید. حداکثر دوز برای مصرف فلوکستین ۸۰ میلی گرم به صورت خوراکی در روز میباشد .اولین علائم بهبودی معمولا بعد از ۱۴ روز مشاهده می شود .در صورتی که بعد از ۲۱ روز از مصرف فلوکستین ، علائمی از بهبودی مشاهده نمی کنید به پزشک اطلاع دهید .

 • آنکسیولیتیک بوسپیرون؛
 • کاهش آستانه تشنج
 • آستمیزول، میزولاستین، cyproheptadine (ضد هیستامین)
 • سرفه یا سرفهی خشک
 • قرص موتیدون 10 میلی گرم
 • کاهش میزان جذب کربوهیدرات ها از روده

این عارضه ناشی از فعالیت بیش از اندازۀ سروتونین در بدن میباشد. برای افراد مبتلا به بیماری کبد: اگر مشکلات کبدی یا سابقه بیماری کبدی دارید ، بدن شما نیز قادر به پردازش این دارو نیست. برای افراد مبتلا به اختلال دو قطبی I: شما نباید این دارو را به تنهایی برای درمان افسردگی مرتبط با اختلال دو قطبی I مصرف کنید. اگر داروی دیگری برای رقیق سازی خون مصرف می کنید ، می تواند باعث خونریزی خطرناک شود. قرص فلوکستین ممکن است میزان مصرف سروتونین را افزایش داده و به ندرت منجر به بروز شرایطی خطرناک به نام سندروم سروتونین شود. علائم افسردگی نظیر خلق پایین، بی حالی،نداشتن انگیزه، افکار خطرناک ،اختلالات خواب و کاهش اشتها و… ضعف،حملات ترس و بی حالی در بر دارد. در بیمارانی كه به دارو حساسیت دارند و نیز در بیمارانی كه در 14 روز اخیر از داروهای مهاركننده MAO مصرف می كنند منع مصرف دارد.

 • تاول زدن، پوستاندازی یا شل شدن پوست
 • خوابآلودگی شدید
 • عرق کردن و حس داغ شدن
 • غش کردن
 • کبودی پوست در نواحی مختلف
 • عوارض جانبی فلوکستین را چگونه رفع کنیم؟
 • داروهای بیماری اسکیزوفرنی
 • بزرگسالان: معمولا ۶۰ میلی گرم در روز مصرف شود

مهارکننده های MAO مانند ایزوکاروباکسیدید، لینزولید ، فنلزین ، رساگیلین است. با توجه به این که مشکلات روحی و روانی درمان نشده مانند افسردگی، پنیکاتک و اختلال وسواس فکری میتوانند وضعیت خطرناکی برای مادر و کودک تلقی شوند پیش از تشخیص پزشک مصرف دارو را متوقف نکنید. قرص فلوکستین معمولا برای افسردگی و نگرانی شدید تجویز می شود.

 • داروهای ضد افسردگی
 • توهم (دیدن یا شنیدن چیزی که در واقعیت وجود ندارد)
 • بی ثباتی در رفتار
 • گرفتگی بینی، درد سینوسی، گلودرد، علائم آنفولانزا

توصیه می شود حداکثر دوز آن 80 میلی گرم (4 قرص در روز) باشد تا از اثرات سو of فلوکستین جلوگیری شود. حرف زدن با دیگران باعث سبک شدن و جلوگیری از افسردگی می شود. به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «سحر» بعد از زایمان به افسردگی شدیدی دچار شد. در صورتی که یکی از بستگان شما از فلوکستین استفاده می کند ، تغییرات رفتاری او را تحت نظر داشته باشید و در صورت مشاهده هرگونه رفتار نامتعارف ، به پزشک گزارش دهید. در مطالعه ای، حدود 7 درصد از بیماران گزارش کردند که در چند هفته اول پس از شروع مصرف پروزاک، در مقایسه با 9 درصد از افرادی که از دارونما استفاده کرده اند، اضطراب بیشتری را تجربه کرده اند. محققان به این نتیجه رسیدند مصرف فلوکستین در هنگام شیردهی باعث مخلوط شدن 10 تا 20 درصد قرص با شیر می شود. هنگامی که افسردگی بعد از زایمان به سراغ شما می آید، پزشک مقدار کمی قرص فلوکستین تجویز می کند.

 • سرگیجه مزمن
 • قرص ویسول 10 میلی گرم
 • سابقه سکته قلبی
 • گشاد شدن عروق یا گشاد شدن رگ های خونی
 • تورم لب ها

پزشک ممکن است دوز شما را کاهش دهد یا این دارو را کمتر مصرف کنید. می توانید از پزشک خود بخواهید که فرم دارویی شربت را برایتان تجویز نماید. بیشتر پزشک ها قرص های زولوفت و پاکسیل را پیش از فلوکستین تجویز می کنند. می توان تعادل بین عوامل شیمیایی مغز را برقرار کرد تا علائم این بیماری ها برطرف گردد. مصرف همزمان بنزودیازپینها ، لیتیم و ضدافسردگیهای سه حلقهای میتوانند اثرات عصبی مركزی دارو را افزایش دهد. نیمه عمر حذفی در مـصرفکـوتاهمدت یک تا سه روز و در مـصرف طولانیمدت بعد از ۲۸ تا ۳۵ روز روز بـه غلظت ثـابت پـلاسمایی مـیرسـد.

 1. ◄ امیدهای تازه در درمان کووید 19
 2. کپسول لوکستا 20 میلی گرم
 3. صحبت کردن بیشتر یا سریع تر از حالت عادی
 4. مدفوع تیره
 5. حرکات غیرقابل کنترل عضلات و عدم هماهنگی
 6. حالت تهو

داروهایی که توسط برخی از آنزیم های کبدی تجزیه می شوند از جمله وینبلاستین، آنتی آریتمیک ها مانند پروپوفنون / فلوکائینید، داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای مثل دزیپیرامین / ایمیپرامین، داروهای دیگر که باعث خونریزی / کبودی می شوند، از جمله کلوپیدوگرل، NSAIDs ها مانند ایبوپروفن، “رقیق کننده های خون” مانند وارفارین. البته مسایل دیگر حرفهای هم مطرح خواهد بود که بهتر است در مشورت با پزشکان بررسی کنید. البته نکته بسیار مهم آن است که کمخوابی طولانیمدت را نباید تنها با مصرف داروی خوابآور درمان کرد، بلکه باید با مراجعه به پزشک به بررسی علت زمینهای آن اقدام نمود. پزشک درمانگر شما باید در ویزیتهای منظم، پیشرفت درمان شما را بررسی کند. پزشک همچنین تاثیرات قرص را بر نوزاد شیرخوار شما بررسی می کند. پزشک تجویز کننده را مطلع نمایید. به عنوان مثال، برخی از بیماران نیاز دارند تا به طور ناگهانی مصرف این دارو را به دلیل عوارض جانبی یا بارداری قطع کنند.

 • احساس سرما یا گرما
 • قرص لورازپام-عبیدی 1 میلی گرم
 • مشکل در بلع
 • احساس خستگی شدید و مداوم
 • وضعیت شما چقدر شدید است
 • داروهای ضدلخته شدن خون مانند وارفاربن
 • قرص یونیماید 100 میلی گرم
 • لرزش (حرکات بی حرکتی ریتمیک در یک قسمت از بدن شما)

فلوکستین از دسته داروهای ضد افسردگی می باشد که برای وسواس اجباری و افسردگی برای بیماران تجویز می شود .باید بدانید پیش از مصرف این دارو اگر در دوران بارداری یا شیردهی به سر می برید با پرشک خود مشورت کنید .از عوارض مصرف این دارو می توان احساس خستگی , اسهال خفیف و گیجی را نام برد . در بیماران با وضعیت تثبیت شده.

 1. هر داروی ضد افسردگی دیگر
 2. قرص اکساتنت 600 میلی گرم
 3. کبودی یا خونریزی راحت تر از حد معمول
 4. Thioridazine (Mellaril),
 5. بی قراری، عدم تمرکز
 6. انرژی یا هیجان غیر عادی

به این ترتیب افرادی که قصد دارند از ابتلای خود به این بیماری مطمئن شوند بهتر است که به دکتر سلیمی مراجعه کرده و در صورت وجود بیماری برای درمان خود اقدام کنند. معمولا قرصهاي فلوكستين كه در ايران وجود دارد 10 و 20 ميليگرم بوده كه معمولا درمان با 10 ميلي گرم آغاز شده و پس از طي مدتي با توجه به نياز بيمار يا پاسخ او نسبت به فلوكستين ميتوان آن را افزايش داد. بااینحال تحقیقات نشان می دهند که تعداد کمی از افراد (معمولا آنهایی که زیر ۲۵ سال دارند) بعد از مصرف قرص های ضدافسردگی، ممکن است افسردگی و یا سایر اختلالات خلقی آنها بدتر شده و یا افکار خودکشی به آنها دست داده و یا حتی اقدام بخودکشی نمایند، بنابراین لازم است همه افراد (بخصوص افراد زیر ۲۵ سال) حتی آنها که فلوکستین را برای بیماری های غیر از افسردگی استفاده می کنند، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای داروهای ضدافسردگی مشورت نمایند.

 1. قرمزی چشم
 2. قرص ریسپریدول-عبیدی 2 میلی گرم
 3. انقباضهای شکمی و نفخ
 4. اضطراب و عصبانیت
 5. ◄ تایید رسمی رمدسیویر برای درمان کرونا FDA
 6. خشکی دهان، عرق کردن، گرمازدگی؛

فلوکستین به درون شیر مادر ترشح می شود، بنابراین مصرف این دارو در دوران شیردهی توصیه نمیشود. بنابراین توصیه میشه که اینها تحت درمان باشن. ۱- بیمار هر داروی SSRI که میگرفته، (حتی پاروکستین که گفته میشه ممکنه عوارض قلبی داشته باشه) پیسنهاد نمیشه که دارو رو به یک داروی دیگه تغییر بدیم. اگر شما و پزشکتان تصمیم دارید فلوکستین را قطع کنید، باید به تدریج و با کاهش میزان مصرف دارو همراه باشد تا مانع عوارض جانبی شدید شود. همچنین اگر اگر از MAO برای 14 روز استفاده می کنید و باید فلوکستین هم استفاده کنید احتمال دارد مصرف این دو دارو باهم فعل و انفعالات خطرناکی به همراه داشته باشد. داروهای مهاركننده MAO و تیوریدازین نباید زودتر از 5 هفته از قطع فلوكستین به بیمار داده شود. ترجیح داده میشود که از داروهای دیگر استفاده شود.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان