قرنطینه ترمزهای آلایندگی Emicron را بکشید

[ad_1]

شهيد بهشتي، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي، قرنطينه را مهم‌ترين اقدام براي پيشگيري از انتشار ويروس كرونا و ويروس آميكرون خواند و گفت: افرادي كه علائم بيماري را دارند يا در معرض خطر هستند، بايد تحت درمان قرار گيرند. قرنطینه شده است.”

به گزارش ایرنا، دکتر ایلاد علوی متخصص اپیدمیولوژی روز یکشنبه گفت: حتی اگر قرنطینه براساس مدت زمان شروع علائم یا دوره کمون بیماری باشد، افرادی که سویه های جدید آمیکرون دارند باید حداقل پنج روز فرصت داشته باشند. (در صورت امکان 10 روز) از شروع.” علائم خود را قرنطینه کنید

وی افزود: بیماران در این مدت از حضور در اجتماعات و مکان های شلوغ اکیدا خودداری کنند.

به بیماران یادآور شد که پس از پنج روز قرنطینه در صورت حضور در محل کار، نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک مناسب را به دقت رعایت کنند.

هر گونه علائم تنفسی باید به عنوان امیکرون در نظر گرفته شود

علوی گفت: اکنون در دوران شیوع آمیکرون هستیم که علائم تنفسی شامل آبریزش بینی، گلودرد، عطسه، سرفه و تنگی نفس، تب، ضعف و خواب آلودگی، بدن درد و دردهای عضلانی وجود دارد. آمیکرون در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در زمان شیوع هر طرف کرونا، علائم دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی یا علائم شدید علائم اولیه که در دستگاه گردش خون رخ می دهد، آزاد می شود.

شهيد بهشتي، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي با هشدار به اينكه اين كار براي كنترل شيوع بيماري انجام مي شود، مي افزايد: ويروس هاي ديگري ممكن است سرايت كنند، اما انتشار ويروس هاي جديد براي ما مهم است.

علوی خاطرنشان کرد: برخی می گویند اگر فردی برخی از علائم را داشته باشد به آمیکرون مبتلا می شود و به ویروسی مبتلا می شود که علائم دیگری دارد و ارزش بالینی ندارد.

وی گفت: تشخیص بالینی و قطعی بین ویروس های تنفسی بسیار دشوار است.

وی گفت: در حال حاضر تشخیص بیماری های تنفسی اشتباه است و همه را باید یک امیکرون دانست.

Omicron گونه غالب پراکنش در کشور است

علوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قدیمی ترین ویروس عامل سرماخوردگی با کمترین میزان ممکن در حال انتشار است و آنچه اکنون در ایران در حال انتشار است، سویه جدید آمیکرون است.

وی در پاسخ به این سوال که بیمار چه زمانی باید به مراکز درمانی مراجعه کند، گفت: افرادی که دارای علائم دیسترس تنفسی هستند، به عبارتی افرادی که این علائم را دارند مانند تکلم سخت و تند، افرادی که دارای علائم ناراحتی تنفسی هستند. در جاده.” مشکل یا مشکلات تنفسی یا افرادی که بیش از 22 تا 24 نفس در دقیقه نفس می‌کشند، مثلاً برای درمان یک بیماری تنفسی به بیمارستان مراجعه می‌کنند. علائم تنفسی بر اساس سن و سابقه بیماری ریوی و قلبی تعیین می شود و ارقام خاص برای نسبت اشباع اکسیژن به تنهایی شدت بیماری را تعیین نمی کند.

شهید بهشتی، یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی افزود: در غیر این صورت اکثر افراد به طور طبیعی در مسیر بهبودی هستند و نباید به بیمارستان مراجعه کنند.

آیا سرفه بد و تب بالا نشانه خطرناکی است؟

علوی گفت: سرفه های مکرر و شدید، بدن درد و تب بالا از علائم خطرناک نیست و سهم قابل توجهی از این افراد مبتلا به ذات الریه است. هنگامی که هیچ نشانه ای از نارسایی تنفسی وجود ندارد، نیازی به مداخله نیست. درگیری ریه به تنهایی نمی تواند یک گروه پرخطر برای بیماری عروق کرونر قلب در نظر گرفته شود.

وی گفت: درگیری ریوی سهم قابل توجهی از بیماران مبتلا به سکته قلبی است.

در حال حاضر هیچ داروی ضد ویروسی موثری برای درمان اومیکرون وجود ندارد

وی گفت: هیچ داروی موثری وجود ندارد که بتواند با ویروس کرونا مبارزه کند یا پیشرفت آن را کند کند، به عبارت دیگر در حال حاضر داروی موثری در ایمیکرون وجود ندارد که بتواند با بیماری های خفیف تا شدید مبارزه کند.

علوی افزود: دو دارو توسط دو شرکت بزرگ در کشورهای توسعه‌یافته تولید شده است، اما این داروها هنوز در مرحله تکمیل آزمایش‌های بالینی بزرگ هستند و فقط برای موارد محدود مجوز استفاده اورژانسی دریافت کرده‌اند.

وی افزود: داروهای دیگری مانند رامد ساویر نیز در این زمینه استفاده شده است که مطالب زیادی علیه آن و برخی موافق مصرف آن هستند و این دارو به خصوص در موارد شدید و شدید معجزه آسا نیست و عوارض خاص خود را دارد و نباید استفاده شود.” اولین و آخرین درمان این بیماری در نظر گرفته شده است.

در 26 نوامبر 1400، سازمان بهداشت جهانی، سویه Amicron، B.1.1.529 را پنجمین نوع شایع کروناویروس اعلام کرد. این سویه جدید که برای اولین بار در آفریقای جنوبی ثبت شد، باعث ایجاد جهش های نگران کننده در بسیاری از کشورها شده است.

ویروس کرونا با کمک پروتئینی به نام اسپایک وارد سلول های بدن می شود و باعث بیماری کووید-19 می شود. حدود 30 یا بیشتر جهش پروتئین سنبله در نوع آمیکرون شناسایی شد که دو برابر تنوع نوع دلتا است. نیمی از این جهش‌ها در ناحیه‌ای هستند که ویروس کرونا به سلول‌های بدن انسان می‌چسبد و وارد آن شده و باعث عفونت می‌شود.

جهش در این ناحیه از ویروس می تواند باعث شود که سیستم ایمنی (یعنی سیستم ایمنی تولید شده پس از واکسیناسیون یا عفونت قبلی) ویروس را کمتر شناسایی کند و خطر عفونت آمیکرون را افزایش دهد.

حداقل سه جهش در آمیگدال به ویروس کمک می کند تا از طریق ایمنی تشخیص داده نشود. به نظر می رسد جهش دیگری توانایی ورود به سلول های انسانی را افزایش می دهد و باعث انتقال بیشتر می شود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پایش آلودگی آمیکرون کرونا در ایران را در ۲۸ آذرماه تایید کرده است.

اپیدمیولوژیست ها و کارشناسان تاکید می کنند با توجه به فرارسیدن ششمین پیک کرونا، مردم موارد را به دقت رعایت کنند که مهمترین آن تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکل بهداشتی است. اکیداً توصیه می شود که تمام کلاس های واکسیناسیون در تمام سنین طبق پروتکل وزارت بهداشت تکمیل شود و این امر باید در اسرع وقت انجام شود.

به گفته آنها، تحقیقات نشان می دهد افرادی که سه دوز واکسن کرونا با دوز بالا دریافت می کنند در صورت ایجاد آمیکرون به بیماری خفیفی مبتلا می شوند.

اخیراً کارشناسان ژاپنی در مطالعه‌ای گزارش دادند که سویه جدیدی از ویروس شاخ به نام emicron نسبت به سویه قبلی از نظر محیطی پایدارتر است.

در این مطالعه، ویروس ووهان و سایر سویه‌های مضطرب آلفا، بتا، دلتا و آمیکرون از نظر بقا و عفونت مقایسه شدند. کارشناسان پایداری محیطی ۱۹ نوع مختلف ویروس کووید را با استفاده از نمونه‌های آزمایشگاهی پوست انسان و بسترهای پلاستیکی ارزیابی کردند.

در این مطالعه، کارشناسان ژاپنی پایداری ویروس کرونا و سویه‌های آن را روی سطوح پلاستیکی و پوست انسان ارزیابی کردند. پس از اعمال ویروس بر روی سطح پلاستیک و پوست، بقای ویروس در شرایط آزمایشگاهی بررسی شد.

آنها پایداری ویروس های مختلف را بر روی سطح مدل های پوست انسان ارزیابی کردند و همچنین به اثربخشی ضد عفونی کننده های مختلف بر روی پوست انسان پی بردند. در این مطالعه از آنتی بیوتیک های حاوی الکل، اتانول و ایزوپروپانول استفاده شد.

این کارشناس گفت: در سطح پلاستیک زمان بقای سویه های ووهان، آلفا، بتا، گاما، دلتا و آمیکرون 56، 191.3، 156.6، 59.3، 114 و 193.5 ساعت بود.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

سیستم کنترل از راه دور: انقلابی در دنیای امنیت و اتوماسیون
سیستم صوتی هوشمند خانگی: یک نگاه جدید به اتصال صدا در خانه
Discover the Art of Tipping People in Livegirlcamshub.com
بازی انفجار چیست؟
دفتر کار درسی: ابزار مهم برای پویش تحصیلی
انتشارات پویش: کتاب کار ریاضی
تماس با ما