میلیاردر که با اسپیس ایکس در جستجوی پرواز فضایی هیجان انگیزتر به فضا سفر می کند – زومیت


جرد ایازاکمن، میلیاردری که تابستان امسال با کپسول Crow Dragon به مدار زمین پرواز کرد، قصد دارد دوباره با SpaceX سفر کند. ایزاکمن روز دوشنبه اعلام کرد که سه شاتل فضایی دیگر از اسپیس ایکس خریداری کرده و با لباس ماموریتی به نام پولاریس به اعماق فضا خواهد رفت.

ایزاکمن، که با راه اندازی 4 تغییر پرداخت پرداخت، ثروت خود را به دست آورد، سال گذشته خبرساز شد. زمانی که او هزینه تمام ماموریت های فضایی به نام Expression 4 را پرداخت کرد. او سه بلیط هواپیمای دیگر را به سه شهروند عادی، از جمله کودکان نجات یافته از سرطان، مهندسان و اساتید دانشگاه اهدا کرد. این چهار فضانورد خصوصی پس از ماه‌ها آموزش در ماه سپتامبر به یک ماموریت مشترک سه روزه رفتند و در این بین، سرمایه‌ای را برای مرکز تحقیقات کودکان بومی جمع‌آوری کردند.

اکنون به نظر می رسد که آیزاکمن قصد دارد چندین بار ماموریت شخصی خود را در مقیاس بزرگتر انجام دهد. سه پروازی که او خریداری کرد شامل دو فضاپیمای کروداگون اسپیس ایکس بود که در مداری با ارتفاع بالا به دور کره زمین پرواز خواهند کرد. این ماموریت ها راه را برای دره هموار می کند که در نهایت به اولین پرواز سرنشین دار با استارشیپ، غول موشکی جدید اسپیس ایکس منجر می شود.

در اولین سفر خود با اژدهای کلاغ به نام پولاریس دان، ایزاکمن سارا گیلیس و آنا منوندو کارمند SpaceX نیز اسکات پوتیتخلبان سابق نیروی هوایی و مدیر ماموریت ماموریت بیان 4. این ماموریت فرصت دیگری برای جمع آوری سرمایه برای Sun خواهد بود.

از چپ به راست: جرد آیزاکمن، آنا منون، سارا گیلیس و اسکات پوتیت.

اگر ماموریت Polaris Don موفقیت آمیز باشد، کپسول Crow Dragon به بالاترین سطح پرواز خواهد کرد. ایزاکمن در مصاحبه ای با Today Show ادعا کرد که پولاریس دان دورترین فضاپیمای انسانی از زمان آخرین ماموریت آپولو خواهد بود. فضاپیمای Capsule Crow Dragon که عمدتاً برای انتقال فضانوردان و محموله‌ها به ایستگاه فضایی بین‌المللی ناسا در نظر گرفته شده بود، تاکنون تنها به مدار نزدیک زمین بازگشته است.

SpaceX اولین خدمه فضانورد ناسا را ​​در ژوئن 1999 به پرواز درآورد و از آن زمان ماموریت خود را به پایان رسانده است. بسیاری از برنامه های دیگر. این شرکت تمام ماموریت های خصوصی را برای اولین بار با Expression 4 انجام داده است و قصد دارد مجموعه ای از ماموریت های خصوصی را برای Axium با ایستگاه فضایی بین المللی انجام دهد.

پرواز Cro-Dragon قرار است به عنوان بخشی از یک ماموریت پیشگام برای آزمایش سفر فضایی انسان به اعماق فضا در حالی که توانایی های خاصی را آزمایش می کند، آزمایش شود. ماموریت پولاریس همچنین شامل اولین راهپیمایی فضایی خصوصی خواهد بود. فضانوردان پیاده روی نوع جدیدی از لباس فضایی را خواهند پوشید که برای سفرهای فضایی طراحی شده است. کت و شلوار جدید در حال حاضر توسط اسپیس ایکس بر اساس لباس های تنگی که صاحبان Crow Dragon می پوشند تولید می شود.

Polaris Dunn همچنین ارتباطات مبتنی بر لیزر ماهواره Starlink SpaceX را در فضا و نحوه قرار گرفتن خدمه در محیط عمیق‌تر فضایی را آزمایش خواهد کرد. در این پرواز، یک خدمه چهار نفره وارد کمربند ون آلن خواهند شد. ناحیه ذرات تشعشع محبوس شده در میدان مغناطیسی زمین که در اعماق فضا گسترش می یابد.

خدمه Polaris Dan اطلاعات بیشتری را در طول کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلامیه ارائه کردند که برخی از جزئیات مهم را نادیده گرفت. مثلاً ارتفاع دقیق پرواز را اعلام نکردند و فقط گفتند که می خواهند به بالاترین مداری که تاکنون دیده شده صعود کنند. اسحاقمان گفت: اگر به ماموریت جمنا بروید، ارتفاع هدف را خواهید فهمید. طی عملیات جمنا 11 در سال 1966، نهمین پرواز فضایی سرنشین دار ناسا در برنامه جمنا، فضانوردان به رکورد 1370 کیلومتری صعود کردند.

هنگامی که از خدمه در مورد توسعه لباس های پیاده روی در فضا سؤال شد، خدمه نگفتند که طراحی تا کجا پیش رفته است. منون گفت: «تیم شگفت انگیزی از مهندسان حرفه ای روی لباس فضایی کار می کنند و با هم کار می کنند زیرا طراحی آنها هیجان انگیز می شود. وقتی به آن نقطه رسیدیم، جزئیات بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت.»

تنظیم نشده

نسخه آزمایشی موشک SpaceX StarShip.

اگرچه فضانورد پیاده هنوز برای ماموریت Polaris Dunn انتخاب نشده است، تیم متوجه شد که مردان دریچه را برای خروج از فضاپیما باز می گذارند و راه می روند و سایر خدمه را در معرض خلاء قرار می دهند. منون گفت: «هیچ محاصره هوایی وجود ندارد و بنابراین ما یک تیم چهار نفره خواهیم داشت.» کاملا خلاء. “البته ما این کار را با خیال راحت انجام خواهیم داد.”

خدمه به وضوح توضیح ندادند که ایمنی به چه معناست. اما این امکان وجود دارد که سه عضو دیگر نیز هنگام باز شدن کابینت ها لباس فضانوردی بپوشند. اکنون اسپیس ایکس لباس فشاری سیاه و سفید دارد، نمادی که فضانوردان Crow Dragon هنگام پرتاب از آن استفاده می‌کنند و در صورت افت ناگهانی فشار به جو بازمی‌گردند تا زنده بمانند. این کیت برای استفاده در پیاده روی های فضایی طراحی نشده است. اما همچنین می تواند فضانوردان را در خلاء موقت قرار دهد.

ایزاکمن در مورد هزینه این ماموریت اظهار نظری نکرد و تنها گفت که طرح پولاریس با همکاری او به اسپیس ایکس بازگشته است. او گفت: ما می دانیم که فضا گران است. [اما] در این مرحله، مانند سایر فناوری های پیشگام، هزینه کاهش می یابد.

پرتاب Polaris اکنون برای سه ماهه چهارم سال 2022 برنامه ریزی شده است و جزئیات بیشتر در مورد سایر ماموریت ها متعاقبا اعلام خواهد شد. این پروازها در نهایت با راه اندازی اولین Starship به پایان می رسد. اسپیس ایکس چند سال پیش با هدف فرستادن انسان به ماه و دره مریخ ساخته شد. ایزاکمن خاطرنشان کرد که ممکن است در دو پرواز بعدی حضور داشته باشد. وی گفت: اگر در ماموریت پولاریس دان به هدف خود برسیم و ناامید نشویم، این فرصت را خواهم داشت که در ماموریت های بعدی شرکت کنم.

مقالات مرتبط:

ایزاکمن ممکن است برای آخرین ماموریت به استارشیپ مدتی صبر کند. چون فضاپیما هنوز در حال ساخت است و هنوز کسی به فضا نرفته است. اسپیس ایکس چندین آزمایش پرواز در ارتفاع بالا را با استارشیپ در سال‌های 2020 و 2021 انجام داده است و قبل از فرود حدود 10 کیلومتر پرواز کرده است. در طی این آزمایشات، استارشیپ تنها یک بار بدون انفجار توانست به سلامت فرود بیاید.

اسپیس ایکس در تلاش است تا یک استارت آپ را امسال وارد مدار کند. با این حال، پروازهای آزمایشی بیشتر به اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده نیاز دارد که مجوزهای راه اندازی منظم را از کارخانه تگزاس جنوبی این شرکت صادر کند. تصمیم صدور مجوز در اواخر فوریه است. اما اداره هوانوردی فدرال اخیراً اعلام کرد که این مهلت را تا پایان ماه مارس تمدید خواهد کرد.

حتی اگر اسپیس ایکس استارشیپ را در اواخر امسال به فضا پرتاب کند، باز هم باید بر موانع بسیاری در برابر انسان‌ها که فضاپیماها پرواز می‌کنند غلبه کند. این شرکت می‌خواهد یک سیستم نجات جان بسازد، چگونگی سوخت‌گیری فضاپیماها در مدار را بررسی کند و نشان دهد که Starship می‌تواند پس از سفر در اعماق فضا، سرنشینان خود را ایمن فرود بیاورد. انجام این مراحل قطعا سال ها طول می کشد.

اخبار پروژه Polaris Dan اندکی پس از آن منتشر شد که ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس، آخرین به روز رسانی در مورد Starship را در کارخانه Starbys، تگزاس منتشر کرد. وی با افزودن جزئیات جدید از جمله اطلاعات پرواز استارشیپ گفت: «اطلاعاتی در آینده منتشر خواهد شد که مردم را هیجان زده خواهد کرد». نتیجه یک آینده بسیار روشن است.»

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه