نقش گردان آزوف در جنگ اوکراین؛ آیا این یک گروه نئونازی است؟

[ad_1]

در طول جنگ هفته گذشته در اوکراین، به جز نام ارتش اوکراین، گهگاه نام “گردان آزوف” شنیده می شد. سربازان با لباس های مختلف در حال جنگ هستند و به نظر می رسد که هیچ ارتباطی با ارتش اوکراین ندارند. با این حال، اغلب شنیده می شود که آنها مسئول پرتاب موشک روسیه یا عقب نشینی نیروهای روسیه در مناطق مختلف هستند.

به گزارش یورونیوز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می گوید این گروه شبه نظامی در حال گسترش «نازیسم» در اوکراین است. این یکی از مهمترین شعارهای جنگ نظامی روسیه علیه اوکراینی ها است که توسط آقای پوتین تکرار شده است: “اوکراین باید از نفوذ نازی ها آزاد شود.”

این اتهامات توسط رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلینسکی که پدربزرگ خود را از دست داده بود رد کرد.او به اردوگاه کار اجباری در لهستان رفت. رئیس جمهور اوکراین بارها گفته است که به عنوان یک یهودی که اعضای خانواده اش توسط آلمان نازی از او گرفته شده است، نمی تواند حامی نئونازی ها باشد.

در کمال تعجب، رئیس جمهور روسیه که برای چندین دهه از حامیان سرسخت گروه های راست افراطی در اروپا بوده، امروز به بهانه «پاکسازی اوکراین از نازی ها» در سراسر اوکراین جنگ به راه انداخت.

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد نیروهای آزوف در مناطق مختلف کشور با نیروهای روسیه می‌جنگیدند. حداقل سه عکس توسط آسوشیتدپرس در مورد درگیری های سه هفته ای در ایالات متحده منتشر شده است که نشان دهنده حضور این نیروها در سه شهر کیف، ماریوپل و خارکف است.

اما چرا ولادیمیر پوتین به گسترش نئونازیسم در اوکراین و به گردان آزوف اشاره می کند؟

نقش گردان آزوف در جنگ اوکراین؛  آیا این یک گروه نئونازی است؟

تاریخ ایجاد؛ چرا و چگونه می توان گردان آزوف آزوف را تشکیل داد؟

این گردان در کنار ارتش اوکراین چه نقشی دارد؟ آیا این یک “گروه نظامی نئونازی” است، همانطور که ولادیمیر پوتین ادعا می کند؟

از زمان حمله روسیه به اوکراین، تصاویری از رژه رزمندگان شکسته و آرم هایی مانند اس اس این گروه در شبکه های اجتماعی منتشر شد. همچنین فیلم هایی از اجرای «سلام نازی» توسط برخی اعضای این گردان منتشر شده است. با این حال، تحلیلگران می گویند که در حالی که پشت همه این کمپین کرملین، حقایقی در مورد هویت واقعی این گروه وجود دارد.

گردان آزوف یک گروه شبه نظامی با اعضای داوطلب است. آزوف نام دریایی است که از سه طرف از جنوب و شرق با شبه جزیره کریمه و روستوف و از غرب و شمال با اوکراین همسایه است.

این دریا که قبل از اشغال کریمه عمدتاً اوکراینی بود، اکنون کاملاً تحت کنترل روسیه است. شبه نظامی آزوف در 5 می 2014 به عنوان یک گردان از مردان سفیدپوست با اعضایی از سراسر اروپا تشکیل شد.

آزوف ها اولین بار در سال 2015 زمانی که گردان آنها با کمک ارتش اوکراین کنترل ماریوپل را از دست جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق بازپس گرفتند، به شهرت رسیدند. پس از این عملیات بود که دولت اوکراین آنها را در “گارد ملی” خود ادغام کرد.

در سال 2015، تعداد اعضای ارتش زمینی آزوف از 500 نفر تجاوز نمی کرد، امروزه تخمین زده می شود که بین 3500 تا 5000 جنگنده وجود دارد. همچنین طبق آخرین اخبار در روزهای اخیر صدها عضو جدید از سراسر اروپا به این گروه پیوسته اند.

آیا موسس گردان آزوف نئونازی است؟

بنیانگذار گردان آزوف آندری بیلتسکی، اهل خارکف و روس زبان بود. او در ابتدا موفق شد اعضای گروه هولیگان، متعصبان فوتبال و همچنین اعضای شبه نظامی افراطی وطن پرست اوکراینی را جذب کند. مطمئناً باورهای آندری بیلتسکی از همان ایدئولوژی آلمان نازی سرچشمه می گیرد. او ایجاد یک واحد نظامی را یک دهه قبل از شروع آن در نظر گرفت و در مقاله ای در سال 2007 مهمترین ماموریت این گروه را “پاکسازی قومی” توصیف کرد.

ویاچسلاو لیخاچف، مورخ اوکراینی می گوید: باید بگوییم که هسته آزوف از افرادی با دیدگاه های راست افراطی و نژادپرستی تشکیل شده است. بدیهی است که تلاش می کنیم آموزه های آنها را در نیروی جدیدی پرورش دهیم.»

آرم گردان آزوف از اس اس داس رایش، نماد آلمان نازی الهام گرفته شده است، اگرچه بنیانگذاران و اعضای گروه آن را رد کردند و گفتند که اس اس معروف از اساطیر یونان الهام گرفته شده است، در جریانات نازی و نژادپرستی نیست. . اما یکی از مهمترین شعارهای این گروه «مفهوم ایجاد ملت پاک» بود که مشابه شعارها و تبلیغات تبلیغاتی در آلمان نازی است.

اما شواهد نشان می دهد که همه اعضای این گردان طرفدار جناح راست نیستند. ویاچسلاو لیخاچف می گوید که دو عضو یک گروه ستیزه جو را می شناسد که نه تنها ایدئولوژی فاشیستی ندارند، بلکه “دموکرات ها” را نیز می شناسد. مورخان اوکراینی می گویند که بسیاری از گروه های چپ افراطی از تجاوز روسیه در سال های اخیر خشمگین شده اند و برخی به جبهه آزوف پیوسته اند.

سیاست زدایی و پرهیز از لفاظی های نژادپرستانه؟

به گفته آدرین نونجون، محقق فرانسوی در دانشگاه اینالکو، شبه نظامیان آزوف از زمان پیوستن به گارد ملی اوکراین، نوعی «سیاسی زدایی» را تجربه کرده اند. در اوکراین، مردم از سراسر جهان از اقدامات نظامی این گروه ضد روسیه تمجید کردند. تعداد کمی آنها را قهرمانان ملی می دانند که «اوکراین را نجات می دهند». حتی آندری بیلتسکی که مدت ها از فرماندهی فرماندهی آزوف استعفا داده بود، دیگر مانند گذشته نژادپرست نبود.

در همین حال، تحقیقات روی وب‌سایت Bling Kat نشان می‌دهد که چندین گروه نژادپرست، از جمله دو گروه آمریکایی نئونازی، Atomwaffen و Rise Above Movement (RAM)، در سال‌های اخیر، از جمله سال‌های 2020 و 2021، با یکدیگر همکاری داشته‌اند. با گردان آزوف. “باورهای نژادی” در اوکراین. این وب‌سایت ادعا می‌کند که یواخیم فورهولم، رهبر نئونازی‌های نروژ، در سال‌های اخیر، «جوانان اروپایی سفیدپوست اروپایی را با احساسات نژادپرستانه جایگزین کرده است تا به اوکراین اعزام شوند».

آیا نئونازی در اوکراین محبوب است؟

علیرغم تبلیغات روسیه در مورد محبوبیت نئونازی ها در اوکراین، در آخرین انتخابات ریاست جمهوری اوکراین، آندری بیلتسکی، بنیانگذار گردان آزوف، مجبور شد با همه نیروهای ملی گرا متحد شود، اما با این وجود کمتر از 2 درصد رای دریافت کرد. رای. برای بدست آوردن.

با توجه به تاریخ اوکراینی ویاچسلاو لیخاچف، یک اوکراینی با نگرش نسبت به ستاد آزوف: “از یک طرف، آنها را جنگجویان شجاع برای محافظت از شهرهای بزرگ علیرغم اعتقادات نئونازی برخی از اعضا می دانند. در مقابل، برخی از اعضا وجود دارند. شک و تردید در مورد آنها، به ویژه در مورد روابط، منجر به نسخه اول این ارتش با وزیر سابق آرسن آواکوف شد. مقامات.”

[ad_2]

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان