هیأت بلندپایه برای مطالبه بازپرداخت بدهی عراق به تهران سفر می کندوزارت برق عراق اعلام کرد که هیئت بلندپایه ای برای بررسی کاهش صادرات گاز به عراق به تهران می رود.ایران به عراق رفته و بدهی های خود را پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق امروز (یکشنبه) در گفت و گو با بیان اینکه توجه داشته باشید که واردات گاز از قطر یک تا یک سال و نیم طول می کشد، گفت: این واردات یک سال و نیم طول می کشد. یک هیئت ایرانی تشکیل شده است و یک هیئت بلندپایه عراقی برای بررسی موارد اخلاقی ایران در مورد کاهش جریان گاز به تهران راهپیمایی خواهد کرد.

وی گفت: صادرات گاز ایران به عراق با حدود 40 میلیون مترمکعب کاهش به 8 میلیون مترمکعب رسیده است.

سخنگوی وزارت برق عراق گفت: این هیات برای بررسی کاهش صادرات گاز ایران به عراق بعداً به تهران سفر می کند و دولت برنامه بازپرداخت سه ساله ۶۹۲ میلیارد دلاری بدهی خود را تصویب کرده است.

وی افزود که عراق همچنان برای حفظ نیروگاه به گاز ایران نیاز دارد.

موسی ابراز امیدواری کرد که ایران به صادرات گاز به عراق ادامه دهد و وضعیت این کشور را درک کند و برنامه ریزی سوخت در حال انجام است اما هنوز تکمیل نشده است.

وزارت برق عراق در اوایل فوریه اعلام کرد که تولید برق این کشور به دلیل کاهش واردات گاز ایران و کاهش تولید به دلیل آلودگی هوا به 7600 مگاوات کاهش یافته است.

این کاهش در حالی صورت می گیرد که عراق به حدود 27000 مگاوات برق برای برق شهری، صنعتی و کشاورزی نیاز دارد.

بر اساس گزارش پایگاه الطاقاء (انرژی) عراق، این کشور طی دو قرارداد از ایران گاز وارد می کند که در سال های 2013 و 2015 امضا شده است. یکی از این قراردادها واردات روزانه 35 میلیون متر مکعب گاز برای بزرگترین برق 3000 مگاواتی عراق است. نیروگاهی که نیاز بغداد را برآورده می کند و دیگری برای جنوب عراق که بیش از 35 میلیون متر مکعب را تامین می کند. در روز.

به گزارش الطاق، در 12 ماه گذشته صادرات گاز ایران چندین بار به دلیل ناتوانی عراق در پرداخت بدهی فزاینده خود که ارزش آن را بیش از 5 میلیارد دلار برآورد می کند، متوقف شده است.

سپتامبر گذشته، معاون بازاریابی و عملیات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شرکت ملی نفت ایران می‌گوید عراق نباید کاهش صادرات گاز را مقصر بداند زیرا این کشور به‌موقع پرداخت گاز و برق را پرداخت نمی‌کند. سرریزهای معقول و غیرمجاز.

بغداد مدعی شده است که اقدام ایران برای کاهش صادرات گاز، تولید برق عراق را 6000 مگاوات کاهش داده است.

کاهش صادرات گاز از ایران در حالی رخ می دهد که دریافت پول از صادرات برق و گاز به عراق همواره یک چالش بوده و بغداد تحریم های آمریکا را بهانه ای برای عدم پرداخت بدهی های خود عنوان می کند.

برخی از رسانه های منطقه گزارش دادند که آمریکا با پرداخت 2 میلیارد دلار صادرات گاز و برق از عراق موافقت کرده است.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه