وریا غفوری: امیدوارم استقلال قهرمان شود و به تیم ملی برگردد

[ad_1]

استقلال روز پنجشنبه یک دیدار حساس مقابل پرسپولیس خواهد داشت و پیروزی در این بازی می تواند آبی ها را به خدمت بگیرد.

وریا غفوری در گفت وگو با روزنامه همشهری با بلوک استقلال، صحبت های جالبی درباره تعطیلات آخر هفته و دربی 140 بیان کرد که در ادامه می خوانید:

1400 با همه فراز و نشیب ها به تو و فوتبال؟

من تمایل به داشتن نگرش مثبت دارم. ممکن است در خیلی جاها شکست بخورید، اما تجربه زیادی کسب می کنید. به نظر من از شکست می توان تجربه ارزشمندی به دست آورد. شاید سال پربار و خوبی نداشته باشم. من در فوتبال عنوانی کسب نکردم، اما تجربه بسیار ارزشمند و بسیار خوبی برای زندگی و ماندن در مسیرم به دست آوردم.

در ابتدای سال 1400 جام حذفی را داشتید اما در فینال شکست خوردید.

بله، اما متاسفانه نه. امسال مثل پارسال است که فوتبال ملی را از دست دادیم. من می گویم من فقط یک تجربه خوب داشتم. امسال اتفاقات عجیبی برای من افتاده است، اما من مثبت اندیش هستم و درس بزرگی از امسال گرفته ام.

شروع سال 1400 با از دست دادن جام حذفی برای استقلال بد بود و در واقع یک سال دیگر را بدون جام سپری کردید اما از اواسط سال با حفظ برتری لیگ برتر جو بهتر شد، درست است؟

کاملا. الان شرایط ما خیلی مناسب است، می توانم بگویم شرایط برای ما خاص است، شانس قهرمانی در لیگ برتر و شانس قهرمانی در جام حذفی را داریم.

به هواداران خود قول می دهید که استقلال در سال جدید قهرمان لیگ برتر شود؟

تیم ما امسال در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. می توانم بگویم ما یک تیم هستیم و همه بازیکنان برای موفقیت تلاش می کنند. امیدوارم به آرامشی که داریم ادامه بدیم. با این حال معتقدم برای قهرمان شدن باید متحد باشیم و ثبات را حفظ کنیم. چون هیچ اتفاقی نمی افتد و باید این راه را تا آخر برویم تا به جایی که می خواهیم برسیم.

فرهاد مجیدی زمانی گفته بود که می خواهم پایان قهرمانی را در دستان وریا غفوری ببینم، نظر شما در این مورد چیست؟

کاملا. انشاءالله این اتفاق افتاد. همه با هم برای این مهم مبارزه می کنیم و تمام تلاش خود را می کنیم.

صحبت های فرهاد مجیدی نشان می دهد که برای شما حساب ویژه ای باز کرده است، درست است؟

بله حتما. آقا فرهاد مهربان است. من همچنین در خدمت مربی و کل تیمم هستم.

نتایج تیم ملی در سال 1400 خوب بود اما استقلال و پرسپولیس از مسابقات قهرمانی آسیا حذف شدند، نظر شما در این مورد چیست؟

تیم ملی واقعا بی نظیر است. نسخه طلایی، تیم بسیار خوب و بهترین نتایج. به بچه های تیم ملی و مردمی که با این قدرت به جام جهانی راه یافتند تبریک می گویم. امیدوارم بهترین ها در جام جهانی اتفاق بیفتد. پتانسیل تیم ملی و در کل فوتبال ما بسیار بالاتر است. اگر تمرینات خوب و امکانات خوب داشته باشیم، البته با این پتانسیل در فوتبال ایران، می توانیم از مرحله گروهی جام جهانی بلند شویم و به مرحله حذفی و شاید یک هشتم نهایی و حتی این پتانسیل برویم. با تولید فعلی می توانیم به 4 تیم آخر صعود کنیم اما این نیاز به زیرساخت و تمرین خوب دارد.

متاسفانه تیم های استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف شدند، نظر شما در این مورد چیست؟

بله به زیرساخت ها اشاره کردم. چنین اتفاقاتی زمانی رخ می دهد که زیرساخت وجود نداشته باشد. با عرض پوزش، تیم ما حرفه ای نیست. اگر هر تیمی در لیگ برتر را با دید واقعی ارزیابی کنیم، به ندرت 2-3 تیم در لیگ خود خواهیم داشت که مسیر حرفه ای بودن را ادامه دهند. بقیه تیم های آماتور هستند.

امسال تماشاگر نیست و معلوم نیست هواداران چه زمانی به ورزشگاه برمی گردند، نظر شما چیست؟

رسیدگی به آن بسیار آسان است. قبرستان باز است، کنسرت در سایه باز است، استخر باز است، اما استادیوم باز است، استادیوم باز است. من فکر می کنم ممکن است ریشه در مسائل دیگری داشته باشد، زیرا مدیریت آن راحت تر از آن است.

برای دربی می گویند حدود 30 درصد هواداران می توانند به ورزشگاه بیایند.

بله، اما اگر متوجه شدید که کرونا بسیار کم است و به نظر من قابل کنترل است، بسیار نادر است و بیشتر مردم واکسینه می‌شوند و می‌توانند به راه‌هایی فکر کنند که هواداران را به استادیوم برسانند و از تیم خود برای بازگرداندن فوتبال به مسیر اصلی خود حمایت کنند. . به نظر من فوتبال بدون تماشاگر یک ورزش مرده است و هیجانش یک دهم می شود.

عید نوروز چه حسی به شما دست می دهد و چه معنایی دارد؟

نوروز یک جشن باستانی است. نوروز همیشه برای ما ایرانی ها تعطیلات خاصی بوده و برای همه ما خاطرات کودکی مان مرتبط است. لذت با هم بودن و بسته شدن و لذت خاص آن دوران که هرگز از ذهن فراموش نمی شود. من خیلی دوست دارم در عید به زادگاهم (کردستان) بروم و در کنار خانواده و دوستانم بمانم زیرا این یک شادی وصف ناپذیر دیگر است.

بهترین عیدی که باید در نظر داشته باشید چیست؟

همه عیدها برای من سرگرم کننده است.

به ما بگویید در تعطیلات مورد علاقه شما اتفاق خاصی برای شما افتاده است.

نه، چیز خاصی در ذهنم نیست.

تا به حال مربی شما عیدی داده است؟

نه، چیزی از مربی عیدی به یاد ندارم.

آیا تا به حال تعطیلات بدی داشته اید؟

برای من شخصاً خدا را شکر هنوز این اتفاق نیفتاده است.

آیا در طول سال نماز خاصی می خوانید و امسال چه نمازی دارید؟

قطعا درست است. من برای خودم و برای وطنم و کل مردمی که رفته اند دعا می کنم. من تمایل دارم ابتدا سالم و آرام باشم. در کل امیدوارم دنیای آزاد داشته باشیم. بدون جنگ و هیچ اتفاق ناخوشایندی که بخواهد روح انسان را بکوبد و لحظات شیرین زندگی را تلخ کند. متاسفانه امسال شاهد جنگ روسیه و اوکراین نیز هستیم. امیدوارم این جنگ ها به زودی تمام شود و مردم این فرصت را داشته باشند. زندگی کوتاه ممکن خواهد بود، زیرا زندگی واقعا کوتاه است.

پس آیا امسال برای سال تحویلت دعا کردی که گفتی؟

آره واقعا.

از کی عیدی گرفتی؟

ما با عید بزرگ شدیم. معمولا بچه ها عید می گیرند و ما باید خیلی جشن بگیریم (خنده)

آخرین باری که عید گرفتی یادت هست؟

نماد عیدی را هم به صورت سنتی هر ساله از پدران، مادران و بزرگان فامیل دریافت می کنیم اما نمادین است و لطف می کنند با عیدی دادن حالمان را خوب کنند.

پس هنوز عید میگیری؟

بله، به نوعی می توان گفت که ما عید می گیریم.

به کی عیدی میدی؟

صد در صد.

معمولا به چه کسانی و به چه قیمتی عیدی می دهید؟

عیدی گرفتن از بزرگسالان برای بچه ها همیشه شیرین است چون خودمان این دوران را گذرانده ایم. واقعاً یک انتظار است. در تعطیلات و جشن ها از بزرگسالان انتظار می رود که بچه ها را خوشحال کنند. البته به فرزندم و خلاصه بچه های فامیل و هرکسی را که می بینم عیدی هم می دهم تا خاطرات خوبی برای او رقم بزنم.

دو تا بچه داری عید چی بهشون میدی؟

نمی‌دانم، حالا باید ببینم و احساس کنم که آن‌ها چه کاری دوست دارند و می‌توانند انجام دهند و احساس می‌کنم با خوشحالی و مفید بودن آن‌ها، حتماً برایشان فراهم خواهم کرد.

در ایام نوروز نیز مراسم هایی مانند چهارشنبه سوری و سیزده بدر داریم. خاطره ای از این مراسم دارید که برایمان تعریف کنید؟

همان شلیک موشک در منطقه ما رونق دارد. معمولا کردها با اینکه مردمی مظلوم هستند و به نظرم قشر محروم ایران هستند اما ما همیشه عید را به خوبی جشن می گیریم مخصوصا چهارشنبه های سوری. ما آتش می زنیم. گروه ها دور آتش جمع می شوند، آهنگ های محلی می خوانند و به صورت دسته جمعی می رقصند. فضای بسیار عجیبی دارد. من واقعا از خودم راضی هستم و اینها خاطراتی است که دارم و نوروز را برایم دوست داشتنی کرده است. این را هم بگویم که در مراسم چهارشنبه و عید در سوریه باید مراقب باشیم خیلی مراقب باشیم. امیدوارم دیگر این اتفاق نیفتد. ما لذتی را که با این چیزها داریم کاملاً از دست می دهیم.

سیزدهمین روز دکتر و تابید را به خاطر دارید؟

13 بدر هم همینطور. همین که همه خانواده دور هم جمع شدند و خوش گذشت، شیرین بود. آن روز همه ما از دردسر بیرون آمده بودیم. با هم می مانیم، بازی می کنیم، حرف می زنیم و می خندیم و البته به طبیعت هم اهمیت می دهیم.

البته در اردوی عید به تیم های ملی یا باشگاهی رفته اید، خاطره ای از آنها دارید؟ به ما بگو؟

بسیاری از ما در کمپ یا تعطیلات خود بسیار کوتاه است، 3-4 روز. من خودم 5-6 سال است که در خدمت تیم ملی هستم. نوروز معمولا روز فیفا است. ما فرصت زیادی برای بودن در کنار خانواده نداشتیم. تعطیلات ما تمام نشده و استراحت می کنیم. قاعدتا باید تمریناتمان را ادامه دهیم اما یک خاطره که می توانم از سیزده بدر تعریف کنم به 8-9 سال پیش که در خدمت تیم نفت تهران بودم، آقای گل محمدی مربی ما بودند که آن روز تمرین کردند. قبل از. روز 13 بدر و روزی که 13 روز استراحت کردیم، اما در همان چمن ورزشگاه نفتسر تهران، نصف بچه ها جمع شدند، خود گل محمدی آمد، بازی و تفریح ​​و کباب درست کردیم (با خنده).

این موضوعی است که معمولاً تأثیر زیادی بر اتحاد تیم دارد، درست است؟

قطعا درست است.

آیا می خواهید امسال عید را با شخص خاصی جشن بگیرید؟

امسال می خواهم عید استقلال را با برد در دربی شکست دهم، این خوشحال کننده ترین اتفاقی است که می تواند در فوتبال برای من بیفتد.

با پیروزی در دربی می توانید برای کسب عنوان قهرمانی جهش بزرگی داشته باشید.

قطعا درست است. بازی مهمی است. رقیب اصلی ما پرسپولیس قهرمان قهرمانی بود. برد در این بازی ما را به قهرمان نزدیک می کند.

داشتم با علیرضا جهانبخش صحبت می کردم، گفت ای کاش پدربزرگش تازه مرده بود، زنده بود و از او عیدی می گرفت. دوست دارید امسال عید نوروز را با چه کسانی جشن بگیرید؟

جالبه همینو میگی من باید بگم که پدربزرگم (پدر پدرم) چند سال پیش فوت کرد ولی واقعا جایش خالیه. آنها من را خیلی دوست دارند، من هنوز هم خیلی به آنها اهمیت می دهم. به دلیل بازی فوتبال، فرصت کمی برای دیدن او داشتم، جایی که او واقعاً خالی است.

برای عید لباس نو میپوشی؟

نه من حقیقت را دوست ندارم. بچه که بودیم پدر و مادرمان سعی می کردند برایمان لباس عید بخرند، اما الان علاقه خاصی به پوشیدن عید جدید ندارم.

بزرگترین آرزوی شما برای سال جدید چیست؟

بزرگترین آرزوی من صلح و آزادی برای تمام جهان است.

بزرگترین اهداف سال جدید چیست؟

بیشتر زندگی ما با فوتبال گره خورده است، یعنی زندگی ما به فوتبال مرتبط است و نمی توان آن را از هم جدا کرد. به نظرم قهرمانی در لیگ برتر با استقلال بزرگترین هدفم است که با جان و دل برای آن تلاش می کنم.

در سال تحویل کجا هستید؟

انشالله خونه پدرم.

پارسال موقع زایمان کجا بودی؟

پارسال دقیقا یادم نیست. من معمولا سعی می کنم هر عید در خانه پدرم باشم. البته او بارها به اردوهای تیم ملی رفت و من نتوانستم بروم.

به نظر شما بهترین اتفاقی که می تواند در سال جدید برای وریا غفوری بیفتد چیست؟

رقابت مستقل مهم است. چون فکر می کنم تیم ما و هواداران ما شایسته قهرمانی هستند. به راحتی می توانم بگویم در این چند سال اخیر خون از دست داده ایم، البته با یک دوست دختر یکی هستیم. به دلیل تلاش های مستمر، تیم خوبی داریم، اما با بی ثباتی در حاشیه، تمام نقش ما از بین رفته است. این را از خدا می خواهم. من همچنان سعی می کنم به تیم ملی برگردم چون این را در خودم می بینم و هنوز هم می توانم به تیم ملی کمک کنم و برای تیم ملی بازی کنم، بنابراین سعی می کنم به آن هدف برسم.

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
خرید عمده تیشرت مردانه: راهی برای تازیانه کردن استایل شما
تماس با ما