وزیر ارتباطات: من با سرعت برابر اینترنت ایران و افغانستان مخالفم

[ad_1]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبق آمار سایت اسپیدتست، ایران از نظر سرعت اینترنت 100 پله از افغانستان جلوتر است و من این را تکذیب می کنم که سرعت اینترنت ما با افغانستان برابری کند.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور امروز در مراسم افتتاحیه طرح توسعه شبکه ملی فیبر نوری (FTTX) در وزارت ارتباطات اظهار کرد: امروزه زندگی انسان به این فناوری متصل شده و همه ابعاد زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. نمی توان گفت که چرخ زندگی بشر اکنون بدون استفاده از فناوری اطلاعات در حال چرخش است. اکنون تصور زندگی بدون ارتباطات و فناوری اطلاعات غیرممکن است. دوران کرونا نیز پتانسیل واقعی فناوری اطلاعات در کشور را بهتر از گذشته نشان داد و اتکای انسان به این فناوری بیش از گذشته شده است.

وی گفت: زیرساخت مورد نیاز برای استقرار این خدمات ارتباطی است. ما باید نحوه نگرش به ارتباطات را تغییر دهیم و من با سیاستگذاران در این زمینه صحبت می کنم. این حوزه باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا تحول بزرگی در کشور ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بیانیه رگولاتوری گفت: افزایش 10 درصدی توسعه پهنای باند می تواند نیمی از توسعه ناخالص ملی را افزایش دهد، همه مردم ایران هستند. از بدو ورودم در وزارت ارتباطات، توسعه ارتباطات در دستور کار قرار گرفت. ما سخت ترین قسمت کار را انتخاب کردیم زیرا زمان بر بود و بخش خصوصی باید کار غلاف را انجام می داد.

وی افزود: برای این امر باید مشوق های لازم را در نظر بگیریم. همچنین به تجهیزات ویژه نیاز داریم. بر این اساس، در جلسه ای با کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفتیم بین سه تا پنج سهم دولتی برای توسعه شبکه کابلی خانگی (ftth) اختصاص دهیم. برای توسعه فیبر نوری، ما به ابزارهای پشتیبانی دیگر رفتیم و رابط جدیدی را اتخاذ کردیم. در لایحه بودجه 1401 دو کار اساسی انجام دادیم. ابتدا دستگاه های اجرایی کشور باید زیرساخت ها اعم از کانال، لوله، تیر چراغ برق و تیر انتقال را فراهم کنند و در صورت نیاز به توسعه الیاف کشور، با نرخ تعرفه مصوب کمیسیون بازرسی در اختیار بخش خصوصی قرار دهند. شبکه نوری..

هزینه اعمال فیبر برای مردم کاهش می یابد

وزیر ارتباطات و فناوری افزود: موضوع دیگر تسهیلاتی است که بخش خصوصی می تواند از طریق کارآفرینان در اختیار مردم قرار دهد تا پروژه به سرعت پیش برود. در حال حاضر 30 درصد ظرفیت مورد نیاز در سراسر کشور وجود دارد، زیرا یکی از موانع این است که مردم معمولاً به دلیل هزینه های استفاده از شبکه های فیبر نوری آن را نمی خواهند. بنابراین سعی می کنیم این مشکل را حل کنیم.

زارع پور گفت: در این صورت بال اول شبکه ملی اطلاعات که اینترنت پرسرعت، امن و باکیفیت در سراسر کشور است فراهم می شود. در صورت تحقق این هدف، گام دوم یعنی ارائه خدمات واقعی بر اساس شبکه ملی اطلاعات را اجرا می کنیم و کیفیت خدمات افزایش می یابد و خدمات مورد نظر مردم به این شکل در دسترس خواهد بود. در یک کلام، با شناخت دو بال که برای شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته ایم، می توانیم طعم شیرین فناوری را در حاکمیت و جامعه به مردم بچشانیم.

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک، مردم می توانند هر کاری را که با ادارات دولتی انجام می دهند بدون نیاز به مراجعه به مردم در یک شبکه پرسرعت و از یک پنجره واحد دریافت کنند. در همین راستا، فاز اول پنجره هوشمند دولت از سال آینده در هفته ارتباطات راه اندازی می شود. ما در حال هماهنگی با همکارانم در زمینه کارگزینی ریاست جمهوری هستیم که بعد از انتقال اداری انجام می شود و در بودجه 1401 مفاد آن تصویب شده است که همه دستگاه ها موظف هستند از یک پنجره واحد خدمات خود را به مردم ارائه دهند. توسط وزارت ارتباطات راه اندازی شد. سیاست ما این است که به گونه ای پیش برویم که نیازی به سفر مردم نباشد.

[ad_2]

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان