وضعیت اینترنت امروز؛ نوع جدید فیلتر؟

[ad_1]

اگرچه نگرانی ها در مورد سرعت پایین اینترنت در ماه های اخیر افزایش یافته است، اما آنچه کاربران را بیش از پیش نگران می کند، احتمال بروز مشکل در اتصال اینترنت جهانی است.

به گزارش اعتماد، گفته می شود در صورت تصویب طرح ضداینترنتی در کنگره، دسترسی ابری و اینترنتی ایران با مشکل مواجه خواهد شد که این موضوع با آنچه در برنامه ششم توسعه حوزه ارتباطات پیش بینی می شود، کاملا مغایرت دارد. .

این طرح که اواخر ماه جاری منقضی می‌شود، انتظار می‌رود پهنای باند اینترنت بین‌المللی را افزایش دهد و وزارت ارتباطات از سرمایه‌گذاران خارجی برای توسعه زیرساخت‌های لازم استفاده کند، اما در عمل وزارت ارتباطات نه تنها به این هدف دست پیدا نمی‌کند. در ماه های اخیر، وضعیت اینترنت از نظر فرار سرمایه گذاران تغییر کرده و بدتر شده است. به نظر می رسد اعضای کمیسیون برنامه ریزی مشترک حفاظت منتظر نهایی شدن برنامه ششم توسعه هستند و سپس به افزایش محدودیت ها روی می آورند در حالی که سریع ترین پهنای باند در برخی نقاط کشور در دسترس خواهد بود.

اگرچه برخی از نمایندگان مجلس اعلام کرده‌اند که محدودیتی برای طرح ضداینترنتی مجلس وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد اتفاقی که در سال 94 برای پیام‌رسان وایبر افتاد برای اینستاگرام نیز رخ خواهد داد و پهنای باند آن به شدت کاهش می‌یابد که باعث فراموشی کاربران می‌شود. اینکه یک شبکه اجتماعی به نام اینستاگرام وجود دارد. در میان اعتراضات ضددولتی اینترنت، برخی از کاربران به مواضع ابراهیم رییسی قبل از انتخابات و در زمان تبلیغات اشاره کردند و گفتند: آیا این امر باعث افزایش سرعت اینترنت می شود؟

وزیر گفت فیک نیوز است

در جدیدترین گزارش سایت اسپیدتست، رتبه بندی اینترنت موبایل ایران در قسمت 7 پله سقوط کرد و در رتبه 77 جهان قرار گرفت. وضعیت اینترنت در خانه بدتر است و سرعت اینترنت کمتر از 10 مگابیت بر ثانیه است.

انتقادات به روز از اینترنت که تا چند ماه پیش فقط مختص کاربران شبکه های اجتماعی بود، در هفته های اخیر بیشتر شده و معلمان، اساتید دانشگاه، دانشجویان و… را به جمع منتقدان اضافه کرده است. .

در روزهای اخیر انواع و اقسام نمودارها در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از کاهش پهنای باند دارد. در همین راستا دیروز عیسی زارع پور وزیر ارتباطات به این نوع نمودارها واکنش نشان داد و در حساب شخصی خود نوشت: یکی از رایج ترین جعلیات در فضای مجازی فیک نیوز است که شاید خیلی ها باور کنند و قضاوت یا قضاوت کنند. روی آنها تصویر دستی نمودار ترافیک سازندگان وب سایت گوگل است که طی دو هفته گذشته کاهش یافته است و به هیچ وجه کل ترافیک گوگل را نشان نمی دهد اما در فضای مجازی برای نشان دادن تقلب از آن به عنوان نمودار ترافیک استفاده می شود. .

زارع پور در عین حال کاهش پهنای باند را که در مهرماه گزارش شده بود افزایش پهنای باند را رد کرد. ماجرا به نظر می رسد که مجلس سنای فضای مجازی به شرکت های زیرساخت اجازه واردات پهنای باند را نداده است. این خبر بعداً توسط فیروزآبادی، دبیر و رئیس مرکز ملی شورای عالی فضای مجازی در گفت و گو با یکی از سایت ها تکذیب شد. اما هیچ کس واقعا نمی داند که چرا سرعت اینترنت هر روز کندتر می شود. اما در دی ماه، وزیر ارتباطات کاهش سرعت اینترنت را به دلیل «قطع یک کابل فیبر نوری در سواحل قطر و از دست دادن 430 گیگابایت پهنای باند ملی» توصیف کرد و تاکید کرد که «این قطع است. پهنای باند کشور است. 7 درصد کاهش یافته است.

با وجود اینکه زارع پور اعلام کرده است تا پایان دی ماه این مشکل حل می شود، اما به نظر می رسد اوضاع بدتر می شود و همچنان شنیده ها حاکی از آن است که طرح پیشگیری نه با مسدودسازی و فیلترینگ، بلکه با کاهش پهنای باند برخی شبکه های اجتماعی اجرا می شود. ، و آن پهنای باند. به زودی. پهنای باند به اندازه ای کاهش می یابد که فعالیت اینستاگرام مختل شود.

اعضای کمیته طرح حفاظت مشترک بر اختلال در شبکه های اجتماعی تاکید دارند در حالی که تقریبا همه مسئولان در این شبکه های اجتماعی حساب کاربری دارند و کار می کنند، رئیس جمهور، وزیر ارتباطات و رئیس شورا تنها برخی از مسئولان هستند که دارند. حساب کاربری و کار در اینستاگرام. نکته دیگر اینکه اکثر نمایندگان حامی طرح صیانت از فضای مجازی در اینستاگرام هم حساب کاربری دارند و در آن به بررسی فعالیت ها و صحبت های مجلس می پردازند.

نوع جدید فیلتر

به نظر می رسد تجربه پیام رسان وایبر که در سال 94 در دسترس نبود برای اینستاگرام نیز تکرار شود. از ابتدای سال 94 کاربران وایبر از سرعت پایین و دسترسی سخت به اپلیکیشن ها گلایه داشتند و تا 25 اردیبهشت همان سال وایبر در کشور مسدود شد تا کاربران ایرانی از تماس، پیامک و … در این اپلیکیشن جلوگیری کنند. نکته اینجاست که در آن سال وزیر حمل و نقل و وزیر نظارت از فیلتر انتقاد کردند اما در نهایت با وجود مخالفت دولت در آن زمان، این اپلیکیشن از بین رفت.

در برخی خبرگزاری ها اخباری با مراجعه به دبیر کارگروه شناسایی نمونه های محتوای مجرمانه منتشر شد که در آن فیلترهای واتس اپ از دستور کار این گروه حذف نشد. وایبر چند روز قبل از عرضه در سال 94 قطع شد که عبدالصمد خرم آبادی، دبیر نیروی فیلترینگ گفت: این ممانعت ربطی به تصمیم هیئت مدیره ندارد و برای مسدودسازی خدمات وایبر تایید نشده است.

در واقع اظهارات دبیر کارگروه شناسایی نمونه های فیلتر کاملاً دقیق است. وایبر فیلتر نیست، اما پهنای باند مشترک به این اپلیکیشن محدود شده است تا کاربران وایبر بتوانند استفاده از این اپلیکیشن را به دلیل کندی آن و سایر پیام رسان ها محدود کنند. به نظر می رسد همین استراتژی برای اینستاگرام نیز اجرا شود. وب سایت جماران در این باره می نویسد: “پینگ” محاسبه زمان اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق نرخ پینگ می دانیم که چقدر طول می کشد تا یک بسته داده از یک دستگاه هوشمند مانند رایانه سفر کند. ، به یک سرور و دوباره برگشت.”

یک روزنامه نگار فناوری نوشت: «فرض کنید یک بزرگراه سه خطه به نام اینترنت داریم. افرادی که می خواهند به اینجا بروند مجبور به ترک باندها می شوند و هر روز جاده را تنگ می کنند. با این حال، تعداد خودروهایی که باید از این خط خارج شوند بسیار بیشتر است. نتیجه ترافیک بیشتر و سرعت اتصال شما به سرور اینستاگرام و بازگشت اطلاعات از سرور اینستاگرام به دستگاه تلفن همراه شما است. اما وقتی ضربه می زنید، سرعت لنزهای دیگر را به شما نشان می دهند و می گویند Speed ​​Test می گوید همه چیز عادی است.

وضعیت اینترنت در پایان سال 1400 چگونه باید باشد؟

در ماده 13 برنامه ششم توسعه که مربوط به ارتباطات و فناوری اطلاعات است، آمده است: «به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود ظرفیت ترانزیتی پهنای باند کشور را سی ترابیت بر ثانیه افزایش دهد». اما در بخشی دیگر از اصلاحیه ششم اصلاحیه ششم وزارتخانه آمده است: «شرکت‌های مخابراتی زیرساخت مجاز خواهند بود شرکت‌های مخابراتی بین‌المللی را برای تأثیرگذاری در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی جابه‌جا کنند. و برای منافع ملی با بخش خصوصی و غیردولتی و شرکت های خارجی سرمایه گذاری مشترک ایجاد کنید.

اگرچه از پتانسیل سرمایه‌گذاران خارجی در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود، اما با طرح‌های ارائه شده در مجلس، هیچ سرمایه‌گذار خارجی قصد ورود سرمایه‌گذاری خارجی را ندارد. این امر مشکلات بیشتری را برای اقتصاد ایجاد کرد، به ویژه در شش ماهه نخست امسال بیش از 6.3 میلیارد دلار از کشور خارج شد. به عبارت دیگر، در شرایطی که سیاستمداران و تصمیم گیران باید انگیزه های فرار سرمایه را حذف کنند، خود عاملی برای فرار بیشتر سرمایه اعم از مادی و انسانی شده اند.

[ad_2]

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان