وقتی حشرات از بین می روند، چه چیزی جایگزین آنها شود؟ –

[ad_1]

کاهش جمعیت حشرات می تواند اکوسیستم را نابود کند. دانشمندان در این فکر هستند که آیا روبات ها و پهپادها می توانند این شکاف را پر کنند. با این حال، اگر به اندازه کافی سریع عمل نکنیم و سقوط پادشاهی حشرات کوچک باعث فروپاشی کل اکوسیستم شود؟

با توجه به ماهیت نامتعادل جامعه، به راحتی می توان پیش بینی کرد که کاهش ذخایر برخی مواد غذایی و کاهش جمعیت حیات وحش منجر به ادامه رنج برای جوامع آسیب پذیر و فقیر خواهد شد و شاید کمبود منابع اولیه منجر به درگیری شود.

اکنون، برای پرداختن به کاهش جمعیت حشرات، امیدواریم این پروژه در مراحل ابتدایی خود باشد: ایجاد گرده های اصلاح شده ژنتیکی مقاوم در برابر بیماری ها و مواد شیمیایی، یا ساخت دستگاه هایی که گرده ها را روی گیاهان پرتاب می کنند تا به بارور شدن آنها کمک کند. .

دانشمندان دیگر در حال کار بر روی مدل سازی و بازسازی ظاهر و عملکرد حشرات هستند. محققان دانشگاه هاروارد روبات کوچکی ساخته اند که می تواند بدون خطر شنا کند و از موانع عبور کند.

محققان هلندی با الهام از مگس‌های میوه و حرکت سریع بال‌های آن‌ها روباتی با بال‌های مایلار ساخته‌اند. مایلار ماده ای است که در تولید فرش های فضایی استفاده می شود. ربات های دانشگاه دلفت (DelFly) در دانشگاه صنعتی دلفت می توانند حرکت کنند و گرد و غبار کنند و در چند ثانیه خیلی سریع به انسان برسند.

سکاتج کراسکمحققانی که روی این پروژه کار می کنند می گویند حتی قبل از شروع کار در دلفی، او تحت تاثیر چابکی و آگاهی فضایی حشرات قرار گرفته بود. روبات های کاراساک جایگزین قطعی برای مگس ها یا زنبورها نیستند. با طول بال 33 سانتی متر، آنها 55 برابر بزرگتر از مگس میوه هستند. علاوه بر این، مشکل حمل و نقل بزرگ گرده بدون از دست دادن قابلیت مانور نیز وجود دارد.

پهپاد برای گرده افشانی گیاهان / پهپاد

شاید راه حل این مشکل ارتش بزرگتر از هگزاکوپتر باشد. مانند قایق که توسط شرکت آمریکایی Drapcopter اداره می شود، برای اولین بار در سال 2018 در یک باغ سیب در نیویورک گرده افشانی شد. شاید پاسخ یک بازوی روباتیک پیشرفته باشد که می تواند از دوربین ها، چرخ ها و هوش مصنوعی برای یافتن گیاهان و گرده افشانی خستگی ناپذیر آنها استفاده کند.

به گفته کارشناسان برجسته وزارت کشاورزی ایالات متحده بودجه یکی از این تلاش ها را تامین می کند. مانوج کرکی دانشگاه ایالتی واشنگتن یک جایگزین واقعی برای فرآیند گرده افشانی طبیعی خواهد بود و حتی انتظار می رود که کارآمدتر یا حتی بسیار کارآمدتر از گرده افشان های طبیعی مانند زنبورها باشد.

حشره شناسان از هر گونه پیشنهادی مبنی بر اینکه حشرات گرده افشان قابل مقایسه با فناوری هستند متنفرند. دیو گلسون زیست شناسان خاطرنشان می کنند که زنبورها در گرده افشانی گل ها بسیار خوب عمل می کنند. زیرا حدود 120 میلیون سال است که مهارت های خود را تقویت می کنند.

علاوه بر این، حدود 80 میلیون کندوی زنبور عسل در جهان وجود دارد که هر کدام پر از ده ها هزار زنبور است که می توانند به طور رایگان بخورند و تولید مثل کنند. “هزینه جایگزینی آنها با ربات ها چقدر است؟” گلسون پرسید. این خیلی متکبرانه است که فکر کنیم می‌توانیم آن را بهبود ببخشیم.»

وقتی به راه‌حل‌های فناوری فکر می‌کنیم، شاید بهتر باشد بیشتر به این فکر کنیم که چرا به آنها نیاز داریم. به عنوان مثال، اگر بخواهیم در یک منطقه کوچکتر کشاورزی فشرده انجام دهیم تا فضای بیشتری برای حیات وحش داشته باشیم، روش کشت عمودی مبتنی بر کاشت محصولات در انبارها و ظروف در طول سال است و به جای آن از چراغ های LED و هیدروپونیک استفاده می شود. با استفاده از خاک و آفت کش ها، ممکن است برای گرده افشان های روباتیک مناسب باشد.

حشرات به عنوان غذا / حشرات

جامعه غربی ممکن است با مفهوم شهودی خوردن حشرات به عنوان راهی برای نجات آنها در تضاد باشد. گستره وسیع پوشش گیاهی که ما آن را به تنوع زیستی تبدیل کرده‌ایم، اغلب غذا را مستقیماً در اختیار مردم قرار نمی‌دهد. یک سوم کل زمین های قابل کشت برای خوراک دام استفاده می شود که یک چهارم زیستگاه راکد جهان را تشکیل می دهد.

میلوما (لارو سوسک‌های تیره) و جیرجیرک هر دو منابع بسیار خوبی از پروتئین هستند که می‌توانند در فضاهای محدود بزرگ، به عنوان جایگزینی کمتر مخرب برای غذاهای سنتی غربی، تکثیر شوند و استرس فعالیت‌های کشاورزی کشنده حشرات، مانند تغییرات آب و هوا و مصرف. مواد شیمیایی و تخریب خاک کمک می کند.

آرنولد ونهویسحشره شناس هلندی که 20 گونه حشره را خورده است. وی گفت: مشکلات زیست محیطی ناشی از خوردن حشرات کمتر است. آنها هنوز هم خوشمزه هستند. یک روز، زنبورهای رباتیک ممکن است بتوانند به ما کمک کنند، و تغییر روش غذا خوردن ما می تواند به کاهش سرعت تخریب بدن زیبای حیات روی زمین کمک کند.

معیارهای موفقیت در جلوگیری از بحران حشرات باید سختگیرانه تر از آنچه برای حیوانات دیگر در نظر می گیریم باشد. زیرا برخلاف حیواناتی مانند کرگدن سفید شمالی یا ببر بنگال، آخرین نقطه آخرین حشره را به راحتی نخواهیم دید.

مقالات مرتبط:

حشرات خواص شگفت انگیزی دارند. به عنوان مثال، زنبورهای گرده می توانند فوتبال بازی کنند و برای مراقبت از کندوهای جوان به رختخواب بروند و تجربیات خوب و بد را به خاطر بسپارند. سوسک ویولن شبیه ویولن است و در دو طرف صاف دیده می شود. شاه پروانه زیباست و شهد گل را از طریق پاهایش می چشد. ما همه حشرات را از دست نمی دهیم. ولی دیوید واگنر حشره شناس می گوید:

آینده زندگی زمینی بسیار ساده است. ما حشرات خواهیم داشت. اما ما انواع بزرگ را از دست خواهیم داد. فرزندان ما دنیای کوچکتری خواهند داشت. این چیزی است که ما به آنها می دهیم.

مطالعات علمی اخیر نشان داده است که کاهش جمعیت زنبور عسل باعث کاهش تولید محصولات عمده کشاورزی مانند سیب، زغال اخته و گیلاس شده است. پرندگان حشره خوار نه تنها در مزارع فرانسه، بلکه در مناطق دورافتاده جنگل های بارانی آمازون نیز در حال کاهش هستند. واگنر و همکارانش اخیرا اذعان کردند که جمعیت جهانی حشرات سالانه 1 تا 2 درصد در حال کاهش است و اگر کنترل نشود، این وضعیت فاجعه بار می تواند بدتر شود.

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان