وقتی کسی احساسات شما را نادیده می گیرد چه باید کرد؟

[ad_1]

روآرو بدون شک داشتن کسی که برای شما ارزش قائل است و به شما اهمیت می دهد احساس رضایت بخشی است. اما مزایای این توجه و مراقبت می تواند فراتر از احساس لذت باشد. به عنوان مثال، وقتی در محل کار احساس ارزشمندی می کنیم، تمایل به عملکرد بهتری داریم. وقتی در یک رابطه عاشقانه و دوستانه به احساسات ما ارزش داده می شود، می تواند پیوند ما را با مردم تقویت کند و عزت نفس ما را افزایش دهد. ما باید بدانیم که روابط پیچیده است و گاهی اوقات ممکن است عشق را نشان دهیم. اما در مقابل ما محبت زیادی دریافت نکردیم.

به گزارش فرارو، اگر طرف مقابل احساسات شما را نادیده بگیرد، ممکن است اوضاع پیچیده شود. گاهی ممکن است تا زمانی که مجروح نشده اید متوجه آن نشوید. بنابراین، قبل از رسیدن به آن نقطه، ایده خوبی است که برخی از نشانه‌ها را بیاموزید که به شما کمک می‌کند بفهمید هیچ‌کس به احساسات یا رابطه شما با شما اهمیت نمی‌دهد. دانستن این علائم همچنین می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا احتمال بیشتری برای داشتن چنین رابطه ای دارید یا خیر.

علائمی که نشان می دهد برخی افراد ممکن است برای رابطه شما ارزش قائل نباشند را می توان به راحتی شناسایی کرد. یکی از علائم رایج این است که از شما در مورد احساسات، زندگی یا آنچه برای شما مهم است سؤال نمی شود. این می تواند در هر رابطه ای متفاوت باشد. به عنوان مثال، در محل کار، ممکن است شما نظر خود را در مورد یک پروژه خاص نپرسیدید. ممکن است زمانی که شما عضوی از یک گروه هستید و شرکت نمی کنید جلساتی برگزار می کنند و یا ممکن است مدام در مورد خودشان صحبت کنند و هرگز چیزی در مورد شما نگویند.

جنی والترز، درمانگر مستقر در لس آنجلس، می گوید: «شما ممکن است احساس کنید که باید دائماً مراقب نحوه صحبت و صحبت با آن شخص باشید و معمولاً احساس نمی کنید یا نمی شنوید. او گفت: “این ممکن است به این دلیل باشد که آنها دائماً شما را آزار می دهند یا فقط می تواند احساساتی باشد که وقتی با آنها هستید برای شما اتفاق می افتد.” چری تیمکو، راهنمای روابط زوجین، علائم دیگری را که ممکن است برای شما مهم نباشند فهرست می کند:

• او به اندازه شما برای روابط ارزش قائل نیست.
• نسبت به خود یا زندگی خود علاقه یا کنجکاوی نشان ندهید.
• برنامه های او برای رابطه شما متفاوت است.
• هرگز نظر یا نظر خود را نپرسید.
• او نسبت به تأثیرات رفتار خود بر شما بی تفاوت است.
• به درخواست شما برای تغییر رفتار او پاسخ دهید.

در برخی موارد، این رفتارها در مواقعی اهمیت چندانی ندارند. این ممکن است به این دلیل باشد که دیگران روز سختی را سپری می‌کنند یا نیاز به حمایت دارند، و اگر اصلاً احساساتی نیستند، نشانه مهمی است که باید مراقب آن باشید. ملیسا زاویسا، مددکار اجتماعی بالینی، نمونه‌هایی از مکالمات را به اشتراک می‌گذارد که ممکن است برای افرادی که در یک رابطه نادیده گرفته شده‌اند آشنا باشد:

شما: “من تازه فهمیدم همسر سابقم ازدواج کرده است. شوکه و غمگین هستم.”
دوست شما: “چرا هنوز برای شما مهم است؟”

شما: “وای، یک روز، به نظر می رسد هیچ چیز برای دخترم یا محل کار خوب پیش نمی رود.”

دوست شما: “تو حداقل یک شغل یا دختر داری.”

شما: “من کارهای زیادی برای انجام دادن دارم و مطمئن نیستم که چگونه می توانم همه چیز را انجام دهم.”
همسرتان: «مثلاً فکر می‌کنید کار زیادی دارید؟ نمیدونی من چقدر کار میکنم من دارم! “

شما: “من واقعاً نگران وضعیت کار هستم.”
شریک زندگی شما: “بگذارید نفس بکشم. این نگرانی بزرگی نیست.” شما فقط باید با آن کنار بیایید.”

برخی افراد ممکن است احساسات شما را حدس بزنند، تحقیر کنند یا نادیده بگیرند. اما تفاوت بین نادیده گرفتن احساسات و عدم درک آنها چیست؟ والترز می‌گوید اگر کسی بخواهد شما را درک کند، اگر در میانه مشاجره باشید به صحبت کردن با شما ادامه می‌دهد. اما برخی از افرادی که با تروما یا سایر مشکلات سلامت روان زندگی می کنند ممکن است نتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. آنها ممکن است به شما علاقه مند شوند. اما آنها ابزار لازم برای ایجاد ارتباطات معنادار را ندارند. این یک انتخاب شخصی نیست. این نتیجه شرایطی است که آنها در زندگی با آن روبرو هستند.

نشانه های رابطه عاطفی یک به یک

برای برخی، بی احترامی به دیگران نشانه ضعف در شفقت آنهاست. به طور خلاصه، همدلی به این معناست که بتوانیم خود را به جای دیگران بگذاریم. وقتی کسی برای احساسات شما ارزش قائل نیست یا در رابطه شما با شما سرزنده نیست، ممکن است به این دلیل باشد که در همدلی ضعیف است. از دیدگاه روان‌شناختی، فقدان همدلی می‌تواند نشانه‌ای از برخی مشکلات سلامت روان باشد. اما این همیشه صدق نمیکند. تحقیقات انجام شده در سال 2019 نشان می دهد که برخی از افراد ممکن است به دلیل هزینه های عاطفی که ممکن است متحمل شوند، نسبت به دیگران دلسوزی نداشته باشند.

به گفته والترز، برخی از نشانه‌های عدم همدلی با دیگران می‌تواند این باشد که احساسات شما را سرکوب می‌کنند، از بحث کردن درباره احساساتتان اجتناب می‌کنند، مکالمه‌تان را قطع می‌کنند، و باعث می‌شوند صحبت نکنید، یا شما را به روشی تحقیرآمیز شرمنده می‌کنند. یا نه بگو. البته باید توجه داشت که این علائم در صورت مسری بودن نگران کننده هستند.

آیا نادیده گرفتن احساسات دیگران فقط یک موضوع شخصی است؟

برای یافتن پاسخ این سوال، باید نحوه واکنش و تعامل فرد با دیگری را ارزیابی کرد. توجه کنید که یک الگوی رفتاری وجود دارد. آیا شخص دیگری نیز احساسات مشابهی نسبت به آن شخص دارد؟ یکی از متخصصان می‌گوید: «شاید شخصی سابقه آسیب دیدگی داشته باشد و در اعتماد کردن به کسی مشکل داشته باشد، یا ممکن است با نوعی استرس دست و پنجه نرم کند که شما نمی‌دانید. در این صورت برای شما فرقی نمی کند و اگر تنها با شما این گونه برخورد می شود، ممکن است یک موضوع شخصی باشد.

صرف نظر از علت، ممکن است درک این نکته مفید باشد که افراد تغییر نمی کنند مگر اینکه بخواهند و گام های موثری در این مسیر بردارند. رفتار فرد ممکن است به شما بستگی نداشته باشد و مهم است که از خود نیز محافظت کنید.

وقتی کسی احساسات شما را نادیده می گیرد چه باید کرد؟

کاری که تصمیم می گیرید انجام دهید به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مواردی که باید در نظر گرفت امنیت روانی است. آیا فکر می کنید اگر احساسات خود را بیان کنید، دیگران متوجه می شوند و تغییر می کنند؟ یا نشان دادن ضعف باعث بدتر شدن حال شما می شود؟ در این شرایط، ممکن است لازم باشد هر بار که شخص نسبت به شما احساس می کند یا زمانی که او در کنار شما نیست، بررسی کنید. بیان احساسات به طور کلی بسیار مهم است. زیرا سرکوب احساسات می تواند منجر به استرس بیشتر شود. اما این بدان معنا نیست که باید با آن شخص این کار را انجام دهید.

ارجاع به دوستان یا درمانگران دیگر ممکن است مفید باشد. بیان احساسات واقعی خود – چه در یک مکالمه رو در رو، یادداشت برداری یا صحبت با یک درمانگر – کلید سلامت و رفاه کلی شماست. اگر تصمیم دارید احساسات خود را بیان نکنید و به آنها بچسبید، شاید بهتر باشد به دلایل خود نگاه کنید.

با فردی که به او اعتماد دارید یا یک درمانگر صحبت کنید. به این ترتیب می توانید آنچه را که در یک رابطه می خواهید پیدا کنید و افرادی که به شما علاقه دارند این نیاز را تشخیص دهند. وقتی برای شما مشخص شد که در یک رابطه چه می خواهید، چه کاری باید انجام دهید. نیز بیان کرد.

اگر می خواهید مستقیماً با طرف مقابل چت کنید، می توانید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید

احساسات خود را بررسی کنید و چارچوب خود را مرور کنید.

به رابطه خود با این شخص و نقشی که او در زندگی شما ایفا می کند فکر کنید و لیستی از چیزهایی که آن شخص به زندگی شما اضافه می کند تهیه کنید.

تصمیم بگیرید که چه کاری می خواهید انجام دهید. برای مثال، زمانی را برای بحث در مورد آنچه در آن شخص می بینید اختصاص دهید. از قبل در مورد آن فکر کنید و آنچه را که می خواهید در مورد آن بگویید بنویسید. نگرانی های خود را به اشتراک بگذارید و سپس به حرف های دیگران گوش دهید و برای واکنش های مختلف آماده باشید.

به یاد داشته باشید که احساسات، افکار و رفتارهای شما متعلق به شما و دیگران است.

هنگامی که دو موضوع خود را به اشتراک گذاشتید، تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید ادامه دهید.

ممکن است شرایط حل شود و به رابطه خود ادامه دهید یا به مشاجره منجر شود، در این صورت هر دو باید آرام باشید و بعداً دوباره صحبت کنید.

در برخی موارد، ممکن است بخواهید راه های دیگری را برای برقراری ارتباط امتحان کنید. برای مثال، ممکن است بتوانید راحت تر از طریق نامه یا ایمیل با هم ارتباط برقرار کنید. شما یا آن شخص ممکن است تصمیم به پایان دادن به رابطه بگیرید. اگر یک رابطه به پایان رسید، به خود فرصت غمگینی بدهید.

اگر در گذشته سعی کرده اید با آن شخص برخورد کنید و رفتار او تغییر نکرده است، ممکن است لازم باشد تعیین کنید که آن شخص از این به بعد چه نقشی در زندگی شما ایفا می کند. گاهی ممکن است نقشی در آن شخص در زندگی خود نداشته باشید. مثلاً آن شخص همکار شماست. در این مواقع مهم است که نیازهای عاطفی خود را برآورده کنید و بدانید که نمی توانید آن فرد را از زندگی روزمره خود حذف کنید.

آماندا انلو، مشاور حرفه ای در ایالات متحده می گوید: «حتی اگر آنچه را که از دیگران می خواهیم دریافت نکنیم، همیشه می توانیم به خودمان این هدیه را بدهیم که به نیازهای عاطفی خود توجه کنیم. وی افزود: خودباوری با ایجاد محیطی امن و پایدار می تواند گامی قدرتمند در جهت تفاهم باشد، حواس پنج گانه خود را بررسی کنید و چیزی را بیابید که هر کدام را آرام کند.

منبع: psychcentral

[ad_2]

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان