(ویدئو) طالبان آغوش بزکشی را باز کردند


سومین دوره لیگ برتر بزکشی افغانستان با قهرمانی قندهار به پایان رسید. دیدار نهایی این مسابقات بین تیم های قندهار و کندز برگزار شد. قندهار 2-0 قندوز را شکست داد.

به گزارش فرارو، این مسابقات روز گذشته به پایان رسید و 16 تیم بزکشی از استان های مختلف به رقابت پرداختند. احمدالله واثق، رئیس تلویزیون ملی که از سوی طالبان منصوب شده است، گفت که در سال های گذشته قانون بزکشی در این بازی اعمال نشده بود و مقامات نتایج مسابقه را به طور مساوی اعلام کرده بودند.

طالبان که در زمان حکومت خود از سال 1996 تا 2001 آن را ممنوع کرده بود، از زمان بازگشت بزکشی به قدرت در ماه اوت، آن را پذیرفته است.

قیس حسن، مالک تیم برنده در قندهار، به خبرگزاری فرانسه گفت: «متاسفانه بزکشی قبلاً اجازه نداشت و فقط در ولایاتی پخش می شد که طالبان در آن حکومت نمی کردند. امروز خوشبختانه بزکشی نه تنها در سراسر افغانستان، بلکه توسط دولت امارت اسلامی نیز منتشر شده است.

این ورزش هم چشمگیر و هم خشن است. هر دو تیم با شش سوار در یک طرف مبارزه می کنند تا لاشه حیوان سر بریده را با هدف انداختن آن به دایره اشغال کنند.

بزکشی برای قرن ها با تغییرات جزئی در آسیای مرکزی انجام می شده است. به جای بز، از پوست لاشه 30 کیلوگرمی استفاده شد، اما مهارت های لازم رقابت باقی است.

صدمات در میدان بسیار شایع است و گاهی اوقات اسب ها و سواران به زمین می افتند و در بازی فینال بزکشی افغان یکی از اعضای تیم کندز دچار شکستگی بینی شد اما این بازیکن 50 ساله به میدان بازگشت.

قندهار و قندوز نیز سال گذشته به فینال راه یافتند، اما این مسابقه پس از 40 دقیقه اخطار به دلیل هشدار امنیتی لغو شد.

این بار، شش ماه پس از بازگشت طالبان به قدرت، این مسابقه با همان تدابیر برگزار شد.سخت جنگجویان طالبان. در حالی که حضار منتظر شروع مراسم بودند، سرود از طریق سیستم اعلام عمومی پخش شد و پرچم طالبان سفید به باد رفت.

این رویداد تجاری نیز می باشد. بیلبوردهای بزرگی روی زمین نصب شده بود و سوارکاران کلاه ایمنی با چهره های رنگارنگ به سر می کردند که روی برخی از تبلیغات ورزشی قرار می گرفت.

ورزشکاران آنها را چاپگر می نامیدند و شش چاپگر از هر تیم با شش اسب مسابقه می دادند. در مسابقه بزکشی چاپخانه داران سعی می کنند یک بز بی جان به وزن حدود سی و پنج کیلوگرم را در دایره ای به نام حلقه حلال بیندازند.در مسابقه بزکشی چاپگرهای ماهر و اسب های قوی رمز موفقیت این تیم هستند.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances