پروزاک یا قرص فلوکستین چیست؛ موارد مصرف و عوارض فلوکستین – چطور

بر اساس یک مطالعه در سال 2020، احتمال بروز عوارض ترک شدید و ناگهانی فلوکستین کمتر است. از طرفی مصرف این ماده در دراز مدت و با افزایش دوز مصرف، منجر به بروز نشانههای شدید روانی میشود و نه تنها بیقراری و اضطراب فرد افزایش مییابد، بلکه علایمی مانند توهمهای دیداری و شنیداری نیز نمایان میشود. با مصرف شیشه انواعی از هذیان نیز به وجود میآید؛ مانند آن که فرد احساس کند اشخاصی او را تعقیب میکنند یا قصد قتل او را دارند یا افکار عجیبتر دیگری مانند این که فرد فکر میکند اشخاصی دارند ذهن او را از فکر خالی میکنند یا بدون آن که او افکارش را بر زبان بیاورد دیگران متوجه افکار او میشوند و به این گونه زندگی فرد عذابآور میشود. بسیار مهم است که مصرف دارو را تا زمانیکه پزشک تجویز کرده ادامه دهید، حتی اگر فکر می کنید که مشکل شما بهبود یافته است. در صورت نگرانی با پزشک خود در رابطه با باروری صحبت کنید. در صورت بروز علائم واکنش آلرژیک به فلوکستین(کهیر، دشواری در تنفس، تورم در صورت یا گلو) یا واکنش شدید پوستی(تب، گلودرد، سوزش چشم، درد پوست، بثورات پوستی قرمز یا بنفش، تاول و لایه برداری) سریعا به پزشک مراجعه کنید.

فلوکستین برای چیست

بنابراین نمیتوان توصیه کرد که آن را جایگزین درمانهای مؤثر موجود کنید. بنابراین ریسپریدون را اضافه میکردم ولی حالش بدتر میشد تا این که دکتر جدید بردم گفتند تمام داروها قطع شود و فقط ۳۰۰ میلیگرم کوئتیاپین بدهید. در مواردی که وسواس با دوز بالای این داروها هم بهبودی نمییابد، اغلب از افزودن دارویی کمکی (که هم اکنون بیشترین شواهد اثربخشی به داروهای آنتیپسیکوتیک تعلق دارد) استفاده می­شود. بیماران مبتلا به اختلال وسواس اجباری به طور معمول از یک SSRI مانند پروزاک استفاده می کنند که بسته به نیاز یا شرایط فرد دارد. درحقیقت منع مطلقی برای مصرف این دارو در دوران بارداری موجود نیست اما براساس برخی گزارشاتی که از عوارض جانبی دیده شده که چندان هم تایید شده نیست، ترجیح داده می شود که از داروهای دیگر استفاده شود. فلوکستین (Fluoxetine) یک داروی ضد افسردگی از گروه مهارکنندههای بازجذب سروتونین است که استفاده از آن برای درمان افسردگی، اختلال وسواسی اجباری، اختلال هراس و پرخوری عصبی پذیرفته شده است.فلوکستین یک بازدارنده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) است. گاهی با داروهای دیگر به نام olanzapine برای درمان افسردگی ناشی از اختلال دو قطبی استفاده میشود. بنابراین بستری کردن این افراد و طی کردن مرحله ترک اغلب ضروری است و برای درمان باید دو اقدام مهم انجام شود؛ اول آنکه مصرف ماده قطع شود و دوم داروهایی برایشان تجویز شود که علایم روانی شدید را مهار کند.

ساعات مصرف قرص فلوکستین

وقتی او را بیشتر زیر نظر گرفتم متوجه شدم که شیشه مصرف میکند. داروهای بازدارنده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) مانند اسیتالوپرام، سرتالین، پاروکستین یا فلوکستین برای تاخیر در انزال مصرف میشوند. در داروی پاروکستین، مصرف روزانه یک قرص کافی میباشد، اثر این دارو به طور اختصاصی روی مغز اثر می گذارد و باعث افزایش مقدار سروتونین و در نتیجه درمان زود انزالی است. این کار را هفت روز پس از آخرین مقدار مصرف روزانه فلوکستین، شروع خواهید کرد. در مورد خطر وابستگی به این دارو باید تأکید کرد که این خطر در صورت مصرف خودسرانه آن در افراد غیر مبتلا به اختلال بیشفعالی وجود دارد. ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که در درمان افسردگی پس از رسیدن به بهبودی کامل، لازم است درمان دارویی تا مدتی که پزشک معالج بر اساس شرح حال کامل و نوع تشخیص تعیین می­کند برای جلوگیری از عود افسردگی ادامه یابد. همه نکات بالا در حالت کلی صدق می­کند و کسی که میتواند بهترین تصمیم را در مورد بیماری شما بگیرد پزشک معالج خودتان است.

درمان دارویی اختلال وسواس در مواردی که اختلال دوقطبیِ همراه وجود ندارد، با داروهای مهارکننده اختصاصی بازجذب سروتونین از قبیل فلوکستین (پروزاک)، سرترالین (آسنترا، زولوفت) و فلووکسامین (لووُکس) انجام می­شود. با این حال ممکن است در این مدت بهبودی کافی حاصل نشود که ظاهراً در مورد شما هم چنین پاسخی به درمان دیده می­شود. اما باید توجه کنید که در صورت تداوم و تشدید این علائم ممکن است به مشورت با پزشک نیاز داشته باشید. از پزشک خود بپرسید که چگونه فلوکستین را به درستی متوقف کنید. اما اگر وقتی یادتان آمد که فقط چند ساعت به وعدهی بعدی مانده است، فقط یک دُز مصرف کنید. چنانچه درباره مصرف این دارو به مشورت پزشکی نیاز دارید، میتوانید از مشاوره آنلاین مشوِرَپ استفاده کنید. برای اطمینان بیشتر همیشه باید درمورد تداخل داروهای تجویزی با سایر داروها، ویتامینها، گیاهان دارویی، مکملها و داروهای غیرتجویزی از پزشک معالجتان مشورت بگیرید. این دارو را با داروهایی مانند ضد افسردگیهای دیگر، تریپتوفان، رقیق کننده خون (وارفارین، کوادمین و جانتوهن)، داروهای اضطراب و اختلالات فکری (بوسپیرون، دزیپرامین و لیتیوم)، درمان میگرن و داروهای مخدرممکن است ایجاد تداخل کند. فلوکستین ممکن است باعث ایجاد یک بیماری شود که بر ریتم منظم قلب تاثیر میگذارد. در 10 الی 15 سال اخیر مطالعات بیشماری در زمینه درمان دارویی با داروهای مختلف گزارش شده که به طور مرکزی (مغز) یا محیطی (دستگاه تناسلی) موجب کنترل و به تاخیر انداختن انزال میگردد.

قرص فلوکستین 20

هر یک از موارد بالا که دلیل بروز رفتار کندن مو باشد هدف درمان خواهد بود و در اغلب موارد، ترکیبی از درمان دارویی و رواندرمانی در کنار برقراری آرامش در خانواده و برطرف کردن تنشهای محیطی به نتیجه میرسد؛ هرچند ممکن است در آغاز، نیاز به چند ماه درمان حاد و مستمر داشته باشد. در 10 الی 15 سال اخیر مطالعات بیشماری در زمینه درمان دارویی زود انزالی گزارش شده که به طور مرکزی (مغز) یا محیطی (دستگاه تناسلی)، موجب کنترل و به تاخیر انداختن انزال میگردد. از طرفی مصرفکنندههای شیشه مانند سایر افراد وابسته به مواد، به هر طریق ممکن باید مواد مورد نیاز خود را تهیه کنند که در این راه ممکن است دست به خشونت یا دزدی زده و به اطرافیان آسیب وارد نمایند. اینها عوارض کوتاه و بلند مدتی است که میتواند برای افرادی که شیشه مصرف میکنند به وجود آید و نه تنها صدمات بسیاری به سلامت و زندگی فرد وارد کند بلکه تحمل او را از سوی اطرافیان نیز بسیار سخت گرداند. فلوکستین – https://www.pishboro.ir/%D9%81%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86 – یکی از داروهای موثر در درمان افسردگی است که در حال حاضر در اشکال مختلفی شامل کپسول، کپسول تأخیر در انتشار، قرص و محلول وجود دارد.

6. مصرف این دارو در دیابتیها ممکن است باعث اشکال در کنترل قند خون شود. در مورد خطرات احتمالی استفاده از این دارو با روان درمانگر صحبت کنید. در این مورد میتوانید با داروساز یا شرکت دفع زباله محلی مشورت کنید. اما به هیچ وجه نباید خودسرانه به قصد کاهش وزن اقدام به مصرف این دارو کنید و حتما با پزشک مشورت لازم را داشته باشید. اگر شما نیز قصد مصرف فلوکستین برای ترک شیشه را دارید به هیچ وجه این دارو را به صورت خودسرانه مصرف نکنید و حتما از یک پزشک حاذق، کمک بگیرید. داروی فلوکستین (Fluoxetine) که افراد آن را با نام تجاری پروزاک (Prozac) نیز می شناسند نوعی داروی ضدافسردگی و متعلق به گروه مهارکنندههای بازجذب سروتونین (SSRI) است. ۴- اگر داروهای ضدتشنج شما هر دو برای کنترل بیماری صرع تجویز شدهاند (و نه صرفاً به منظور درمان اختلال دوقطبی)، ادامه مصرف آنها در روزهای اجرای الکتروشوک لازم است؛ مگر آن که به دلیل دیگری پزشک معالج قطع مصرف آنها را ضروری بداند. » و «اختلال دوقطبی قابل درمان است» را ببینید. به هر حال لازم است که ابتدا بررسی کاملی از نظر افکار، رفتار و هیجانات انجام شود تا اگر بیماری مشخصی مانند اختلال افسردگی، اختلال انطباقی، یا انواع اختلالات اضطرابی بروز کرده در اولین فرصت درمان متناسب شروع شود.

عوارض فلوکستین در دراز مدت

سؤال ۸: پسری ۲۲ ساله دارم که از ۶ ماه پیش رفتار و اخلاق او شروع به تغییر کرد. امروزه از این دارو برای درمان انزال زودرس یا همان زود انزالی و همچنین لاغری و کاهش وزن استفاده می شود.از محبوبیت این دارو همین بس که در سال ۲۰۰۷ بیش از ۲۲ میلیون نسخه از این دارو در آمریکا توسط پزشکان برای بیماران تجویز شده است. پاسخ سایت روانپزشکان: متأسفانه مصرف شیشه چند سال است که دامنگیر افرادی که به سمت اعتیاد گرایش دارند و به ویژه جوانان شده و بسیاری از بخشهای روانپزشکی بیمارستانها برای درمان توهم ناشی از استعمال شیشه اشغال شده است. دوز عادی برای بزرگسالان جهت درمان افسردگی، با 20 میلی گرم (mg) در روز شروع می شود، به صورت خوراکی و در هنگام صبح مصرف می شود. بعد از گذشت یک هفته، پزشک احتمالاً دوز شما را به 20 میلی گرم در روز افزایش دهد. زمان تغییر دوز: پزشک ممکن است میزان مصرف فلوکستین را تا 50 میلی گرم در روز افزایش دهد که ممکن است میزان مصرف اولانزاپین شما را تا 20 میلی گرم در روز افزایش دهند. در بعضی موارد این دستورها میتواند بسیار خطرناک باشد؛ مانند آن که از فرد درخواست شود که خودکشی کند یا به فرد دیگری آسیب بزند یا از جای بلندی بپرد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
تعمیرات پرینتر: راه حلی موثر برای مشکلات چاپگرها
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
تماس با ما