پس از یک ماه فوران بی وقفه، خورشید قوی تر و قوی تر می شود مسیر – زومیت


طی چند هفته گذشته، ستارگان منظومه ما بسیار شلوغ شده اند و در این مدت انفجارهای پلاسمایی بزرگی را در فضا منتشر کردند. شاید شگفت انگیزترین آنها انفجار عظیم تاج خورشیدی و آتش بازی های عظیمی بود که درست قبل از نیمه شب 15 فوریه در سراسر خورشید منفجر شد. از نظر اندازه، این احتمالاً قوی ترین انفجار خورشیدی در شراره های لایه X است.

از آنجایی که شعله ها و جرم های خورشیدی (CME) به زمین سرایت نمی کنند، بعید است که بتوانیم اثرات مرتبط با این طوفان زمین شناسی را ببینیم. این طوفان زمانی رخ می دهد که خورشید در جو زمین منفجر شود. یکی از پیامدهای چنین طوفانی در صورت برخورد با جو زمین، تداخل ارتباطات و نوسانات شبکه و شفق قطبی است. اما شدت این فعالیت نشان می دهد که طوفان ممکن است در آینده رخ دهد. ژ ژائو در دانشگاه استنفورد، گروه هلیوسیسمولوژی می گوید:

این طوفان دومین منطقه متحرک فراسوی خورشید پس از طوفان سپتامبر 2017 است. اگر شدت این ناحیه در طول چرخش حفظ شود و به سمت سطح هدایت شود، می توانیم شعله های مهیج را ببینیم.

طبق گزارش SpaceWeatherLive که فعالیت های خورشیدی را دنبال می کند، خورشید هر روز در ماه فوریه فوران می کند، این فوران ها در برخی روزها با شعله های آتش همراه بوده است. این شعله‌ها از نظر انرژی دومین شعله در گروه M هستند: یک شعله M1.4 در 12 فوریه، یک شعله M1 در 14 فوریه و یک شعله M1.3 در 15 فوریه. Five sparks M-Class نیز در ژانویه منتشر شد.

در 29 ژانویه، یک طوفان مغناطیسی متوسط ​​به ماهواره استارلینک برخورد کرد که 40 ماهواره را از مدار زمین خارج کرد. طوفان با یک مشعل نوع M. بسته به سرعت مواد همراه است، معمولا چند روز طول می کشد تا وسیله انفجاری خورشیدی به زمین برسد. شراره های دیگری که از اوایل فوریه منتشر شده اند در کلاس C هستند.

مقالات مرتبط:

اگرچه ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما افزایش فعالیت خورشید در دوره های اوج خورشیدی طبیعی است. این بازه فعال ترین زمان چرخه خورشیدی است. خورشید معمولاً یک چرخه فعالیت یازده ساله دارد. هر چرخه دارای حداکثر و حداقل محدودیت است. چرخه خورشیدی با میدان مغناطیسی خورشید تعریف می شود که هر یازده سال یک بار می چرخد ​​و موقعیت قطب شمال و جنوب خورشید را تغییر می دهد.

حداقل خورشید که توسط حداقل سطح لکه های خورشیدی و فعالیت گدازه های خورشیدی تعیین می شود، پایان یک چرخه و آغاز چرخه دیگر را تعیین می کند و زمانی رخ می دهد که میدان مغناطیسی خورشید در ضعیف ترین حالت خود باشد. به همین دلیل میدان مغناطیسی خورشیدی فعالیت آن را کنترل می کند. لکه های خورشیدی مناطق موقتی با میدان های مغناطیسی قوی هستند. با این حال، دلیل جرم تاج خورشیدی که باعث شراره ها می شود، جدا شدن و اتصال مجدد خطوط میدان مغناطیسی است. آخرین خورشید گرفتگی در 19 دسامبر رخ داد. پیام نقل قول از حساب توییتر Halo CME:

دو نور خورشیدی 12 فوریه 2022 آنقدر چشمگیر بودند که انیمیشن زیر را ساختم. اما موقعیت غربی اولیه آنها مانع از تأثیرات جغرافیایی می شود. در حادثه بعدی فقط قسمت دوم قسمت جنوبی منفجر شد و در شمال آتش گرفت و تاثیر جهانی دارد.

لکه های خورشیدی معمولاً زمانی ایجاد می شوند که میدان مغناطیسی خورشید پیچ ​​خورده باشد. این به این دلیل است که استوای خورشیدی سریعتر از سایر عرض های جغرافیایی می چرخد. در حال حاضر، 111 لکه خورشیدی در افق وجود دارد. با این حال، همه آنها انواع حرکت فوری نیستند.

اوج خورشیدی در حدود جولای 2025 رخ خواهد داد. پیش بینی فعالیت هر چرخه دشوار است. زیرا علت این فعالیت ها هنوز مشخص نیست. اگرچه تخمین زده می شود که این حرکت 11.07 سال از سن سیاره باشد، اما دانشمندان در سال 2020 شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد خورشید ممکن است وارد قوی ترین چرخه ثبت شده شود. در هر صورت، باید دید که آیا روند فعلی چرخه خورشیدی ادامه خواهد داشت یا خیر.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances