چرا محمد بن سلمان به تلفن بایدن پاسخ نداد؟

[ad_1]

روآرو محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی می داند که کشورش در وضعیتی است که غرب امروز می خواهد و می تواند بایدن را نجات دهد.

آیا عربستان سعودی از واشنگتن دور است؟ بنا بر گزارش ها، محمد بن سلمان از تماس تلفنی با جو بایدن امتناع کرد زیرا می خواست عربستان سعودی نفت بیشتری تولید کند، زیرا غرب به دنبال گزینه های انرژی روسیه بود.

تاکنون بزرگترین صادرکننده نفت جهان درخواست واشنگتن برای افزایش تولید نفت را رد کرده است. پیش از حمله روسیه به اوکراین در اواسط فوریه، ایالات متحده از اوپک خواست، از جمله عربستان سعودی یکی از اعضای کلیدی است که نفت بیشتری تولید می کند تا رشد را کاهش دهد. با این حال، اوپک تایید کرده است که تولید خود را در ماه آوریل به 400000 بشکه در روز افزایش خواهد داد که توافق شده است.افزایش همکاری بین اعضا قبل از تهدید حمله روسیه به اوکراین. امارات گفته است که امیدوار است تولید خود را افزایش دهد، اما سعودی ها هنوز چراغ سبز نشان نداده اند.

او را انکار می کند و او را به عنوان رهبر واقعی عربستان سعودی (یعنی تا زمانی که نفت عربستان می خواهد) به رسمیت نمی شناسد. دولت بایدن معتقد است که «محمد بن سلمان» در ترور «جمال خاشقجی» روزنامه نگار «واشنگتن پست» در سال ۲۰۱۸ دست داشته است، به طوری که به جای ولیعهد عربستان، اغلب پادشاه سابق است. از عربستان سعودی

در سال 2019، بایدن، نامزد ریاست جمهوری، گفت که مایل است با عربستان سعودی به عنوان یک “دولت متقلب” رفتار کند. جرد کوشنر، داماد ترامپ، رابطه نزدیکی با محمد بن سلمان دارد و دولت ترامپ بیشتر به جنگ عربستان در یمن نگاه می کند و اقدامات ریاض علیه یمن را نادیده می گیرد.

نتیجه همکاری پایدار ایالات متحده با بزرگترین صادرکننده نفت جهان است. در همین حال، بایدن با تعهد به پایان دادن به «همه عملیات انبوه آمریکا در جنگ یمن» به قدرت رسیده است. این در عمل به معنای کاهش 75 درصدی واردات تسلیحات عربستان سعودی است. امارات و عربستان سعودی هفته گذشته مورد حمله موشکی شورشیان حوثی یمن با حمایت ایران قرار گرفتند و مورد حمایت ایالات متحده قرار نگرفتند.

در همین حال، دیپلمات های آمریکایی مشتاق احیای توافق هسته ای با ایران هستند. لازم به ذکر است که بایدن در زمانی که معاون اوباما بود، مسئول سیاست خارجی بود. در خاورمیانه، او سیاست اوباما را دنبال می کند: ایجاد دوستی بهتر با ای ران و رد عربستان سعودی. دیپلمات های آمریکایی ماه هاست که برای مذاکره درباره توافق هسته ای با ایران در وین هستند.

در صورت امضای این توافق، ایران ممکن است نفت بیشتری به ایالات متحده بفروشد که ضرر خواهد بود. اگر آمریکا می خواهد صادرکنندگان نفت رقیب را احیا کند، چرا محمد بن سلمان به تقاضای بایدن برای نفت بیشتر پاسخ می دهد؟

عربستان سعودی علاوه بر افزایش رویارویی آمریکا، دلایل اقتصادی نیز برای عدم تبعیت از تمایل بایدن برای افزایش تولید نفت دارد. اگر ایالات متحده و اروپا بدون حمایت از روسیه جدا شوند، ریاض می تواند نفت را با قیمت های بالا بفروشد.

چرا محمد بن سلمان خواهان کاهش قیمت نفت است؟ افزایش قیمت نفت دستور کار اصلی اصلاحات او، چشم انداز 2030 را تقویت خواهد کرد. جواهرات طراحی او نئوم است، یک شهر جدید دریای سرخ با یک هایپرلوپ 168 کیلومتری به نام The Line.

اکنون به نظر می رسد عربستان سعودی به مسکو کمک می کند نه واشنگتن. پادشاهی با تولید نکردن نفت بیشتر، توقف فوری صادرات از روسیه را برای کشورهای غربی دشوارتر می کند. البته دوستی کرملین و ریاض ضعیف است: چرا عربستان سعودی باید به رحمت رئیس جمهور روسیه نگاه کند، کشوری که بزرگترین رهبر سیاسی تحت حمایت ایران، بشار اسد را در جریان جنگ داخلی در سوریه نجات داد؟

اگر غرب واردات نفت از روسیه را بدون حمایت ممنوع کند، عربستان سعودی می تواند این شکاف را پر کند. اگر جو بایدن به رد عربستان سعودی ادامه دهد، آمریکایی ها در پمپ بنزین احساس درد خواهند کرد. پس از سال‌ها آشفتگی در بخش‌هایی از غرب، محمد بن سلمان ممکن است در آستانه به رسمیت شناختن بیشتر از سوی ایالات متحده و کشورهای غربی باشد. او اکنون می داند که قدرت های غربی در جایی هستند که او می خواهد و آنها عربستان سعودی را می خواهند.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
تعمیرات پرینتر: راه حلی موثر برای مشکلات چاپگرها
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
تماس با ما