چند درمان خانگی برای سرفه طبیعیبه نظر می رسد امسال بهار به زودی می آید. این را می توان از گرم شدن هوا و تغییرات مرتبط در ظاهر گیاهان فهمید. سرمای زمستان و تغییر درجه حرارت و خشکی هوا احتمال سرفه را افزایش می دهد که قطعا در این دوران تاج گذاری مشکل ساز است.

به گزارش همشهری، شیوع ویروس کرونا ما را بیشتر نگران سرفه کرده است. اما سرفه چیست؟ به طور کلی، سرفه شایع است. به گزارش هلث لاین، سرفه ناشی از اسپاسم در عضلات گردن است و می تواند به عاری شدن گلو از مخاط و سایر محرک ها کمک کند، اما از سوی دیگر، سرفه های مداوم می تواند نشانه آلرژی، عفونت ویروسی یا باکتریایی باشد. .

شاید جالب باشد بدانید که GERD همچنین می تواند باعث سرفه شود. سرفه های ناشی از سرماخوردگی، آلرژی و عفونت سینوسی را می توان با انواع داروها درمان کرد. عفونت های باکتریایی نیاز به آنتی بیوتیک دارند.

با این حال، برای کسانی که دوست ندارند از مواد شیمیایی استفاده کنند، داروهای خانگی زیادی وجود دارد که مفید هستند.

قدرت عسل در درمان سرفه و سرماخوردگی

به گزارش سیانان، تحقیقات نشان داده است که عسل در درمان سرفه و سرماخوردگی بیش از هر داروی موجود (بر پایه دکسترومتورفان) قدرت دارد. آرام بخش عسل و آب لیمو می تواند به رفع نفخ کمک کند، بنابراین با مخلوط کردن حداکثر 2 قاشق غذاخوری عسل با چای گیاهی یا آب گرم و لیمو می توانید داروهای خانگی تهیه کنید. همچنین می توانید به راحتی یک قاشق عسل بنوشید یا آن را روی میان وعده برای نان بمالید.

رفع سرفه با نعنا

خواص درمانی اسانس ها از دیرباز در دوران باستان شناخته شده است. منتول موجود در نعناع فلفلی گلو را تسکین می دهد و به عنوان یک ضد عفونی کننده به تجزیه مخاط کمک می کند. شما می توانید با نوشیدن چای نعناع فلفلی یا فرمول معطر نعناع به کاهش سرفه کمک کنید. برای انجام این کار، 3 یا 4 قطره عصاره یا روغن نعناع را به حدود نیمی از آب معدنی اضافه کنید، حوله خود را بردارید و مستقیماً بالای آب نفس عمیق بکشید.

رفع سرفه و گلودرد با آویشن

یک مطالعه منتشر شده در مجله مشهور Central PubMed نشان می دهد که اسانس استخراج شده از برگ های آویشن مخلوط با پیچک می تواند در کوتاه مدت به تسکین سرفه و همچنین برونشیت کمک کند. این برگ ها حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئیدها هستند که عضلات گردن درگیر را شل کرده و التهاب را کاهش می دهد. برای تهیه دمنوش آویشن کافی است 2 قاشق چایخوری برگ آویشن خرد شده را در 1 فنجان آب جوش به مدت 10 دقیقه بجوشانید و بعد از صاف کردن بنوشید.

به یاد داشته باشید که اگرچه ویروس کرونا مدت زیادی است که وجود دارد، اما همچنان باید سرفه خود را کنترل کنیم و فاصله فیزیکی و اجتماعی خود را حفظ کنیم تا این همه‌گیری در سریع‌ترین زمان ممکن شیوع پیدا نکند.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances