چند روز تا کنکور ۱۴۰۱ زمان است

پایه روش های مطالعاتی SQ3R هست و این روش به صورت کلی بیان شده و مراحل اضافه شده به این روش مطالعه اگه به شما کمک می کنند و برای بهبود یادگیری نقش موثری دارند، می تونی ازشون استفاده کنی. توی این مرحله، به دقت و با تمرکز کامل درس رو مطالعه کنید. در اینجا لازمه که مفاهیم درسی رو کاملا درک کنید. هنگامی که با استفاده از روش های مطالعه و یادگیری درسی رو یاد گرفتید، همون روز یک بار دیگه مرور کنید و مطمئن بشید که اون مبحث رو خوب یاد گرفتید. در آخرین قدم ازبهترین روش درس خواندن و تکنیک های مطالعه باید مطالب خونده شده رو مرور کنید. سپس در پایان هفته و همچنین پس از یک ماه مجددا اون مبحث رو مطالعه کنید و برای هر درس و هر مبحث، این روش مرور رو که جزئی از بهترین روش مطالعه دروس هست تکرار کنید. در این مقاله از دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا درباره بهترین روش مطالعه دروس با متد SQ3R صحبت کردیم که یکی از بهترین روش های مطالعه در دنیا محسوب میشه. در نهایت، این باعث افزایش یادگیری و بهره وری شما از مطالب تدریس شده در کلاس میشه.

مثل اینکه چند ساعت مدرسه هستی؟

باعث افتخار تیم بارسا ست که مطالب برای شما مشاور کنکور زاهدان مفید بوده. هم باید از بهترین روش مرور دروس استفاده کنید تا مطالب در ذهن شما ثبت بشه.امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشه. ذهن شما تمایل داره اطلاعاتش رو از دست بده؛ ولی اگه شما مطالب رو به درستی مرور کنید و حافظه شما قوی باشه، چرا باید اونها رو فراموش کنید؟ با اجرای این روش میتونید اطمینان پیدا کنید که درس خونده شده رو فراموش نخواهید کرد. این مسئله شبیه به اینه که شما یک ماشین رو در سربالایی هُل میدید و پس از اینکه نصف بیشتر مسیر رو طی کردید، میایستید تا کمی استراحت کنید. مثل اینکه چند ساعت مدرسه هستی؟ اما اینقدر معطل میکنید تا اینکه ماشین رو به پایین حرکت میکنه و به نقطه شروعش برمیگرده.بیشتر بخوانید: منحنی ابینگهاوس چیست و چطور باعث جلوگیری از فراموشی مطالب میشود؟ این مرحله از بهترین روش درس خواندن باعث میشه موضوع مورد مطالعه در ذهن شما حک بشه.

اگه موقع پیش مطالعه یک درس، از مباحثش سوال طرح کنید، باعث رشد خلاقیتهای شما و آشنایی با شیوههای طراحی سوالات مختلف (سوالات تستی، صحیح و غلط و…) میشه. بنابراین برای بهره مندی از یک روش مطالعه صحیح متن کتاب درسی یا جزوهتون رو به دقت مطالعه کنید و تمریناتش رو حل کنید. استدلال این افراد هم در واقع این هستش که وقتی گزینه ها روی بررسی می کنید ممکنه چند تا نکته جدیدتر یاد بگیری یا مثلاً راه حلی که در واقع بلد نبودی رو یاد بگیری. درواقع مغز حدود 75% از چیزی که یاد گرفتهاید رو پس از یک روز فراموش میکنه. البته اینطور نیست که شما تمام اطلاعات و مطالب درسی رو فراموش کنید؛ ولی مقدار زیادی از اونها فراموش خواهند شد. تا هفت روز پس از ارسال اولین sms توسط شما به شماره پیامک مشاور، در صورت نارضایتی شما از عملکرد مشاور و به جا بودن انتقادات شما (اثبات ضعف عملکرد مشاور) به شرطی که هنوز هیچ برنامه درسی از مشاور دریافت نکرده باشید، سی روز بعد از اعلام انصراف شما کل هزینه پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده خواهد شد.

مشاور کنکور نی نی سایت

به عبارتی نیاز نیست که مطالب کتاب درسی یا جزوه رو دقیقا مثل متن اونها بازگو کنید. پس از خوندن دقیق موضوع، شما نیاز دارید نکاتی که یاد گرفتید رو بازگو کنید. در مرحله یادآوری باید مطالبی رو که از مرحله مطالعه دقیق (قدم سوم روش مطالعه SQ3R) آموختهاید، با زبان خودتون و به شیوهای که برای خودتون قابل فهم باشه، بازگو کنید. زمان بندی مطالعه بایستی جوری باشد که هر درس در جایگاه ارزشی خود قرارگیرد. خستگی مسیر و زمان لباس پوشیدن و . هندسه تخصص اصلی مهندس شاهانی می باشد به نحوی که طولانی ترین و زمان برترین تست های مربوط به هندسه را به راحتی حل می کنید. یعنی شما باید هم مطالعه دقیق و موثری داشته باشید تا مفاهیم درس رو به خوبی درک کنید. اگه از اطلاعاتی که در مراحل قبلی روش صحیح مطالعه بهدست آوردید هیچ استفادهای نکنید، از حافظه روزانه شما پاک خواهد شد. درست است که تاثیر دروس تخصصی بسیار بیشتر از دروس عمومی است؛ اما این به آن معنا نیست که نباید به دروس عمومی بهایی داده شود. آیا با فرض تأثیر معدل این هزارنفر، باز هم رتبه آن دو نفر به یک میزان افزایش یا کاهش نخواهد یافت؟

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
خرید عمده تیشرت مردانه: راهی برای تازیانه کردن استایل شما
تماس با ما