چگونه در بزرگسالی دوستان جدیدی پیدا کنیم؟

[ad_1]

یادت هست در دوران کودکی مان چقدر راحت دوست پیدا می کردیم؟ مهم نیست کجا زندگی می کنیم، پیدا کردن دوستان در پارک یا مدرسه آسان است. برخی از ما با فرزندانی که مادران و پدرانمان می‌شناختند و در خانواده‌هایمان از آنها مراقبت می‌کردند در تماس نزدیک بوده‌ایم.

به گفته Warrior-Mind، یافتن شغل برای ما در دوران کودکی هرگز سخت نبوده است. گاهی اوقات با یک نفر به طور اتفاقی بازی می کردیم و او دوستمان می شد و گاهی برای دوستی بیرون می رفتیم و بدون نگرانی از رد شدن پیشنهاد دوستمان از کسی می خواستیم که با ما همراه شود.

برخی از ما خواهران یا اقوام هم سن و سالی داریم که می‌توانیم با آنها بازی کنیم، بنابراین می‌خواهیم در ما دوستانی پیدا کنیم، هرگز جدی نیست.

گروه دیگر خیلی خجالتی بودند و ما هرگز پاسخ مثبت ندادیم و از ترس شنیده نشدن از کسی بخواهیم با ما بازی کند.

در نهایت مجبور شدیم بازی بچه های دیگر را تماشا کنیم و برخی از بزرگترها سر ما فریاد زدند: بچه های ساکت!

با شنیدن این جمله از بزرگان، «نه بگو» به شادی بازی، ناخواسته در ما قوی است. اما حالا که پیر شدیم چی؟ انسان حیوانی اجتماعی است و به همین دلیل زندگی گروهی و عبور از مرزهای روستاها، دهکده ها و رفتن به شهرهای بزرگ را انتخاب می کند.

حالا اگر در این شهرهایی که میلیون ها نفر در آن زندگی می کنند دوستانی نداشته باشیم، حق داریم که تنهایی و اندوه عمیق را تجربه کنیم.

تحقیقات نشان می دهد که افراد بعد از 25 سالگی به دنبال تغییر در زندگی خود هستند. تغییراتی مانند ازدواج، تغییر شغل، مهاجرت و حتی بچه دار شدن.

در کنار این بحران، نبود دوستان صمیمی فشار بیشتری به ما وارد می کند و گاهی تصمیم اشتباهی می گیریم که ریشه در نداشتن گروهی به نام «دوستان صمیمی» دارد.

در طول زندگی، ما اشتباهات خود را به گونه ای تصدیق می کنیم که هنوز احساس می کنیم خلأ ماست.

چگونه در بزرگسالی دوستان جدیدی پیدا کنیم؟

زمینه مرتبط با این یافته با موضوع ما، نتیجه مطالعه دیگری در این زمینه است: از حالت تعهد (مجرد، متاهل یا مطلقه)، کسانی که بیش از 10 یا 15 سال را در 45 سالگی ترجیح می دهند، بهتر است. سن 50 سال گزارش شده است. افرادی که دوستان زیادی دارند در سایر روابط آنها نیز تأثیر مثبتی دارند.

در اینجا نحوه قرار دادن یکی برای استفاده با دوستان بزرگسال خود آورده شده است:

1. ساختار ذهنی مناسبی داشته باشید

رفتار و گفتار ما ناشی از افکار و ارزش هایی است که در سر خود نگه می داریم. بهتر است شرایط خود را بسنجیم و ببینیم چه کسانی با شرایط و ساختار ما تناسب دارند.

بهتر است شرایط را برای خودمان روشن کنیم تا به دنبال دوستی های طولانی مدت باشیم. چون در دوستی نمی توانیم تاریخ انقضا را در نظر بگیریم.

. دور خود برج های آهنی نسازید

مراقب آنچه از دور می بینیم باشیم. اگر رفتارهای ناخواسته ای داریم که حواس دیگران را پرت می کند، باید تجدید نظر کنیم. به عنوان مثال، با صدای بلند صحبت کردن یا استفاده از کلمات نامناسب. می توانیم در این مورد از اطرافیان خود بپرسیم.

3. لیستی از افرادی که می خواهید با آنها دوست باشید تهیه کنید

به اطراف خود خوب نگاه کنید و ببینید آیا کسی در درون شما دوستی ایجاد می کند. دوستان علاقه مند به چت کردن نام آنها را یادداشت کنید و بیشتر به آنها توجه کنید.

4. در تقویم خود برای دوستان خود وقت بگذارید

برنامه ریزی یک روز در هفته برای دوستانتان به سه دلیل مهم است:

1) خلق و خوی خود را بهبود بخشید و به آینده امیدوار باشید

2) گذاشتن فضیلت در دل دوستت: «کسی دائماً با حرفش است و قرار ما را فراموش مکن»

3) دوستی

5. دعوت دوست خود را بپذیرید

همیشه باور نکنید که باید برای دیگران برنامه ریزی و اقدام کنید. گاهی اوقات بیرون از میز خود، برای سخنان دوستانتان ارزش قائل شوید و دعوت آنها را بپذیرید.

6. هیجان را امتحان کنید

به طور منظم و منظم عمل نکنید. با دوستان خود بیرون بروید، غذاها و بازی های جدید را امتحان کنید. اولین مورد همیشه در خاطرمان خواهد ماند و بهتر است با دوستانمان خوش بگذرانیم.

7. به جمعی که در حال و هوای شما هستند بپیوندید

برخی از جوامع از افرادی تشکیل شده اند که شما را جذب می کنند. مثلاً اگر به شعر علاقه دارید، در یک شب شعر شرکت کنید. اگر در سفر هستید، به یک تور گروهی و غیره بپیوندید.

8. با همکاران خود ارتباط برقرار کنید

ما یک سوم روز خود را در محل کار می گذرانیم و بهتر است اجازه دهیم همکارانمان دوست ما باشند و احساس راحتی کنیم. اطمینان حاصل کنید که کیفیت و کمیت کار شما به خطر نیفتد.

9. به یک گروه خواندن بپیوندید

برخی از گروه های مطالعه هستند که کتاب ها را با هم شروع و پایان می دهند. گاهی اوقات هفته ای یک بار دور هم جمع می شوند و درباره کتاب صحبت می کنند. اگر به مطالعه علاقه دارید، این انجمن ها را از دست ندهید.

10. در ورزش های گروهی شرکت کنید

ورزش سرگرم کننده است و ورزش گروهی افزایش می یابد. اگر به ورزش های گروهی علاقه دارید، در یکی از این باشگاه ها ثبت نام کنید.

11. کار داوطلبانه در مدرسه فرزندتان را بپذیرید

رفتن به مدرسه اغلب مستلزم شناخت والدین دوستان فرزندشان است و صحبت کردن با آن آسان است. شما به گرمی در مورد بچه ها صحبت می کنید.

مرحله آخر: برای دوستی هایی که ایجاد کرده اید تلاش کنید

در تمام این مراحل تلاش ارزشمندی کرده اید، اما پایداری دوستی به این مرحله آخر بستگی دارد. با دوستان خود ارتباط برقرار کنید و ملاقات کنید.

خود را به شبکه های اجتماعی محدود نکنید و از لذت یک ملاقات واقعی غافل نشوید. به یاد داشته باشید که دوستی باید تأثیر مثبتی در زندگی شما داشته باشد، بنابراین قبل از هر چیز ارزش های فکری خود را برای او روشن کنید.

[ad_2]

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان