کابل Displayport 2 برای جلوگیری از سردرگمی برچسب گذاری شده است – Zomit

[ad_1]

Display Port Standard استانداردی برای خروجی داده های ویدئویی است که توسط انجمن استانداردهای ویدئویی الکترونیکی (VESA) در سال 2006 توسعه یافته است. بیش از یک دهه بعد، در سال 2019، این انجمن نسل دوم استاندارد DisplayPort را معرفی کرد که پهنای باند بیشتری نسبت به قبلی ارائه می کند. نسل.

کابل یا پورت HDMI 2.1 هم اندازه نیست. همه سازندگان می توانند دستگاه های دارای پورت HDMI 2.x را به عنوان سازگار با HDMI 2.1 بدون نیاز به ویژگی های پیشرفته مانند سرعت انتقال داده (VRR) یا پهنای باند بالاتر برچسب بزنند.

به گفته Notebookcheck، خوشبختانه انجمن استانداردهای ویدیوی الکترونیکی (VESA) رویکرد دقیق تری را برای ارائه پورت های نمایشی که پهنای باند تا 80 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می دهند، اتخاذ کرده است.

این انجمن تلاش می‌کند تا شناسایی این کابل‌ها و مزایای آنها را برای کاربران آسان کند.

در تئوری، پهنای باند 80 گیگابیت در ثانیه به این معنی است که یک مانیتور 8K می تواند با فعال کردن HDR بدون استفاده از فناوری فشرده سازی، با فرکانس 60 هرتز کار کند. از سوی دیگر، یک کابل DisplayPort2 با پهنای باند کامل می تواند از چهار نمایشگر HDR با رزولوشن 4K و 60 هرتز یا مانیتور HDR با وضوح 4K و 240 هرتز پشتیبانی کند.

vesa-dp40-80-cables97

برخلاف HDMI 2.1، کابل های نمایشگر 2 پورت باید از پهنای باند کامل پروتکل پشتیبانی کنند. با تعریف جدید VESA، کابل DP40 از پهنای باند 40 گیگابیت بر ثانیه و کابل DP80 از پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند. VESA تاکید می کند که هر دو استاندارد با عقب سازگار هستند و می توانند استانداردها و قالب های گذشته را بخوانند و پخش کنند. سازندگان در حال حاضر کابل هایی را تولید می کنند که با پورت نمایشگر و پورت نمایش کوچک مطابقت دارند.

البته به نظر می رسد که VESA همچنان در حال آزمایش اولین دستگاه و نمایشگر با 2 پورت استاندارد است. در یک بیانیه مطبوعاتی، انجمن نمایش پورت 2 را به شرح زیر توصیف کرد:

پورت نمایش با بالاترین پشتیبانی از نرخ بیت (UHBR) سطح جدیدی از عملکرد را به ارمغان می آورد. پیاده سازی و ارائه یک تجربه نمایش کاربر پسند. با معرفی برنامه صدور گواهینامه UHBR، امیدواریم پذیرش ویدیوهای قدرتمندتر و محصولات نمایشی در سراسر اکوسیستم را تسریع کنیم. ما انتظار داریم که نتایج این پروژه مشابه دستاوردهای به دست آمده در پذیرش گسترده اکوسیستم نمایشگر HBR3 یا درگاه نمایشگر Alt Mode باشد.

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
تعمیرات پرینتر: راه حلی موثر برای مشکلات چاپگرها
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
تماس با ما