گوگل به طور رسمی اندروید 12L را برای دستگاه های با صفحه نمایش بزرگ – Zomit راه اندازی کرد


گوگل پیش نمایش اندروید 12L را در ماه اکتبر منتشر کرد. نسخه های سیستم عامل اندروید که برای دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگ مانند تبلت ها و گوشی های تاشو طراحی شده اند. به گزارش techcrunch، اندروید 12L هم اکنون به صورت رسمی معرفی شده است و ویژگی های آن باعث می شود تا به راحتی بتوان از سیستم عامل در این دستگاه ها استفاده کرد. گوگل اعلام کرده است که اندروید 12L در اواخر سال 2022 برای دستگاه های منتخبی از سامسونگ، لنوو و مایکروسافت منتشر خواهد شد.

فلسفه سیستم عامل Android 12L این است که کاربران تبلت ها و صدف های بزرگ از رابط کاربری بسیار بهبود یافته و بهبود یافته بهره مند خواهند شد و این برنامه به طور کلی تجربه بهتری را هنگام اجرا بر روی دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگتر ارائه می دهد.

به عنوان مثال، در Android 12L، سایه اعلان (تصویر پایین) از ناحیه قابل ارتقا برای نمایش تنظیمات سریع و اعلان‌های شما در قالب دو ستونی استفاده می‌کند. صفحه قفل همچنین از طرح بندی دو ستونی برای نمایش اعلان ها و ساعت ها استفاده می کند. سایر عناصر داخلی مانند تنظیمات نیز برای صفحه نمایش بزرگتر به روز شده اند. بنابراین بدون نیاز به ورود و خروج از هیچ بخش می توان تغییرات را انجام داد. برخی از تعاملات کلیدی نیز تغییر کرده اند، مانند قرار دادن یک کنترل پین و حالت قفل روی صفحه برای دسترسی آسان تر.

Android 12L همچنین یک نوار وظیفه جدید برای اجرا و جابجایی بین برنامه ها اضافه می کند. پیمایش اشاره ای به کاربران اجازه می دهد تا کارهایی مانند پیمایش در جدول قبل از صفحه، نمایش یا پنهان کردن نوار وظیفه، با استفاده از محافظ صفحه و کشیدن انگشت به بالا برای رفتن به خانه را انجام دهند.

مقالات مرتبط:

کاربران Android 12L اکنون می توانند برنامه ها را مستقیماً از نوار وظیفه به یک صفحه تقسیم شده بکشند و رها کنند یا از یک عملکرد جدید به نام نمای کلی «Split» برای تقسیم صفحه استفاده کنند. این بدان معناست که، برای مثال، می‌توانید در حین خواندن اخبار در مرورگر کروم وب را مرور کنید یا از Google Maps استفاده کنید یا ویدیوها را در YouTube تماشا کنید. البته، فرمت به اشتراک گذاری صفحه یک ویژگی جدید نیست. اما اکنون دسترسی در اندروید 12L آسان تر شده است و هیچ توسعه دهنده ای برای پشتیبانی از آن وجود ندارد.

در زیر می توانید ویدئویی از نحوه تقسیم کار برای اجرای یک پروژه متفاوت را تماشا کنید:

به طور کلی، Android 12L بهبودهای تصویر و تثبیت کننده را برای برنامه های پیکربندی نشده برای دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگ ارائه می دهد.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances