امیرعبداللهیان: ما از پایان جنگ در اوکراین حمایت می کنیموی گفت: ما از راه حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای پایان دادن به جنگ و تمرکز بر راه حل سیاسی حمایت می کنیم و آماده کمک به پیشبرد این روند هستیم.

به گفته حسین امیرعبداللهیان، سخنگوی وزارت امور خارجه، وی در تماس تلفنی با مولود چاووشو غ لو وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص این گام‌ها، تحولات اخیر روابط دو کشور از جمله برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد توجه طرفین را مورد توجه قرار داد. بحران اوکراین، مذاکرات و تبادلات. از دیدگاه ها

دو طرف ضمن تبریک به روسای جمهور ایران و ترکیه از سفر آتی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه استقبال کردند و بر توسعه روابط تهران – آنکارا تمرکز کردند.

وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوی تلفنی گفت: روابط دو کشور هیئت دو کشور هفته آینده به تهران و آنکارا برای ارتقای مشارکت راهبردی همه جانبه سفر خواهند کرد.

امیر عبداللهیان با آرزوی موفقیت در نشست شورای دیپلماتیک آنتالیا و نشست سه جانبه وزیر امور خارجه ترکیه، روسیه و اوکراین اعلام کردند که هیئتی از وزارت امور خارجه ایران در کنفرانس دیپلماتیک آنتالیا حضور خواهند داشت.

وی گفت: “ما خواستار یک راه حل سیاسی در اوکراین و یک ابتکار سیاسی برای پایان دادن به آن هستیم.”

Luavuşo .lu: تنبیه راه حل نیست

مولود چاووشو.لو وزیر امور خارجه ترکیه در این گفت وگوی تلفنی با تاکید بر گام های موثر و عملی در توسعه روابط دوجانبه با کمک روسای جمهور دو کشور، خواستار روابط حسنه دو کشور شد.

وزیر امور خارجه ترکیه در تشریح موضع کشورش در قبال مخالفت با تحریم ها علیه کشورها گفت: مجازات راه حل نیست.

چاووش اوغلو همچنین نسبت به تشدید بحران اوکراین و احتمال وقوع فاجعه، مسائل انسانی و افزایش پناهجویان و پناهجویان ابراز نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه از امیر عبداللهیان برای سفر مجدد به ترکیه دعوت کرد.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances