بخشی از مغز را که نقش مهمی در طنز بازی می کند و نمی تواند کلمات را روان تلفظ کند، شناسایی کنید – زومیت

[ad_1]

بیرون آوردن کلمات از مغز و سپس به زبان آوردن آنها از طریق دهان به گونه ای که دیگران بتوانند آن را درک کنند، فرآیندی فوق العاده پیچیده است. با این حال، در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که ما این کار را بدون فکر و به طور مداوم در زندگی روزمره خود انجام می دهیم. اخیراً دانشمندان به اکتشافات جدیدی در مورد بخش های مهم این فرآیند پیچیده دست یافته اند.

مغز ما دائماً آنچه را که می گوییم بر اساس آنچه می شنویم تنظیم می کند. به همین دلیل است که وقتی در یک محیط پر سر و صدا قرار می گیریم به طور غریزی و بدون توجه صدای خود را بلند می کنیم. مشکلات سیستم پاسخگویی این انسان پیشرفته می تواند منجر به اختلالاتی مانند لکنت زبان، اوتیسم، بیماری پارکینسون، اسکیزوفرنی و سایر اختلالات مغزی مشابه شود.

تحقیقات جدید بخشی از مغز انسان را شناسایی کرده است که به نوعی مسئول اطمینان از تلفظ صحیح کلمات است. شکنجه برگشت به مرکز یا به انگلیسی مشخص شده است: شکنج پیش مرکزی پشتی. به گفته محققان، دستاوردهای گذشته می تواند به درمان مشکلات گفتاری و اختلالات عصبی در آینده کمک کند.

شکنج پیش مرکزی خلفی مغز انسان قرمز استقشر خلفی با رنگ قرمز برجسته شده است. (تصویر از دانشکده پزشکی NYU Grossman)

آدین فلینکریک متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه نیویورک می گوید:

برای اولین بار، مطالعه ما نقش مهم قشر خلفی جلوی مغز را در حفظ کنترل گفتار در حین گفتار و اطمینان از اینکه کلمات را همانطور که می خواهیم تلفظ می کنیم تأیید می کند.

همانطور که قبلاً مشخص است که بخشی از مغز نامیده می شود قشر مسئول کنترل حرکت دهان، لب ها و زبان برای تشکیل کلمات، جزئیات نحوه کار هنوز مشخص نیست.

در یک مطالعه جدید، محققان 15 فرد مبتلا به صرع را ثبت نام کردند. طبق برنامه ریزی های قبلی قرار بود این افراد تحت عمل جراحی قرار گیرند تا علت تشنج مشخص شود. جراحی شامل نصب 200 الکترود در مغز بیمار است که برای این مطالعه خاص مفید است.

از بیماران خواسته شد که کلمات و جملات کوتاه را در طول دوره تعیین شده در طول جراحی با صدای بلند بیان کنند. شرکت کنندگان در این آزمایش که برای انجام یک تست شنوایی خاص بر روی گفتار بیمار مورد استفاده قرار گرفت، توانستند صحبت های بیمار را از طریق هدفون بشنوند.

پخش مجدد در طول آزمایش، با تاخیر 50 میلی ثانیه، 100 میلی ثانیه، 200 میلی ثانیه و گاهی اوقات بدون تاخیر انجام می شود. این تکنیک که پاسخ شنیداری تاخیری (DAF) نامیده می‌شود، برای دهه‌ها برای تقلید از کلمات نامفهوم و به عنوان ابزاری برای تجزیه و تحلیل چگونگی سازگاری مغز انسان استفاده می‌شود.

هزاران ضبط وجود دارد. این صداهای ضبط شده در نهایت محققان را قادر می سازد تا با افزایش تاخیرها، تفاوت های فعالیت عصبی را به دقت تشخیص دهند. در طول مطالعه، شرکت‌کنندگانی که قصد شنیدن سخنرانی را داشتند، سرعت گفتارشان را کاهش دادند تا فاصله زمانی را جبران کند که بیماران آن کلمه را قطع می‌کنند و زمان صحبت توسط بیمار را قطع می‌کنند. ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. اما این روند مشابه کاری است که ممکن است در طول یک چت ویدیویی برای بهبود صدا انجام داده باشید.

محققان در مقاله منتشر شده خود نوشتند:

تولید گفتار انسان به شدت تحت تأثیر بازخورد صوتی است. وقتی صحبت می کنیم، دائماً تأثیر صدای خود را زیر نظر داریم و لحن صدای خود را تنظیم می کنیم تا راحت تر صحبت کنیم.

به طور معمول، مغز خودآگاه و گوینده به راحتی قابل دسترسی نیست. در نتیجه، دانش بشری در پاسخ به این سؤال که کدام دو طرف واقعاً گفتار را کنترل می کنند، ناقص است.

یک مطالعه اخیر نشان داد که بالاترین خیانت موقت و شکنجه پا آنها در تصحیح خطاهای گفتاری نقش دارند. قبلاً نشان داده شده است که هر دوی این مناطق مغز در ایجاد آفازی (ناتوانی در درک یا تولید زبان) نقش دارند.

با این حال، فعالیت قشر جلوی پیشانی خلفی در فواصل تاخیری غالب است. غلبه این فعالیت نشان می دهد که این قسمت از مغز در ردیابی صدای ما نقش دارد.

مقالات مرتبط:

تحقیقات بیشتر در مورد این مکانیسم های بازخورد در دستور کار محقق است. یک گزینه بالقوه برای مطالعه ممکن است تلاش برای پاسخ به این سوال باشد که آیا شکنجه قبل از مرکز نقش مهمی در دانستن اینکه چه کلماتی شنیده می شود ایفا می کند؟ و اینکه چگونه تلفظ کلمات می تواند بین افراد مختلف و در یک فرد در زمان های مختلف متفاوت باشد.

فلینکر گفت:

اکنون که فکر می کنیم از نقش دقیق قشر جلوی پیشانی خلفی در کنترل خطاهای گفتاری آگاه هستیم، شاید بتوان روی درمان این ناحیه از مغز برای درمان بیماری هایی مانند لکنت زبان و بیماری پارکینسون تمرکز کرد. هر دو عارضه مربوط به مشکلات مرتبط با تاخیر در پردازش گفتار در مغز است.

این یافته ها در مجله PLOS Biology منتشر شد.

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
تعمیرات پرینتر: راه حلی موثر برای مشکلات چاپگرها
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
تماس با ما