واکنش کیهان به مصاحبه کاترین شکدام با بی بی سی

[ad_1]

کیهان می نویسد: داستان «کاترین پرز شاکدام» ابتدا از طریق یک کانال تلویزیونی که جریانی انحرافی محسوب می شود، روایت شد. سوابق و محتوای این کانال به بینندگان می گوید که او یک جاسوس اسرائیلی است که به خانه رهبران، سپاه و برخی مقامات جمهوری اسلامی نفوذ کرده است. این کانال مدعی است که این جاسوس اخیرا نحوه نفوذ خود به محل دفن را شرح داده است.روزنامه اسرائیلی.

چند روز پس از انتشار مطالب در کانال تلگرام، حساب کاربری جعلی توییتر که چندین بار تغییر نام داده بود وارد ماجرا شد و ادعای قبلی را تکرار کرد.

کاربر این اکانت جعلی در بخشی از مصاحبه موسوم به «ترجمه» می نویسد که «با 100 نفر رابطه دارد» و البته همه این روابط به مشکلات جنسی ختم نمی شود. در این میان نام سردار یدالله جوانی از فرماندهان سپاه نیز مطرح شده است.

همچنین ادعا می شود که سردار جوانی کانال ورود به سامانه وی و آشنایی «شکدام و سردار جوانی» روزنامه نگار تهران تایمز بوده است.

دفتر حفاظت و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در اطلاعیه‌ای این ادعا را تکذیب کرده است. سردار جوانی نیز با تکذیب این موضوع گفت: اعلام می کنم که وی را نمی شناسم و ندیده ام، بنابراین هرگونه انتشار در این زمینه را به شدت رد می کنم.

آنجا بود که مشخص شد کاترین شکدوم تنها 5 بار به ایران سفر کرده و کل اقامت او در ایران فقط 18 روز بوده است. جزئیات این ماجرا به تنهایی می تواند سؤالاتی را در مورد همه اتهامات مطرح کند، خواه در مورد 100 نفر باشد یا برنامه های بلندمدت برای مداخله در نهادهای دولتی.

داستان متنی که در تایمز اسرائیل منتشر شد

تنها پستی که ماه گذشته درباره ایران در مورد شکدام یافت شد مربوط به وبلاگ شخصی “کاترین شاکدام” در تایمز اسرائیل بود. تاریخ انتشار این یادداشت تفاهم 25 نوامبر 2021 (25 دسامبر) است. یعنی سه ماه قبل از انتشار ادعای کانال مدعی و اکانت جعلی ذکر شده. در واقع ادعای کذب یک کانال مرتبط با جریان انحرافی چند روز قبل و سه ماه پس از نگارش کاترین شکدام در روز رزمندگان انقلاب مطرح شد!

با نگاهی دقیق به متن دقیق این یادداشت نیز مشخص می شود که در این یادداشت هیچ گونه ادعای نفوذ و وابستگی به رژیم صهیونیستی وجود ندارد و تمامی ادعاهای این رسانه ها صحت ندارد.

مصاحبه با بی بی سی فارسی

کاترین شکدام روز دوشنبه در مصاحبه ای با شصت دقیقه بی بی سی به این داستان پایان داد. او به صراحت هرگونه تخلف را رد کرد و گفت که جاسوس نیست، با کسی رابطه نداشته و به اسناد دسترسی ندارد. شکدام مدعی است که او یک تحلیلگر علاقه مند در ایران بوده که سعی در نشر نظرات خود داشته و تمام ارتباطش با مقام معظم رهبری فقط ارسال یادداشت از طریق ایمیل بوده است.

متن دقیق یادداشت‌های شاکدام و مصاحبه‌های بعدی او با بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که هر آنچه که جریان انحرافی، برخی حساب‌های جعلی، برخی اصلاح‌طلبان، عدالت‌خواه و ضد انقلاب پمپاژ می‌کنند و به دنبال جاسوسی از نظام و انقلاب هستند. ، بی اساس و تحریف شده است.

تمام ادعاهای آنها بر اساس دروغ است و اساساً هیچ مصاحبه واقعی با کاترین پرز در هیچ یک از رسانه هایی که او چنین اظهارنظری کرده است وجود نداشته است.

آش مشتاق جعل این توهمات است، هر چند که کانال خود احمدی نژاد مجبور است اعلام کند که هیچ مصاحبه ای با او صورت نگرفته است که به ادعای او ربطی به چهره ها داشته باشد!

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

مکمل کراتین بدنسازی: راهی برای افزایش قدرت و حجم عضلات
زیباترین ورق های شیروانی: هنر و جلوه یکپارچه در خودروها
بازی انفجار ایرانی: جذابیت و اثرات آن
مکمل گینر: راهی برای افزایش وزن و اندام بدن
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: برنده شدن به راحتی
خرید عمده تیشرت مردانه: راهی برای تازیانه کردن استایل شما
تماس با ما